Winyle używane - gdzie kupić?

Zaczęty przez jajacek1410, Wrzesień 11, 2014, 00:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Jeszcze białostocki Pub Vinyl.
Zdjęcie z profilu na facebook'u:



30 grudnia pierwsza wizyta skończyła się klęską. Okazało się, że przybytek (nie wiem dlaczego właściciel na fejsie nazwał go norą, to normalny, schludny lokal w  usługowym parterze  budynku wielorodzinnego) otwierany o 15.00. Jest trochę zamieszanie z adresem, najlepiej dojechać od strony ulicy Legionowej i rzeczywiście zaparkować na placu w którym znajdowały się budynki ABC.

No więc wróciliśmy wieczorkiem, z solenizantem jednym, skromnie uczcić jego urodziny. Porządny wybór niebanalnych piw. Mogą być zimne, w temperaturze otoczenia, ale także grzane na życzenie klienta. No i płyty, sporo ciekawych pozycji w drewnianych "koszykach" porozstawianych po całym lokalu. Można zamówić piwko i sobie przeglądać te "koszyki", można też spokojnie usiąść i kontemplować wybrany napój. W tle spokojna muzyka.
Ja sobie wybrałem na szybko trzy pozycje:


( ciekawe co sądzi o tym Glenn'ie pmcomp, dobra pozycja, czy slaba?)

Solenizant otrzymał jeszcze dwie. Winyle w stanie NM na oko, okładki- minimum VG+
Po wybraniu zakupów nastał czas kontrowersyjnej operacji wyceny płyt. Kolejny raz spotykam się z sytuacją gdy płyty nie mają cen, są wyceniane na podstawie portalu aukcyjnego w momencie chęci zakupu. To nie jest komfortowe rozwiązanie dla klienta, trudno wycenić na ile przekroczyło się lub nie magiczną granicę założonego budżetu. Ale się nie gniewam w sumie, piwko było smaczne i można było sobie ceny płytek ponegocjować :)
Ze spostrzeżeń- być może z racji magicznej daty ścisku nie było, muzyka nie leciała z winyla i nie wychwyciłem myjki do winyli, a płyty nie są umyte. Chyba warto wstawić taką maszynę i wprowadzić usługę mycia, jakieś folie antystatyczne, by umyte płyty w nie wkładać.

Jeszcze parę zdjęć, mam nadzieję, że właściciel nie będzie miał nic przeciw:








Podsumowując. Nowa miejscówka jeszcze nie okrzepła. Rokuje dobrze i życzę jak najlepiej.
Miłej panience za kontuarem zaproponowałem na koniec, że spokojnie szefu może korzystać za free z łamów naszego forum jeśli chodzi o sprzedaż winyli. Póki co jednak Pub Vinyl nie sprzedaje ich ani na Allegro, ani tym bardziej nie prowadzi sklepu internetowego.

frywolny trucht




Cytuję:
Drogie Koleżanki! Drodzy Koledzy!
Mamy nieopisaną przyjemność, już dziś zaprosić Was na kolejną, trzecią, odsłonę Swapu Vinylowego. Pierwszy w Nowym Roku :) Zaopatrzeni w nowe propozycje vinylowe, pełni entuzjazmu do wymiany, kupna i sprzedaży, czekamy na Was już 17 stycznia (sobota) w Klubokawiarni Niebostan ,mieszczącej sie w podwórzu przy ulicy Piotrkowskiej 17 od godziny 12:00. :)
Zimne piwo i gorąca atmosfera czarnych krążków z przebojami to dobry pomysł na spędzenie leniwie styczniowej soboty!
Zapewniamy że każdy znajdzie coś dla siebie :)

Przypominamy o możliwości wystawienia Waszych egzemplarzy!
Na miejscu możliwość odsłuchu każdej płyty. Wystawiający, którzy posiadają więcej niż 100 płyt, proszeni są do zorganizowania własnego sprzętu do odsłuchu, ułatwi to każdemu organizacje:) Wystawców dodatkowo prosimy o zamieszczanie pod wydarzeniem ofert ze swoimi perełkami:)

Poszerzamy kolekcje do wymiany o płyty CD i drobny sprzęt muzyczny.

Przeglądajcie & Udostępniajcie !
W razie pytań piszcie, dzwońcie: 796 444 558 / Marcin
Zapraszamy !!!

Market makers:
www.facebook.com/LodzkaGieldaVinylowa
www.facebook.com/LodzkiePodworka
www.facebook.com/SoundLogistic
www.facebook.com/Niebostan

elem

#27
aha.., to sie teraz nazywa "swap"  :) Giełda bodzie, może i dobrze, bo przez lata albo samochodowa albo łolstrit. Tak czy siak, kolejny słopy zapraszają - Rybnik, Kraków. Frywolny może więcej opowie, bo oblatany w twarzaku.

https://www.facebook.com/vinylswap
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht


Keef98

W Poznaniu kupuję w sklepie na ul. Taczaka. Zna ktoś jakieś inne sklepy? Im więcej bluesa i rocka tym lepiej, ale nie ma to takiego znaczenia, po prostu lubię chodzić do takich miejsc, zawsze można się czegoś dowiedzieć, posłuchać.   

gratefullde

Kiedyś był przy rynku, przechodzilo się obok baru z piwem i był sklep z płytami.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

#31
Kraków po latach posuchy doczekał się giełdy plytowej w cywilizowanym miejscu pod dachem!
Ostatni raz na takiej imprezie byłem 15-20 lata temu, w klubie Pod Przewiązką. Djoković z Murrayem trochę mnie powstrzymywali ale ciekawość czy spotkam tam kogoś z czasów "przewiązkowych" wygrała.
Szczerze mówiąc nie liczyłem na jakieś okazyjne zakupy poszukiwanych płyt, bardziej na odnowienie znajomości po latach. I co? BINGO! Tysiące plyt, sporo znajomych twarzy, banany na gębach, fajowo!
Takiej ilości czarnego towaru nie widziałem w jednym miejscu od czasów giełdy w Hybrydach jeszcze za rządów Edwarda Czerwonego z Sosnowca. Nie bardzo wiem od czego zacząć sprawozdanie.
Wkleję zdjęcie głównego placu ze sceną, na której wystąpił zespół The Blues Experience - baaardzo przyzwoite granie i śpiewanie. Posłucham ciut zakupionych płyt i coś jeszcze dopiszę na zimno, zeby nie było zbyt cukierkowo.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Dalej tylko lepiej :) Piszę w czasie przeszłym ale impreza wciąż trwa, do 20.00

Na zdjęciu u góry to 1/3 tego co było wystawione, płyt było naprawdę dużo. Profesonalni sprzedawcy mieli wszystko elegancko porozdzielane - jazz/blues/ hardrock/krautrock/ w foliach, czysto i schludnie.
Było też mnóstwo płyt do 10 zł, po piątaku i nawet taniej. Sporo klasyki w dobrych wydaniach za 20zł lub po 10zł przy zakupie 5 sztuk minimum. Były płyty ewidentnie za drogie ale dało sie kupić sporo plyt od 20 do 50 zł w bardzo dobrym stanie i były to naprawdę ciekawe pozycje. Było sporo starego ECMu ale Blue Note, Impulse!, Prestige jak na lekarstwo albo te, które mam. Były też jakieś Bambina i inne patefony. Sporo też płyt CD, książek, plakatów, vinyl-artów ( Hendrix boski!) etc. Swoje stoiska miały też Saturn i Empik. Nie wiem jak Empik, ale w mobilnym Saturnie było sporo % taniej tego dnia niż normalnie na półce. Dla mnie było tego za dużo, po prostu nie do przejrzenia wciągu 2,5 godziny, które tam spędziłem. I tak spóźniłem się na mecz szczypiornistów. Ale warto było. Za miesiąc mam nadzieję powtórka.
Za tydzień, jesli czas pozwoli pomknę na swap rybnicki, od miłego człowieka z tamtej giełdy kupiłem fajną płytę :)  Na koniec komórkowa fota kupionych płyt:
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

To ja się rozsiadam, łokcie szeroko, a tu już koniec???

elem

No to jeszcze kilka myśli:

1. Miejsce - galeria handlowa Bronowice, bardzo dobrze wybrane. Zmęczysz się dreptaniem, siadasz na kawkę z nowym/starym kolegą vinylowcem. Do wyścia blisko, na fajce sporo ciekawych rozmów.

2. Opinia kupujących (moja +1) - warto zarwać niedzielę, jest co kupić.

3.Opinia sprzedających (kilku) - ale ruch, tego się nie spodziewaliśmy.

4.Pani z kafejki - nie wyrabiam z podawaniem ale jest fajnie. Ostatnie ciastka zostały, niech Pan bierze póki są.

5.Kolejka przed bankomatem, jak wszyscy zapomniałem,że plastik to się tu sprzedaje a nie nim płaci.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Film o giełdzie krakowskiej i rybnickiej. Kolejna odsłona w Rybniku jutro, będzie ktoś z forum?



Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Przywiozłem kolejne 10 kg PVC z Rybnika. Co miesiac większy wybór, robi sie międzynarodowo - przyjechali sprzedawcy z Czech.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kurcze,  następnym razem się wybiorę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Na Garbarach lub w okolicy w Poznaniu gdzieś sprzedają używane rzeczy i jest tam sporo winyli, nie? Czy namieszałam?

elem

gratefullde, z Wrocławia było już całkiem blisko :) Wireless tez się zapowiadał i... zapomniał ?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Kwiecień 12, 2015, 17:37
grateful, z Wrocławia było już całkiem blisko :) Wireless tez się zapowiadał i... zapomniał ?
Daj znać kiedy,  i kiedy będziesz.  Jadę.  Wrocek, autostrada i juz jestem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Ale ja na codzień w Wawie .... Do Gliwic przyjadę najpewniej z okazji zlotu ... we Wrocławiu :)
Niestety - na częstsze odwiedziny Śląska czas nie pozwala, póki co ...
Pozdrawiam, Wireless

elem

Giełda płytowa ( Vinylswap - niech im będzie :) ) w Rybniku jest w drugą niedzielę miesiąca, następna wypada więc 10 maja. Oficjalnie od 12.00 ale ludziska są już godzinę wczesniej.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Jest tam gdzie przenocować?
Jak by co.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Jest  ;)

We Wrocławiu też jest giełda, była właśnie w tę sobotę.

Na Dolnośląską Giełdę Fonograficzną można wpaść trzy razy w tym miesiącu. W kwietniu odbędzie się 11 w Firleju, 18 - w Szklarni i 25 w Nowych Horyzontach.

Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,17733637,Na_tropie_czarnych_plyt__Kto_targuje_winylami_we_Wroclawiu_.html#ixzz3X7A590CH

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

"Z nieopisaną przyjemnością, zapraszamy Was na pierwszą łódzką edycję Record Store Day. Już w najbliższą sobotę, 18 kwietnia od godziny 12:00 w DOMie przy Piotrkowskiej 138/140 czekać na Was będą ciekawe propozycje płyt winylowych i CD oraz gadżety muzyczne.
Mamy nadzieję, że zrobicie porządek w swoich kolekcjach i dzięki naszym wystawcom – sklepom muzycznym z całej Łodzi, uzupełnicie braki muzyczne o kilka fajnych krążków. Dzięki wiosennej pogodzie, stoiska wystawiamy na zewnątrz klubu DOM na terenie OFF Piotrkowska. Podczas spotkania będziecie mogli wymieniać/kupować/sprzedawać krążki i gadżety. Na miejscu oczywiście możliwy odsłuch płyt i sympatyczna atmosfera" (...)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Komis Płytowy Katowice

"Record Store Day to przede wszystkim święto małych, niezależnych sklepów płytowych. Idea powstała z potrzeby ratowania takich miejsc przed wielkopowierzchniowymi molochami.
Faktem jest, że w Polsce wygląda to trochę inaczej, bo sklepów jest mało i w wielu miastach organizowane są giełdy płytowe, targi, koncerty, etc.
U nas takiej giełdy tego dnia nie ma - zainteresowanych zapraszam tydzień wcześniej (11.04) gdzie jak co miesiąc udostępniam parter, głównie fanom heavy metalu, ..."

"Wygląda też na to, że wydawnictwa RSD z Niemiec nie dotrą do nas przed sobotą - po prostu płyty pojawiają się u dystrybutora w ostatniej chwili i chyba nie starczy czasu...
Będzie mniejszy wybór tzw. RSD exclusives. Postaram się natomiast wystawić więcej "nowych" płyt za piątaka a właściwie to za 4,50 zł. (10% rabat)...
Muzyki na żywo oczywiście też nie może zabraknąć "

"Wydawnictwa RSD docierają do nas z różnych źródeł. Nadal nie ma w Polsce oficjalnej organizacji, która to koordynuje. W związku z tym nie mamy dostępu do wielu tytułów lub musimy je importować. Być może nawet nie dotrą one na czas więc nie ma sensu ich zapowiadać...
Na życzenie klientów, przedstawiam taką, krótką listę, tego z czym nie powinno być problemów i co można rezerwować (zamawiać):
VARIOUS ARTISTS RSD - LIVE FROM HIGH FIDELITY: THE BEST OF THE POD 1 VINY..."

"Być może ktoś jeszcze dołączy i zagra, ale podaję już rozkład jazdy:
- wyjątkowo sklep otwarty będzie od godziny 09.00
- ok. 11.00 Śląski Blues: Marek Makaron Motyka
- ok. 13.00 free space impro z domieszką noise: Makemake
- od 15.00 after party w Browariat"

Uff, przepisałem FB :)  Mariusz fajnie pisze,
całość https://pl-pl.facebook.com/events/1078828292144169/

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

9 maja
Krzywy Komin
ul. Fabryczna 13 b, Zielona Góra

"W uroczym miejscu Krzywy Komin. Fabryczna 13 będzie można kupić, sprzedać, wymienić płyty winylowe, kasety, CD, koszulki. Czekają na Was pierwsze wydania, białe kruki, winylowe perełki. Musisz tam być.

Wieczorem zapraszamy na koncert - gwiazdą wieczoru będzie DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN I - współtwórca legendarnego sound systemu JOINT VENTURE SOUND SYSTEM. Na scenie występować będą także inne sound systemy, co zapewni nam kilka godzin świetnej zabawy."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93