yamaha mcr750 - jakie kolumny zamiast tych z zestawu

Zaczęty przez fotobia, Luty 13, 2017, 23:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

fotobia

Dzisiaj posłuchałem jeszcze Metallica - Through the Never , Iron Maiden - Seventh Son of a Seventh Son..., Judas Priest - Defenders... i było bardzo dobrze. Najlepszy bas na Metallice, bardzo fajnie perkusja chodziła. Judas i Iron mniej basowo ale to inny typ realizacji. Obie płyty zagrały bardzo dobrze. Moim zdaniem niczego im nie zabrakło :) Celowo słucham mocniejszych rzeczy, bo na dobre granie liczyłem właśnie w takiej muzyce.
Kolumny grają bardzo ładne stereo, może nie jest to scena 3D, ale kurcze ich cena nie jest kosmiczna, 600 zeta, 6 m-cy gwarancji, całkiem niezły stan, tylko ze spodu podkleić musiałem troszkę okleinę na jednej kolumnie.
Jeszcze raz foty.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

merlin1973

Teraz widzę  ;D
Ładnie  :) :) :)
hm... gramofonu nie widzę  :(
Pozdrawiam S.CH.

fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Cytat: merlin1973 w Marzec 16, 2017, 17:11
Teraz widzę  ;D
Ładnie  :) :) :)
hm... gramofonu nie widzę  :(
Bo gramiak nie stoi na stałe w salonie, jest za duży i włazi na ekran telewizora. na stałe stoi w drugim pokoju podłaczony do amplitunera Sony. Do Yamaszki jest podłączany jak mam czas usiąść i spokojnie słuchać. W szafce na dole mam zainstalowany na stałe pre :) na soniaczu słucham na słuchawkach, a od teraz jak znajdę chwilę to podepnę kolumienki z Yamachy. Czasem podpinam 2.1 Creativa, satelitki z subem, do wyjścia słuchawkowego, ale to masa kabelków i może kolumienki Yamaszki się sprawdzą do cichego słuchania. 
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Zamienił bym jeszcze miejscami lewą kolumnę ze słupkiem.
To znaczy słupek pod okno kolumna bliżej komody.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

fotobia

Cytat: Piterski w Marzec 16, 2017, 22:53
Zamienił bym jeszcze miejscami lewą kolumnę ze słupkiem.
To znaczy słupek pod okno kolumna bliżej komody.
Zmiany są nie do przeprowadzenia, wiadomo kto za tym stoi. Mimo takiego ustawienia kolumny grają dobrze, trochę się obawiałem bo naczytałem się, że Kefy nie są łatwe do ustawienia. Ja tego nie potwierdzam. Dla mnie i kilku jeszcze osób, w tym jednej mającej sprzęt i kolumny warte kilkudziesięciu moich zestawów gra to u mnie b. dobrze. Dywanu nie ma i nie będzie, tak samo zasłon czy innych audiopoprawiaczy. Tak jak jest, jest dla mnie bardzo dobrze. Słuchanie muzyki teraz cieszy jeszcze bardziej, Myślę że teraz mogę przestać szukać lepszego dźwięku skupić się za to na płytach. Choć ostatnimi czasy trochę ich przybyło ( w tym tygodniu 9 płyt cd) Mam kilka zaplanowanych zakupów... Do tego zbliża się wiosna a to wygoni mnie w wolnym czasie z domu aż do jesieni, z aparatem fotograficznym. Na muzykę czasu będzie mniej.
Pozostało mi jeszcze podziękować za pomoc w poszukiwaniach kolumn , dzięki Waszym radom znalazłem to czego szukałem teraz cieszę się muzyką :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

Piterski

Cytat: fotobia w Marzec 17, 2017, 00:11teraz cieszę się muzyką :)
I to jest cel tej całej zabawy i poszukiwań.
Skoro jesteś usatysfakcjonowany to ok.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

fotobia

no, w końcu mam czas by Adasia podłączyć i jedną czrną posłuchać na Kefach, wybrałem Jarrea -  Oxygene, faaajnie się słucha. Aż szkoda, że za chwilę będę musiał się zbierać...
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

McGyver

Cytat: fotobia w Luty 14, 2017, 22:14MAGNAT Motion 880
tragedia. Obudowy wykonane z czegoś pomiędzy wiórówką a paździerzem, najtańsze z możliwych głośników. Nie rób sobie krzywdy.


fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S


Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Piterski

Cytat: McGyver w Listopad 29, 2017, 18:13fotobia
Wyszło jak wyszło bo się nie przyłożyłem do napisania posta, sory  :)
Ja byłem ciekaw czy Fotobia je słuchał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


fotobia

No właśnie nie, nie mam jak ich posłuchać dlatego pytam.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

Piterski

Skoro tak to warto poszukać opinii o nich nie tylko u nas.
Zorientować się jak się to sprzedaje po ile są wystawiane i jak często.
Czy są łatwo zbywalne, jak np Ci się znudzą
Ja raz miałem okazję słuchać kolumn Klipscha, nie do końca to było to co lubię ale gra cały tor.
Tragicznie toteż nie grało więc może warto się zainteresować.
Na pewno nie kupił bym ich w ciemno, odsłuch jest konieczny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Jakub

#71
Ta kolumna przy kaloryferze nie ma prawa zagrać. Nie dość, że będzie silne podbicie niskich tonów w takiej lokalizacji, to jeszcze będzie ten grzejnik brzęczał.