Audiozbieractwo :)

Zaczęty przez masza19, Październik 14, 2020, 18:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza19

No niestety to nie jest inne hobby ale w tym dziale mi jakoś pasowało.

Zbieram magnetofony JVC  ;D
Moja skromna kolekcja.
W kolejności...
1. RC-656
2. RC-363
3. RC-555
4. RC-M60L
Trafił się też Sharp i gra bardzo dziarsko!
5. GF-5454





miniabyr

To tylko tu brakuje Pmcompa .  ;D Choć on ma szerszy zakres zainteresowań .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Powiedziałem małżowinie, że do firmy Sony także czuje miętę...
Niestety stanowczo zaprotestowała zasłaniając się brakiem miejsca w domu. Negocjowałem długo.
W końcu zgodziła się ale pod pewnymi gabarytowymi warunkami  ;D
No to na początek:  ;)

tomasz_pianista

To popatrz na to:)

Z wystawy designu w Monachium. Powiedz żonie, że to eksponat sztuki.
Grupa ratowania poziomu.

masza19


nosferartur

 
Cytat: masza w Październik 14, 2020, 18:37No niestety to nie jest inne hobby ale w tym dziale mi jakoś pasowało.


Masza tańczyłeś może Break Dance  na Centralnym?  :D

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

masza19

Niestety od dzieciństwa nie miałem predyspozycji do sportu ale zawsze lubiłem się napić  ;D

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

nosferartur

Cytat: masza w Październik 14, 2020, 18:58Niestety od dzieciństwa nie miałem predyspozycji do sportu ale zawsze lubiłem się napić 

Ok. Tzn. zabieraliście blastera do parku piliście różne napoje, a ten najbardziej ,,uduchowiony" śpiewał razem z bootlegiem WC ,,Regulamin"?   :alc:
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

masza19

Jest też deck KD-D20 ale decków nie zbieram ;)
Kupiłem go z sentymentu bo to był mój pierwszy pewexowski prezent od starych za dobre stopnie w średniej szkole  ;D
Kaset używam ale z AKAI GX-75 MkII


masza19

Cytat: nosferartur w Październik 14, 2020, 19:06Ok. Tzn. zabieraliście blastera do parku piliście różne napoje, a ten najbardziej ,,uduchowiony" śpiewał razem z bootlegiem WC ,,Regulamin"?   
Jakbyś tam był  ;D
Nie chodziłeś czasem do Technikum Łączności nr 1 w Wawie na Stanów Zjednoczonych?  ;D

nosferartur

Cytat: masza w Październik 14, 2020, 19:09Jakbyś tam był 
Nie chodziłeś czasem do Technikum Łączności nr 1 w Wawie na Stanów Zjednoczonych? 

Nie, chodziłem do ,,Elektryczniaka" na Gwardii Ludowej w Płocku.  ;D
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

masza19

No tak, czyli z prundem (%) miałeś styczność naukową. To wyjaśnia Twoją wiedzę o tamtych czasach  ;D

nosferartur

No cóż... Nauka, to potęga.  ;D :np:
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

masza19

Wracając do kolekcji i ni z gruchy u mnie Sharpa.
No jest to malusieńkie preludium do marzenia każdego boomboxzbieracza.
Sharp GF 777 ::) (kiedyś będzie mój!)


maniek67

Sąsiad z klatki pamiętam miał takiego Scharpa. Kawał grzmota[emoji6]


jjacek

#16
To byla moja ulubiona rzecz zakupiona w roku 84\85..:)

jjacek

Ale, juz bardziej trzymajac sie tematu...zbior starych Quadow.

masza19

Miałem przez chwilkę tą końcówkę.
Bez żadnego "odświeżania" z buta zagrała świetnie.

jjacek


masza19

404 albo 405 już nie pamiętam. Z wyglądu identyczne.
Kupił go ode mnie Jakub z forum. Zresztą nawet gdzieś tu zdjęcia powinny być.

jjacek

303 "odswiezylem" gra doskonale .Kiedy  zbiore sily to zabieram sie za 405...

Taniofil

#22
Cytat: masza w Październik 15, 2020, 17:27Kupił go ode mnie Jakub z forum.

Czyli ja ;D

To był 405-2

Wymieniłem w nim potwornie brzęczące trafo, wstawiłem nowe elektrolity na płytkach (oryginalne były mocno pognite), i zastąpiłem pastę silikonową na radiatorach porządną pastą komputerową (chyba MX-4 wstawiłem).
A, wstawiłem też układ opóźnionego załączania głośników, żeby nie waliło po głośnikach przy włączaniu.

Ogólnie bardzo spoko końcówka. Potrafi zaskoczyć dynamiką. Jedyny minus to dosyć niska impedancja wejściowa (22kOhm), więc gryzie się toto z większością pre lampowych, a nawet dedykowany Quad 34 ma dla 405-2 moim zdaniem zbyt dużą impedancje na wyjściu.

Ostatecznie w systemie została lampa, którą Quady miały zastąpić.





masza19


GP412

 :) Wzornictwo QUADA przepikne  :)
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki