Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Cytat: miniabyr w Styczeń 15, 2018, 23:09wypisz wymaluj Julinek

a nie Tworki albo Parzymiechy?  ;D  :gn:
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Coś w tym jest. Jak nas dopadnie audiofilska nervosa to  aż strach się bać i można to podciągnąć pod Tworki albo inny zamknięty zakład opieki. ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ostatnio słucham sobie tria marzeń ! To taki powrót do dawnych , muzycznych fascynacji . Garbarek -Haden -Gismonti  .Podwójne ,koncertowe wydawnictwo nagrane w 1981roku ale zmiksowana  i wydana dopiero  2012 roku . Płyta "Magico" może nie jest nagrana referencyjnie ,ale jest za to bardzo ciekawa muzycznie . Bardzo lubię Gismontiego i jego solowe projekty z lat 70' ,ale na tym wydawnictwie towarzyszą mu inni wielcy . Pozycja warta zainteresowania . Ja polecam !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dostałem do posłuchania bardzo ciekawą płytę . Projekt dwóch braci Marcina I Bartłomieja Olesiów . Jeden obsługuje kontrabas a drugi perkusje . Płyta w duecie . Jak dla mnie super ! Całkiem przyzwoicie zrealizowana . Ewidentnie inspirowana wschodnimi skalami -orient wyczuwalny. Mi bardzo się podoba  i polecam również Wam. "Spirit of Nadir" nagrano w 2013 ;mix 2015 wydanie AudioCave 2017
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Wszystkie płyty Oleś Brothers trzymają poziom. Ta też :)

miniabyr

Jest ciekawa ,bo przykuć uwagę  w duecie ,bez instrumentu  harmonicznego(fortepian ,gitara etc) to naprawdę coś . Gra tylko kontrabas i perkusja .I to bardzo oszczędnie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Jedyne co przez ostatni tydzień słuchałem to góralopolo w karczmach  ;D

Siedzę jeszcze, dzieciaki na nartach i jak pomyślę, że dzisiaj powrót to mnie wstrząsa. Nawet sprzęt i muzyka mnie nie przekonuje do powrotu. Nawet da sie bez tego żyć  :o :)

Michał

Posłuchaj Sefardix Olesiów z Twojego ulubionego labelu Fortune,bajka!

MAC

Cytat: Michał w Styczeń 21, 2018, 12:47z Twojego ulubionego labelu Fortune
Mojego?
;D ;D ;D ;D ;D ;D

Michał


miniabyr

Dzięki . Muszę zanabyć obie pozycje bo qurde warto. Szkoda życia na złą muzykę !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Wczoraj u Pawła, słychalismy nie tylko kabli ale i muzyki

- Paranoid - Black Sabath (nie chwaląc się , tożem ja sprawił)
- Orang Utan - Isao Suzuki (moja płyta, ale znalezisko Ondreja, mozna zobaczyć tutaj)
- Frisen Moore - Retruning
no i oczywiście Paweł zapuszaczał: 
- Nina Simone ......... itd

Paweł, dzięki za miły wieczór

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

 Dziś płyta trudna ,ale jak wiecie ja takie bardzo lubię . Płyta akustyczna ,bardzo szorstka , ze sporą ilością artefaktów które wytworzyli sami muzycy w studio . Płyta ewidentnie nagrana na tzw setkę ! Co to za płyta ? Jedyna solowa płyta Marka Hollis'a  ,lidera grupy Talk Talk . Wydana w 1998 roku  zauważona tylko przez wiernych fanów późnych dokonań Talk Talk . Bardzo wytrawne granie ! Gra wręcz cisza ! To nie jest łatwa propozycja  i w zasadzie nie wiem jak mogę Was zachęcić do posłuchania tej płyty  . To po prostu piękne dźwięki ,które bardzo mi się podobają . ........(.bardzo trudna dla systemów ,ale jak zagra to kapcie spadają)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Posłuchamy, jest na Tidalu  8)

miniabyr

Cytat: masza w Styczeń 22, 2018, 21:25
Posłuchamy, jest na Tidalu  8)
To jest fajne w Tidalu ,że można wszystko "pomacać"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Panie Paweł... płyta Hollisa jest ZA-RĄ-BI-STA  :np:
Cza ją mieć na CD w zbiorach obok kolekcji Talk Talk

MAC

Cytat: miniabyr w Styczeń 21, 2018, 12:30Projekt dwóch braci Marcina I Bartłomieja Olesiów

Też do posłuchania na Tidalu.
Więc słucham.

miniabyr

 ;D ;D ;D ;D ;D Bardzo się cieszę że spodobała się i Tobie!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Z Olesiami już to takie oczywiste (że cza ją mieć) nie jest  ;D

MAC

Cytat: masza w Styczeń 23, 2018, 13:35Z Olesiami...
Płyta na pewno warta posłuchania. Ciekawe brzmienia (bardzo wschodnie) i nieźle nagrana.
Kupował jej jednak nie będę bo wiem, że trzeciego razu juz bym jej nie wysłuchał.
Następną poproszę  :)

EDIT - widzę, że jest - Garbarek -Haden -Gismonti  :D Bierzemy się za słuchanie!

miniabyr

No ale mnie tym Hollis'em zaskoczyłeś i to pozytywnie . Nie jest to propozycja dla każdego . To raczej nisza estetyczna. ;) .............Ja uwielbiam takie nisze.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Styczeń 23, 2018, 14:03No ale mnie tym Hollis'em zaskoczyłeś i to pozytywnie
A siebie nie, Talk Talk to moje klimaty - żeby nie rzec klimakterium  ;D

MAC

Cytat: masza w Styczeń 23, 2018, 13:57arbarek -Haden -Gismonti  :D Bierzemy się za słuchanie!
Zamówione  8)

Podrzucaj Paweł ciekawe płyty jak najczęściej!

miniabyr

ok tak będzie! :) Maciek ten solowy Hollis wyszedł podobno na winylu ! Ja nie widziałem takiej wersji. Myslę ,że warto jej poszukać bo została zrealizowana analogowo ....słychać nawet piękny szum taśmy w cichych fragmentach  sssssssssssssssssssssss :D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !