HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

No to wygląda, że pre wraca na Mazowsze i jeśli ahaja nic nie zaordynuje innego- wyruszy w łódzkie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2016, 11:08Za tydzień

.... kolega ahaja będzie musiał inny egzemplarz puścić w obieg, gdyż ten, który jedzie do frywolnego, już tam zamieszka na stałe ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Ganjor86

Czy cena tego pre jest jakąś tajemnicą ? Zastanawiam się nad nowym pre i czytając opinie jest to interesująca konstrukcja.

jamówię

Cytat: Ganjor86 w Wrzesień 06, 2016, 12:49
Czy cena tego pre jest jakąś tajemnicą ? Zastanawiam się nad nowym pre i czytając opinie jest to interesująca konstrukcja.



Wal do Krzyśka na PW.

frywolny trucht

A wiec jest!! Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, czuć, że żartów nie ma.
Mam natomiast do poprzedników i konstruktora pytanie. Zwykle gdy coś do mnie przychodzi obracam powoli klocek, by sprawdzić czy kurier czegoś w środku nie urwał. Z sekcji pre dobywa się lekki, metaliczny dźwięk, coś jakby załączający się przekaźnik. Na pewno nic nie wala się luzem w obudowie pre, raczej coś na uwięzi, jakby kuleczka w małym pojemniku, słychać jak się przemieszcza przy zmianie położenia. Ktoś to wychwycił? Można używać?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Wrzesień 06, 2016, 12:42.... kolega ahaja będzie musiał inny egzemplarz puścić w obieg, gdyż ten, który jedzie do frywolnego, już tam zamieszka na stałe


;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

No to masz zabawy co niemiara. Super. Ja bardzo miło wspominam czas spędzony z Husariią ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

krzysiek

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2016, 15:09Zwykle gdy coś do mnie przychodzi obracam powoli klocek, by sprawdzić czy kurier czegoś w środku nie urwał. Z sekcji pre dobywa się lekki, metaliczny dźwięk, coś jakby załączający się przekaźnik.

Ja nic takiego nie zauważyłem, nie obracałem też sprzętem, za wyjątkiem rozpakowania i zapakowania. Ogólnie przenosiłem jak jajo.
Jedyny "dziwny" dźwięk, jaki zauważyłem to efekty dźwiękowe przy włączaniu/wyłączaniu całego urządzenia, ale rozumiem, że tak pewnie ma być :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

jamówię

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2016, 15:09
A wiec jest!! Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, czuć, że żartów nie ma.
Mam natomiast do poprzedników i konstruktora pytanie. Zwykle gdy coś do mnie przychodzi obracam powoli klocek, by sprawdzić czy kurier czegoś w środku nie urwał. Z sekcji pre dobywa się lekki, metaliczny dźwięk, coś jakby załączający się przekaźnik. Na pewno nic nie wala się luzem w obudowie pre, raczej coś na uwięzi, jakby kuleczka w małym pojemniku, słychać jak się przemieszcza przy zmianie położenia. Ktoś to wychwycił? Można używać?



Absolutnie nic takiego nie występowało,ale rozumiecie już teraz moje wcześniejsze obawy?

gratefullde

Cytat: jamówię w Wrzesień 06, 2016, 15:29Absolutnie nic takiego nie występowało

Potwierdzam, nic takiego nie było.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2016, 15:09Z sekcji pre dobywa się lekki, metaliczny dźwięk, coś jakby załączający się przekaźnik. Na pewno nic nie wala się luzem w obudowie pre, raczej coś na uwięzi, jakby kuleczka w małym pojemniku, słychać jak się przemieszcza przy zmianie położenia. Ktoś to wychwycił?

U mnie nic nie dzwoniło a trochę czasu go miałem to bym wyłowił, sądzę że trzeba by sprawdzić co to hałasuje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

To nie jest tak, że tam cegła lata. Ktoś, kto nim nie obracał, mógł nie usłyszeć. Czekam na ahaję. Niech powie, czy otwierać obudowę, czy może on wie co to i można grać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Arek ja odwracałem obudowę,mam podobny zwyczaj jak przybywa kurier,nic nie latało i nie brzdękało.

ahaja

Można by mieć obawy kiedy by się okazało, że coś fizycznie lata/stuka przy obracaniu. To by był znak, że np przekażnik wyleciał z gniazda. Jeśli coś ala szura to zapewne kabel wewnątrz - ale to nie stukanie.
W każdym razie żadna wtyczka z kablem sama z siebie nie jest w stanie się wypiąć.
Z kolei by przekaźnik wyleciał to musiałby preamp zlecieć na ziemię ... nie próbowałem jeszcze ... ;)
Ale zapakowany w karton myślę, że nie byłby w stanie sam wypaść z gniazda.

-----------------------------------------------------------------------

Przy włączaniu - zgodnie z instrukcją - dobrze mieć załączone WYCISZanie >> czerwona dioda. A nawet jesli będzie w pozycji GRAJ to i tak jest zwłoka około 5...6 sekund i dopiero wówczas przekaźniki puszczają sygnał dalej, do gniazd wyjściowych.

Przy np podpiętych 2 ramionach przed przełączeniem z MM na MC czy z RCA na XLR (wejścia) dobrze równieć na chwilę załączyć WYCISZ. Po przełączeniu z powrotem w pozycję GRAJ.

Dlatego uczulałem by zaznajomić się z instrukcją.


frywolny trucht

Karton trzyma prostopadłościenne kształty. Nie wygląda, żeby nim rzucano. Czyli można grać?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Ano. Chyba cza.
Przy podpinaniu kabli zerknij na opis cobyś poprawnie wsadził ...

Jakieś koślawe te obudowy ale to pewnie kwestia Zorki 5 tej od zdjęć ...  ;)

frywolny trucht

#541
Ty wiesz co? Masz oko. Rzeczywiście górna pokrywa pre jest lekko ugięta. Dlatego te piktogramy narysowane jakieś takie krzywe wyglądają.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2016, 18:23
Ty wiesz co? Masz oko. Rzeczywiście górna pokrywa pre jest lekko ugięta. Dlatego te piktogramy narysowane jakieś takie krzywe wyglądają.



No tak to nie wyglądało...to jest ewidentnie wgniecione....

frywolny trucht

Podłączyłem go na sucho. Nie wybuchł.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2016, 18:23Rzeczywiście górna pokrywa pre jest lekko ugięta.

:-o

To nie jest lekko ugięte, ktoś musiał zdrowo pizdnąć tą przesyłką - zważywszy, ile folii bąbelkowej i kartonu poszło na zapakowanie.
Sprawdzałeś przesyłkę przy kurierze?
Ja jak otrzymałem przesyłkę od Stanisława, rozpakowałem przy kurierze i wszystko sprawdziłem.

Tak przedwzmacniacz wyglądał u mnie przed wysyłką:

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

ahaja

Ano. Się 'ugło. Można dogiąć po odkręceniu 4 śrubek. Albo zostawić.

Dystanse na których jest przykręcona płyta główna pre mają 10 albo 12mm. Pod spodem od strony górnej pokrywy są też wlutowane kondy które również zabezpieczają przed ewentualnym przygnieceniem obudowy do pcb.




krzysiek

Od Stasia dostałem przesyłkę oklejoną folią stretch i naklejkami "Ostrożnie szkło". Ja obkleiłem taśmą pakową, folią stretch, jednocześnie zostawiając widoczne dwie naklejki "Ostrożnie szkło". Teraz widać, że to był błąd, bo takie naklejki najwyraźniej na obsługę sortowni/ kurierów działają jak płachta na byka, a przesyłka zapewne służy za futbolówkę.

Przypomniało mi się, jak dostałem od polskiego dystrybutora gramofon Rega obklejony czarną folią stretch, bez żadnych oznaczeń góra/dół (gramofonu nie należy przewozić w pozycji "do góry nogami"). Na moje protesty, że gramofon był niewłaściwie transportowany, że olej się mógł wylać z łożyska itd. dystrybutor odparł "Lepiej, jak kurierzy nie wiedzą, co jest w przesyłce". Widać miał rację.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

Uj tam, wyprostowałem. Już jest nówka nieśmigana. Natomiast to trykanie to nie będą luzy na przełącznikach?
W środku raczej nic się nie stało. Na tyle na ile można okiem sięgnąć bez wypinania kabli.

Pre nie sprawdzałem, obejrzałem dokładnie paczkę, zresztą sami widzicie, że nie zauważyłem nawet po wyciągnięciu z kartonu. Dopiero ahaja zwrócił uwagę.

Ahaja, nie będę już dziś go podłączał. Na spokojnie sobie poczytam, pokminię jutro. Rzuć mi na priv telefon do siebie, gdyby trzeba było szybkiego kontaktu. OK?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Podepnij zasilacz do pre wtyczką potem do gniazda sieciowego i włącz.

Zapalą się diody na froncie.
Pierwsze od lewej to zielona/czerwona (GRAJ/WYCISZ).
Reszta pomarańczowe. W zależności oczywista co jest włączone to świeci.

frywolny trucht

Już to robiłem. Diody się świecą.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93