Gramofonu szukam do salonu

Zaczęty przez fotobia, Listopad 13, 2017, 20:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

fotobia

No i decyzja zapadła, zaklepany jest dla mnie. Cena z wysyłką 1300zł. Dwa tygodnie na sprawdzenie. Płatne przy odbiorze :). Wysyłka w poniedziałek.
Będę potrzebował porad przy ustawieniu ramienia. Nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia. Ale to jak przyjdzie drapak i go podkładam. Podobno wygląda naprawdę bardzo ładnie, na co mam nadzieję bo żona nie lubi brzydkich zaniedbanych gratów... :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Dziś odbieram Luxman. Właśnie czekam na kuriera. Doradźcie jakiego szablonu użyć do ustawienia wkładki. Znalazłem Arc teplate generator, ale jakie tam dane wpisać to nie bardzo wiem.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Odebrany, rozpakowany:). Wygląda ładnie, plinta bez uszkodzeń. Pokrywę kiedyś dam wypolerować. Jutro zajmę się zmiana wkładki, ustawieniami i odsłuchem.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

vasa

Cytat: fotobia w Listopad 22, 2017, 13:14
Odebrany, rozpakowany:). Wygląda ładnie, plinta bez uszkodzeń. Pokrywę kiedyś dam wypolerować. Jutro zajmę się zmiana wkładki, ustawieniami i odsłuchem.
A zdjęcia gdzie ?[emoji54]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

fotobia

Cytat: vasa w Listopad 22, 2017, 13:33
Cytat: fotobia w Listopad 22, 2017, 13:14
Odebrany, rozpakowany:). Wygląda ładnie, plinta bez uszkodzeń. Pokrywę kiedyś dam wypolerować. Jutro zajmę się zmiana wkładki, ustawieniami i odsłuchem.
A zdjęcia gdzie ?[emoji54]

[emoji377]🥃
Będą jutro, dziś już w pracy jestem na popoludniu. No chyba że z telefonu coś wrzucę.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Takie na szybko z telefonu :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

rudy-102

No i pasuje.
Tylko te cedeki trzeba zamienić na prawdziwe płyty :).

fotobia

CD nie znikną z tego miejsca :) tylko tam ta szafka może stać... Płyty winylowe na razie będą nadal stały w drugim pokoju. Zmiany będą możliwe przy okazji remontu. Ważne że mam gramofon w salonie. Koniec z noszeniem Adama.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

vasa

Cytat: fotobia w Listopad 22, 2017, 13:41z telefonu coś wrzucę.
No i bardzo fajny placek :)
Niech Ci gra zaj....cie ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

fotobia

Dzięki Panowie :) jutro usłyszę com kupił.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

No i gra :) Czy lepiej od Adama, trudno powiedzieć, igła była zajechania więc wkładka OMB5e trafiła do Luxmana. Gra jak dla mnie bardzo dobrze.  Obroty stabilne. Kręci się cichutko, nic nie brumi. Szkoda, że ramię nie wraca jak w Adamie, ale podnosi się i to jest wystarczające.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

cdt

#36
Zastanawiałem się dlaczego ma mieć określoną wysokość . Zdjęcie wyjaśniło wszystko . Gra podobnie do Adama bo mu założyłeś wkładkę z adama o ile dobrze zrozumiałem wpis . Przy wkładkach wymagających dokładniejszej kalibracji pokazał by że jego ramię jest lepsze . Gratuluje zakupu

fotobia

Przy moim sprzęcie myślę, że to całkiem dobra wkładka. Igłę kiedyś kupię lepszą OM 10 może, a może i wkładkę. Na razie stop z zakupami. Trochę kasy wydałem na audio w tym roku.    Teraz na jakiś czas ograniczę się do słuchania a kupowanie niech troszkę poczeka. :).
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

moon

Cytat: fotobia w Listopad 23, 2017, 09:48graniczę się do słuchania a kupowanie niech troszkę poczeka.

chcialbym miec taka samokontrole
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

fotobia

Jeszcze kilka fot.
Otworzyłem, zaglądnąłem do środka, czyściutko, :) Pokrywa do wypolerowania na 100%.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

rudy-102

Cytat: moon w Listopad 23, 2017, 09:59
Cytat: fotobia w Listopad 23, 2017, 09:48graniczę się do słuchania a kupowanie niech troszkę poczeka.

chcialbym miec taka samokontrole
Co chcesz? Normalny człowiek, a nie wariat jak większość tutaj :).

moon

Cytat: rudy-102 w Listopad 23, 2017, 12:03Co chcesz? Normalny człowiek, a nie wariat jak większość tutaj .

no wlasnie, ja jestem wariatem plytowym, nie zdaze przesluchac, a juz kolejne czekaja;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

fotobia

haha... dla większości moich znajomych i rodziny to ja jestem wariat...Bo na co mi tyle płyt jak można z plików grać... a tu jeszcze gramofon... kolumny, winyle...wkłdki, igły... o myciu płyt to już nawet nie wspomnę.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Kurcze, w sumie to nie wiem czy robić nowy wątek, czy tu pisywać.
Mamy Nowy Rok, dziś założyłem gwiazdkowy podarek. Gra ładnie. Zobaczymy po wygrzaniu igły, ale już teraz mogę napisać, że barwa troszkę ładniejsza niż OM5, trochę więcej szczegółów choć nie jest to analityczne granie. Co zresztą mi pasuje bo lubię posłuchać a nie wsłuchiwać się w szczegóły. Igła prosta w ustawieniu, sporo wybacza  ;)...
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

amati74

Cytat: fotobia w Styczeń 04, 2018, 17:46
Kurcze, w sumie to nie wiem czy robić nowy wątek, czy tu pisywać.
Mamy Nowy Rok, dziś założyłem gwiazdkowy podarek. Gra ładnie. Zobaczymy po wygrzaniu igły, ale już teraz mogę napisać, że barwa troszkę ładniejsza niż OM5, trochę więcej szczegółów choć nie jest to analityczne granie. Co zresztą mi pasuje bo lubię posłuchać a nie wsłuchiwać się w szczegóły. Igła prosta w ustawieniu, sporo wybacza  ;)...
Jak się wygrzeje to pisz jak wrażenia

fotobia

Napiszę. Może to potrwać ze względu na brak czasu. Poza tym dla wielu z Was to słaba wkładka. Dla mnie jest za droga. Gdyby nie prezent to bym jej nie miał. osobiście mam w planach zakup Philipsa (tanie granie) Przy moim sprzęcie wchodzenie w drogie super wkładki nie ma większego sensu. No i lubię żywiołowe, dynamiczne granie. Takie trochę upiększone nawet :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

amati74

Cytat: fotobia w Styczeń 04, 2018, 23:40
Napiszę. Może to potrwać ze względu na brak czasu. Poza tym dla wielu z Was to słaba wkładka. Dla mnie jest za droga. Gdyby nie prezent to bym jej nie miał. osobiście mam w planach zakup Philipsa (tanie granie) Przy moim sprzęcie wchodzenie w drogie super wkładki nie ma większego sensu. No i lubię żywiołowe, dynamiczne granie. Takie trochę upiększone nawet :)
Nie stresuj się twój gust twoja wkładka ja to rozumiem a koledzy z forum pewnie też. Ważne żeby tobie się podobało jak gra

fotobia

Jestem już za stary by stresować się takimi rzeczami :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

frywolny trucht

Cytat: fotobia w Styczeń 04, 2018, 23:40Poza tym dla wielu z Was to słaba wkładka

Obiektywnie rzecz ujmując 2M Red ( obok odgrzewanego kotleta serii OM) zaczyna współczesną ofertę produktów Ortofona. Na drugim biegunie jest MC A95 za prawie 20 tysięcy pln.
Z drugiej strony sporo ludzi kupiło w tej cenie gramofon z jakąś wkładką.
Z trzeciej- to wkładka, do której mam sentyment. To ona uwiodła mnie i sprowadziła ponownie na gramofonowe manowce. Gdy kupiłem Denona DP 300F z zamontowaną wkładką AT91- był dramat. Właściwie miałem rzucić w cholerę to cale gramofoniarstwo, ale zaryzykowałem, kupiłem Red-a i poszukiwania zaczęły się na dobre  ::) I kupowanie płyt. To był szalony czas. Wyszło mi, że w 2011 roku kupowałem jedną płytę dziennie. Panie na poczcie rozkładały przede mną dywan ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

fotobia

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 05, 2018, 08:30
Cytat: fotobia w Styczeń 04, 2018, 23:40Poza tym dla wielu z Was to słaba wkładka

Obiektywnie rzecz ujmując 2M Red ( obok odgrzewanego kotleta serii OM) zaczyna współczesną ofertę produktów Ortofona. Na drugim biegunie jest MC A95 za prawie 20 tysięcy pln.
Z drugiej strony sporo ludzi kupiło w tej cenie gramofon z jakąś wkładką.
Z trzeciej- to wkładka, do której mam sentyment. To ona uwiodła mnie i sprowadziła ponownie na gramofonowe manowce. Gdy kupiłem Denona DP 300F z zamontowaną wkładką AT91- był dramat. Właściwie miałem rzucić w cholerę to cale gramofoniarstwo, ale zaryzykowałem, kupiłem Red-a i poszukiwania zaczęły się na dobre  ::) I kupowanie płyt. To był szalony czas. Wyszło mi, że w 2011 roku kupowałem jedną płytę dziennie. Panie na poczcie rozkładały przede mną dywan ;)
Piękna historia :), ja jednak raczej kupię Philipsa by grać tanio. I to dzięki Tobie...:) No chyba że jakimś cudem ceny znormalnieją :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S