Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: dino w Marzec 08, 2018, 20:33jak Tobie jutro podać kawę z Dżizusem czy Pejczem ?
Przecież to nie ja tylko Frywolny ;D
Ja poproszę z cukrem  :gn:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: moon w Marzec 08, 2018, 22:16teatr telewizji zrobili. Chyba ze nie chodzi o Marka, a Seweryna;)
To z ostatniego Mocka - specyficzny ale dało się obejrzeć.
Zwłaszcza, ze robili go w hali (ludowej/stulecia) w naszym przepięknym Alte Polnische Stadt Breslau  8)

frywolny trucht

Właśnie się zaczął na Canal+ ( ten odcinek jest odkodowany ponoć) "KRUK. Szepty słychać po zmroku"

https://www.youtube.com/watch?v=sX2NnXs8o-I

Czy dobry? Się okaże.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#603
JPCZD. Czyli ja pier... co za dno. Kręcą niby akcję w Białymstoku, a przedstawiają 300- tysięczne miasto jako- tak właściwie- bagna, rozlewiska, lokalizacje z ujęć na pewno nie są stamtąd ( w sensie ulice, budynki jak już zeszli z bagien- nie chciało się pojechać do Białegostoku), laska z miejscowej komendy zna adresy na pamięć, bo Białystok ma 2 ulice na krzyż. Do tego dresy Bóg, Honor, Ojczyzna- bo tak w mediach pokazali, że Białystok słynie z takich, więc pewnie to 100% populacji. Dno aktorskie w bonusie. Dramat. Nie sądziłem, że można bardziej spierdolić jak Belfra Drugiego. Można.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Dobrze, że sie nie znam na filmach, podobaja mi sie te, które... mi sie podobają :)  Kompletnie mnie te szczegóły geograficzno-społeczne nie rażą. Aktorstwo to mistrzostwo w porównaniu z Belframi.  Jest inny problem - brak ciekawości co będzie dalej. Pierwszy odcinek nie wykreował napięcia. Pewnie obejrzę następny, bo pora dobra na wyciszenie/odmóżdżenie przed poniedziałkiem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Przebijam. BBC. Telewizja narodowa ichniejsza. Miazga ( netflix):

https://www.youtube.com/watch?v=vbiiik_T3Bo
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Tolek Banan XXI wieku?  :)  Straszny ten trailer  :o
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Nieeee  ;D  Gość tak ciekawie opowiada, że obrzydziłby mi nawet "Lot nad kukułczym gniazdem"   :zyg:

Tyle wiem, że to kumedia młodzieżowa w klimacie Tarantino. To już wolę fefnasty raz obejrzeć Pulp Fiction  ;)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

#609
Trochę poćwiczymy to będziemy jak ten Kałużyński i Raczek ;)
Uczmy się więc :) To co wziąłem za pierdolenie bezdynamiczne pod nosem aktorów, czyli słabą, płaską grę, ma być wtopą realizatorów dźwięku.

Mimo wszystko uważam, że mamy bardziej charakternych aktorów na rolę pierwszoplanową, a żona Kruka powinna zginąć zabita przez kartony już w pierwszym odcinku. I wrócić do szkoły. Krzysztof Majchrzak. Nie byłby idealny w roli Kruka? Od razu +100 dla klimatu. Idealnie się wpasowuje też w produkcję dźwiękową. Może nie gadać, a przykuwa uwagę. Hipnotyzuje.

Tylko on się chyba obraził na cały świat.  ::)

p.s.
Największym zgrzytem dla mnie jest jednak lokowanie akcji w Białymstoku. Niechby to była jakaś zapomniana pipidówa na Podlasiu, w Puszczy Knyszyńskiej dajmy na to- to może i bym uwierzył, że tam bagna, mgły i folk słowiański w podkładzie muzycznym współgra. Białystok? Każdy wie, że to stolica disco polo, trochę inne klimaty  ;D ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

przespalem pierwszy odcinek, bo mysklalem, ze premiera za tydzien;) jestem ciekaw, co z tego wyszlo.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: elem w Marzec 18, 2018, 23:12Nieeee  ;D  Gość tak ciekawie opowiada, że obrzydziłby mi nawet "Lot nad kukułczym gniazdem"   :zyg:
+1

frywolny trucht

Chciałem wam pokazać co myśli zwykły człowiek, nie żaden krytyk filmowy. Piwowar  ;D
Dam sobie +20.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: moon w Marzec 19, 2018, 13:32przespalem pierwszy odcinek

Pamiętasz? To dziś ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Kurcze. Puszczam ten serial przez sprzęta hajfaj i nie mam problemu ze zrozumieniem mowy. Czyli to jednak drewniana gra aktorska? Drugi odcinek za nami. Ekipa dotarła do Białegostoku. Bez entuzjazmu, bez emocji... Nie chcę jakoś hejtować specjalnie produkcji, ale TV zostało na kolejnym filmie. Sprawdziłem. "Historia zemsty". Podstarzały Nicolas Cage nie gra ostatnio w dobrych filmach, ale te ładunki emocji....
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dupa tam. Szkoda czasu. Na Ale Kino leci "Drive". Lepiej sobie przypomnieć stare, dobre...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Marzec 25, 2018, 20:13Pamiętasz? To dziś

mam nagrywanie ustawione;) na razie koncze ostatni Peaky Blinders, Kruka pewnie obejrze z druga polowa
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Keef98

Obejrzałam ostatnio "Milczenie" i jestem bardzo rozczarowana, po udanym "Wilku z Wall Street", magicznym "Hugo i jego wynalazek" (kocham ten film), powstało "Milczenie", czyli prawie 3 godziny filmu o niczym. Już lepiej obejrzeć "Doktora Strange'a" czy inne Marvele, one przynajmniej nie udają ambitnego kina ;)

vasa

#618
A ja popaczyłem na Miniaturzystkę .
Nie wiem czy film dobry czy nie.
Ale strona wizualna referencyjna [emoji3]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

Cytat: vasa w Kwiecień 02, 2018, 22:51A ja popaczyłem na Moniaturzystkę .

tez wpadl mi w oko ten tytul, nagrywa sie, a jak bedzie wiecej odcinkow, to zaczne ogladac;)

btw, obejrzalem trzy odcinki Kruka, poza przerysowanym watkiem z narodowcami, to nawet nie jest zle, na pewno bede ogladal dalej.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Okupowani 2 chyba sie juz skonczyli, na Ale Kino od niedzieli nowy kryminal "Zmowa milczenia", tym razem niemiecki

https://www.alekinoplus.pl/zwiastun/2018/zmowa-milczenia
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

Moim zdaniem warto obejrzeć.. Można się pośmiać, i można "przemyśleć"... Taka Polska w pigułce. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Michał

Cytat: Bartolo w Kwiecień 06, 2018, 12:35
Moim zdaniem warto obejrzeć.. Można się pośmiać, i można "przemyśleć"... Taka Polska w pigułce. ;)


Jutro idę.

Therion

Kamizelka niemal jak moja :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Kruk. Szepty słychać po zmroku. Wczoraj ostatni odcinek. Sądząc po ocenach na filmwebie- serial genialny. A ja się nie mogę przekonać. Za każdym razem jak słyszałem ukraiński folk w kontekście całkiem nowoczesnego miasta, którym jest Białystok. Miasto, którego ekipie filmowej nie chciało się powąchać. Te kadry miejskie to Łódź? Na pewno nie Białystok. Gdyby ekipa odwiedziła miasto, miałaby szansę złapać klimat miasta, zamiast rżnąć coś z wioseczki na pograniczu Ukrainy, Białorusi i Podlasia.

Ta piosenka pachnie mi Ukrainą. Zupełnie nie pachnie mi Białymstokiem. Zobaczcie zresztą jaki rozpieprz.

https://www.youtube.com/watch?v=rLhbttuId6o

1:19 Meczet w Kruszynianach, przy granicy z Białorusią. Ale w jakiej intencji? Jak tak bardzo chciało się łapać klimaty zapadniętych wioseczek w tym rejonie to co stanęło na przeszkodzie? Dopiero film byłby klimatyczny i autentyczny. A tak to sorry. Odczuwam dysonans miejsca, a to nie pozwala mi docenić opowieści.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93