Małe jest piekne-beovox ht 500 type 6207

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 24, 2018, 12:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Witam dzieki znajomemu w ostatniej chwili udało mi sie wylicytować taki fajny zestawik. Kolumny a raczej kolumnienki b&0 beovox ht 500 i beomaster 900.  Cena za całość 215zl.  Chciałem się wam nim pochwalić i troszke go odswierzyc bo nie jest pierwszej młodości.  Rok bodajże 1967.  Wiem że są tu same kolumny ale to jest zestaw i musicie troszke przymknąć na to oko. 

Mikut1982


Mikut1982

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok.  Lecz są male niedoskonałości.  Brud, rysy, otarcia, i mnustwo kurzu. A mi takie coś akurat to przedzkadza. Wiem to ma 51 lat ale zawsze może wyglądać lepiej.

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

To rozkrecamy.  Glosniki w kolumnach to SEAS.

Mikut1982


Mikut1982


McGyver

Cytat: Mikut1982 w Sierpień 24, 2018, 12:22wiecej kurzu
Mnie to wygląda na niezłą hodowlę grzyba. Sugerowałbym nie tylko czyszczenie, ale też dezynfekcję, i jakiś środek grzybobójczy.

Mikut1982

Byc może.  Ale wizualnie to do  konserwacji zawieszenia coś sie poprzyklejało. 

McGyver

IMHO grzyb potraktował ową konserwację jako pożywkę. Weź to pod uwagę przy czyszczeniu.

Mikut1982

Jest też jakaś zwrotnica.

Mikut1982

Ok narazie schowam go do worka.  Jak to jest grzyb to lepiej zeby sie nie rozszedł.

McGyver

Cewka nawet nawet. Kondensator zapewne elektrolit, i po latach wyschnięty już na pieprz. Nawet jeśli wciąż trzyma pojemność, to zapewne rezystancja  wewnętrzna mu wzrosła do niebotycznego poziomu

Mikut1982

Hmm. Niewiem czy go wymieniać czy zostawic w orginale.

McGyver

Jeżeli chcesz mieć kolumny które będą grać poprawnie, to bez wymiany się raczej nie obejdzie. Toto ma ponad pół wieku na karku.
Jeżeli chcesz mieć eksponat muzealny niekoniecznie funkcjonujący prawidłowo, to nie wymieniaj.

Mikut1982

Nad tym zastanowie sie puzniej.  Tak ma pół wieku i nadal gra i zapach tez jest z tamtych lat.  Jak zwykle  wytlumienie to welna mineralna czy coś w tym stylu.

Old Man Kensey

Jak wnioskuję z innych wątków, te cudeńka wkrótce będą lśnić dawnym blaskiem :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Mikut1982


Michał

Cytat: Old Man Kensey w Sierpień 24, 2018, 13:45
Jak wnioskuję z innych wątków, te cudeńka wkrótce będą lśnić dawnym blaskiem :)

+1

nikhil

 Kolego trochę pracy sobie kupiłeś, ale doskonale to rozumiem i czekam na spektakularne efekty renowacji. :)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Praca przy tym to sama przyjemność.  Jade recznie bo fornir znów cieniutki. 

Mikut1982

Przy okazji myślę nad kolorem, chce go trochę ożywić.  Teraz kolor jest wyblakły.  Mam 4 opcje do wyboru.