Witajcie w "małpiarni" czyli znów strugamy "wariata". Klon EAR834.

Zaczęty przez McGyver, Czerwiec 18, 2018, 13:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Masz może namiar na jakiegoś w znośniej cenie? Te, do których mam dostęp są strasznie drogie.

rudy-102

Przecież ja mam taśmę miedzianą. Mogę obkręcić i na to dać wężową skórkę. :)


rudy-102




Piterski

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 30, 2019, 23:12W zależności od położenia brumiło mniej lub więcej, a najbardziej (co zrozumiałe) jak zbliżałem do kabli sieciowych.
Podobnie było u Moona z zasilającym i widząc tę plątaninę kabli zasilających radziłem mu przenieść preamp półkę wyżej pod gramofon.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Okleiłem kabel czterema warstwami taśmy miedzianej i zrobiłem test. Brum spadł niżej, ale jest nadal słyszalny. Na szczęście słychać go dopiero wtedy, kiedy jest już tak głośno, że nie da się słuchać jak inni są w domu. Po owinięciu kabel przestał reagować na zbliżanie do kabli sieciowych.
Cytat: Piterski w Maj 01, 2019, 19:46Podobnie było u Moona z zasilającym i widząc tę plątaninę kabli zasilających radziłem mu przenieść preamp półkę wyżej pod gramofon.
Też tak myślę, że lepiej będzie dopiero wtedy jak pozamieniam wszystko miejscami. Niestety na razie jest to  nie możliwe. Muszę kiedyś zbudować coś specjalnie pod audio. Na razie graty stoją na starej komodzie.

moon

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 30, 2019, 23:12W zależności od położenia brumiło mniej lub więcej, a najbardziej (co zrozumiałe) jak zbliżałem do kabli sieciowych. Wyszło na to, że winne jest niedostateczne ekranowanie kabli sygnałowych i sieciowych.

brzmi jak u mnie w Fonciaku...
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bedford

Łukasz Fikus buduje swój phono pre.
"Output tube is 6N6P from  in SRPP mode and input is e88cc in cascode balanced mode"
https://www.facebook.com/hashtag/lampizatorvinyl?source=feed_text&epa=HASHTAG&__tn__=*NK-R

rudy-102


Bedford

Cytat: rudy-102 w Maj 20, 2019, 14:39Link nic nie pokazuje
U mnie pokazuje stronę Facebooka i 3 zdjęcia. Po kliknięciu na zdjęcie dostaję powiększenie i komentarz.
Inny link - https://www.facebook.com/FikusLampi

moon

Cytat: rudy-102 w Maj 20, 2019, 14:39Link nic nie pokazuje

o ile masz FB w ogole;) to przekopiuj, nie klikaj z forum

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Mój egzemplarz wariacji na temat EARa gra bardzo dobrze ma tylko jeden mały problem. Delikatny brum. Brum jest na tyle cichy, że nie przeszkadza w słuchaniu muzyki. Słychać go jak wzmacniacz podkręcony jest trochę mocniej i w zasadzie tylko w przerwach między utworami, albo jak podniosę ramię. Pojawia się dopiero po podłączeniu gramofonu. Przedtem jest cisza. Cały czas myślałem, że wina będzie po stronie gramofonu, ale dziś zrobiłem test na zwartych wejściach i wtedy brumi. Nawet mocniej niż przy wpiętym gramofonie.



McGyver

Przyczyn upatrywałbym w połączeniu pre z SUT. Mój bez SUT na MM nie brumi nic. Posprawdzałbym przede wszystkim prowadzenie masy pomiędzy SUT a pre.

rudy-102

Cytat: McGyver w Czerwiec 02, 2019, 22:19prowadzenie masy pomiędzy SUT a pre.
To jest raczej prawidłowe.
Cytat: McGyver w Czerwiec 02, 2019, 22:19Mój bez SUT na MM nie brumi nic.
Drugiego wejścia na MM jeszcze nie podpiąłem bo gram na razie cały czas na MC. MM jest mi potrzebne w zasadzie tylko do szelaków, a tych słucham kilka razy w roku więc mi się na razie nie spieszyło. Lundahle są niestety zakapslowane i będę musiał się do nich dobrać. Myślałem, że może zmiana przełożenia z x10 na x5 coś by zmieniła.


marwis73

Mam pytanie jeśli temat dalej "żyje" skąd wyciągnąć uziemienie w naszym przedwzmacniaczu do gramofonu?
Z gniazda sieciowego?

rudy-102

Cytat: marwis73 w Grudzień 19, 2019, 01:51
Mam pytanie jeśli temat dalej "żyje" skąd wyciągnąć uziemienie w naszym przedwzmacniaczu do gramofonu?
Z gniazda sieciowego?
Nie. Podłączasz do obudowy przedwzmacniacz. Najprawdopodobniej będziesz miałam też połączoną masę lamp, a jeśli planujesz mieć wbudowane tam nastał SUTki to także ichmasę. W miarę możliwości wszystko e masy powinny by ć podłączone w tym samy miejscu

wiki

Cytat: rudy-102 w Grudzień 20, 2019, 22:54
Cytat: marwis73 w Grudzień 19, 2019, 01:51
Mam pytanie jeśli temat dalej "żyje" skąd wyciągnąć uziemienie w naszym przedwzmacniaczu do gramofonu?
Z gniazda sieciowego?
Nie. Podłączasz do obudowy przedwzmacniacz. Najprawdopodobniej będziesz miałam też połączoną masę lamp, a jeśli planujesz mieć wbudowane tam nastał SUTki to także ichmasę. W miarę możliwości wszystko e masy powinny by ć podłączone w tym samy miejscu
Podoba mi się w Twojej wypowiedzi słowo SUTki....   ;)  :o
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Grudzień 20, 2019, 22:54
Cytat: marwis73 w Grudzień 19, 2019, 01:51
Mam pytanie jeśli temat dalej "żyje" skąd wyciągnąć uziemienie w naszym przedwzmacniaczu do gramofonu?
Z gniazda sieciowego?
Nie. Podłączasz do obudowy przedwzmacniacz. Najprawdopodobniej będziesz miałam też połączoną masę lamp, a jeśli planujesz mieć wbudowane tam nastał SUTki to także ichmasę. W miarę możliwości wszystko e masy powinny by ć podłączone w tym samy miejscu

Wczoraj pisałem ten tekst na tablecie, którego mam dopiero od kilku dni. To cholerstwo nie potrafi szybko pisać. Gubi litery i połyka spacje. Sorry. 

Po polsku miało być tak: 
Nie! Podłączasz do obudowy przedwzmacniacza. Najprawdopodobniej będziesz miał tam też podłączoną masę lamp, a jeśli planujesz mieć wbudowane tam na stałe SUTki to także ich masę. W miarę możliwości wszystko te masy powinny być podłączone w tym samy miejscu.

marwis73

Czyli mam podłączyć 9 pin lampy (trzy lampy) do obudowy? Ja myślałem żeby podłączyć uziemienie z sieci i minus z wejścia do przedwzmacniacza. Jak coś źle piszę to proszę o info.