Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

#3950
Na wysokość powiedziałbym, że potrzeba 8-10 cm. Na długość- przy założeniu, że pokrywa wystaje centymetr za talerz-- koło 50 cm, jeśli pod pokrywę ma wejść przeciwwaga ramienia. Szerokość- ok. 40 cm. Reasumując- za mała ta pokrywa. Ale skąd to, co to?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

W tej cenie powinno się udać zrobienie takiej pokrywy na wymiar . A to chiński gramofon z pokrywką z Ebaya o ile się nie mylę . To jeden z ich gramofonów https://www.ebay.pl/itm/FFYX-T1804a-air-bearing-turntable-A182-tonearm-10/183202767494?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649


plawgo

Cytat: frywolny trucht w Październik 20, 2018, 13:18
Na wysokość powiedziałbym, że potrzeba 8-10 cm. Na długość- przy założeniu, że pokrywa wystaje centymetr za talerz-- koło 50 cm, jeśli pod pokrywę ma wejść przeciwwaga ramienia. Szerokość- ok. 40 cm. Reasumując- za mała ta pokrywa. Ale skąd to, co to?
[/quote
Z     ...winyle.pl

plawgo

Już pytałem kiedyś firmę z mojej mieściny o wykonanie takowej osłony z plexi...jak najbardziej zrobią,ale do tej pory jakoś nie miałem czasu do nich znowu zajrzeć.
Zima idzie ,to pewnie się wybiorę.
P.S.
Chciałem trochę iść na skróty i na łatwiznę ☺️
Pozdrawiam

rudy-102

Ja zrobiłem sobie krążek na sam talerz. Materiał kosztuje grosze i w pół godziny masz zrobione. Przy tego typu pokrywie jak wyżej pokazana bałbym się, że przez przypadek ktoś obróci talerzem i można mieć rozwalone ramię, albo wkładkę.

cdt

Ja też miałem sam krążek

Piterski

#3957
Ja kupiłem coś takiego tylko Projecta.

Do AdFontesa jak znalazł bo można mu od razu sprawdzić obroty.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: cdt w Październik 20, 2018, 17:27
Ja też miałem sam krążek
Dokładnie. TTak to wygląda. :)

paul_67

Cytat: plawgo w Październik 20, 2018, 15:12
Już pytałem kiedyś firmę z mojej mieściny o wykonanie takowej osłony z plexi...jak najbardziej zrobią,ale do tej pory jakoś nie miałem czasu do nich znowu zajrzeć.
Zima idzie ,to pewnie się wybiorę.
P.S.
Chciałem trochę iść na skróty i na łatwiznę ☺️
Pozdrawiam

Robiłem taką pokrywę i mam też rysunki w odpowiednim pliku.Może trzeba będzie wprowadzić jakieś poprawki co do wysokości ramienia, ponieważ mój projekt był do innego gramofonu.Zgłoś się na PW.

paul_67

Cytat: rudy-102 w Październik 20, 2018, 17:05Przy tego typu pokrywie jak wyżej pokazana bałbym się, że przez przypadek ktoś obróci talerzem i można mieć rozwalone ramię, albo wkładkę.
Do tej pory nie udało mi się, ani nikomu z domowników nic rozwalić :) Można zawsze zrobić jakieś zabezpieczenie, nad czym początkowo myślałem, ale okazało się zbyteczne.

peezeet

Koledzy pytanie z innej beczki.
Czy jest ktoś z okolic Olkusza chętny by pomóc zainstalować innemu użytkownikowi Adfontesa mój sterownik obrotów?
Dzięki i pozdrawiam PZ.

plawgo

Cytat: rudy-102 w Październik 20, 2018, 17:05
Ja zrobiłem sobie krążek na sam talerz. Materiał kosztuje grosze i w pół godziny masz zrobione. Przy tego typu pokrywie jak wyżej pokazana bałbym się, że przez przypadek ktoś obróci talerzem i można mieć rozwalone ramię, albo wkładkę.
Ale chyba pokrywa nie jest związana z talerzem...to jak przez przekręcenie talerza mogłoby dojść do uszkodzenia ramienia.
A zdarzyło się, oczywiście nie mnie, że podczas ścierania kurzu - przesunęła się wkładka i ramię.
"Zabić" to mało 😁 sami rozumiecie:he,he,he


paul_67

Tego typu pokrywa leży na talerzu i niestety wszystko jest możliwe :) Zrobiłem taką ponieważ chodziło mi głównie o dizajn bo bym nie ścierpiał akwarium na gramofonie, które kojarzy mi się z obiektem muzealnym.Dla niektórych gramofon pewnie takim jest :)

plawgo

Cytat: paul_67 w Październik 20, 2018, 22:13
Tego typu pokrywa leży na talerzu i niestety wszystko jest możliwe :) Zrobiłem taką ponieważ chodziło mi głównie o dizajn bo bym nie ścierpiał akwarium na gramofonie, które kojarzy mi się z obiektem muzealnym.Dla niektórych gramofon pewnie takim jest :)
Zgadzam się.
Kupiłem na ten przykład nowy pasek P-J do Fontka i zaraz po założeniu - mi po prostu pękł!
Może mieliście taki przypadek?...bo ja miałem

Bartolo

Cytat: plawgo w Październik 20, 2018, 22:34Może mieliście taki przypadek?...bo ja miałem
JA kupiłem silikonowy... Pograł chwilę, i też poszedł w "pizdu"...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

paul_67

Cytat: plawgo w Październik 20, 2018, 22:34Kupiłem na ten przykład nowy pasek P-J do Fontka i zaraz po założeniu - mi po prostu pękł!
Może mieliście taki przypadek?...bo ja miałem
Cytat: Bartolo w Październik 20, 2018, 22:36JA kupiłem silikonowy... Pograł chwilę, i też poszedł w "pizdu"...
To dziwne, ponieważ ja jakoś swoich nie mogłem zajechać.Po roku jednak wymieniałem na nowe.Obecnie używam klejonych oringów.

plawgo



A tak podpytam... gdzie kupujesz i jakim klejem kleisz? Wiem że gdzieś już o tym była mowa.



nikhil

Cytat: Bartolo w Październik 20, 2018, 22:36JA kupiłem silikonowy... Pograł chwilę, i też poszedł w "pizdu"...

Kupiłem nie dawno, musiał się "ułożyć". Teraz jest OK. Ja z czarnym miałem problemy.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

gratefullde

Cytat: nikhil w Październik 21, 2018, 19:07Ja z czarnym miałem problemy.

Z nimi są same problemy...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Cytat: gratefullde w Październik 21, 2018, 19:09Z nimi są same problemy...
Z białymi nie miałem problemów...

frywolny trucht

Z nimi nie ma żadnych problemów...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Październik 21, 2018, 19:19
Z nimi nie ma żadnych problemów...

cała Europa ma  z nimi problem... Prezes o tym mówił w przemówieniu....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9