Jakie kolumny na wiele lat?

Zaczęty przez marekw 76, Styczeń 18, 2018, 20:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

marekw 76

Witajcie.
Potrzebuję Waszej pomocy.
Pod koniec roku snułem plany o wymianie cd, jednak ostatnio (kiedy już w zasadzie nazbierałem na używanego Lectora 6) wymyśliłem, że jeszcze przez jakiś czas pozostanę z Denonem 3910 (może Elektroboy lub Mac pomogą go w przyszłości zlampizować?) a zamiast tego zmienię kolumny.
Moje Mordaunt Short Mezzo 8 są fajne ale mam na nie kupca który chce je wziąć i któremu się nie pali tak więc miałbym sporo czasu na rozejrzenie się za innymi. Dodatkowo za kilkanaście miesięcy najprawdopodobniej osiądę już w docelowym mieszkaniu więc z powodów finansowych związanych z remontem, przeprowadzką itp. chciałbym znaleźć coś co zaspokoi moje zmysły na dłużej.
Muszę będąc w Polsce wpaść w końcu do Lutka i posłuchać jego skarbów ale doskonale zdaję sobie sprawę, że jego Tannoye są zbyt duże dla mnie.
Będę chciał natomiast posłuchać nowszych konstrukcji Tannoya z serii Prestige oraz Definition dc10/8ti.
Zobaczę też mam nadzieję Avcon'y Avalanche Reference Monitor.
Biorę również pod uwagę coś od chłopaków z YB audio oraz JBL 4307 (tylko gdzie tego posłuchać?).
Generalnie jestem troszkę niezdecydowany i nie do końca wiem czego szukam ale nie ukrywam, że liczę na Waszą pomoc :)
Zagrałoby to z hybrydą od Lara IA 200H w jakichś 22-25 m2.
Muzyka której słucham to przede wszystkim rock we wszystkich odmianach od Art do metalu włącznie, poprzez jazz, muzykę filmową, soundtracki po tzw ambitny pop.
Kwota to jakieś 12 koła ewentualnie troszkę naciągnięte jeśli dłużej pozbieram.
Pośpiechu nie ma ale w tym roku chciałbym już mieć nowe mebelki.
Oczywiście jakieś używane wchodzą w grę jednak ich wygląd nie może spowodować konfliktu w rodzinie ;)
Zawsze pomagaliście więc...
Pomożecie?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

tomasz_pianista

Myślę, że każdy powie co innego. Posłuchaj ile możesz i sam podejmij decyzję.

Na pewno warto kupić paczki, które będą trzymać cenę, bo w przypadku kwoty ponad 10k utrata 50% przy odsprzedaży nówek to już sporo.
Grupa ratowania poziomu.

marekw 76

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 18, 2018, 20:28Myślę, że każdy powie co innego.
Mam nadzieję, że nie...
Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 18, 2018, 20:28Posłuchaj ile możesz i sam podejmij decyzję
Łatwo w przypadku nowych kolumn.
Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 18, 2018, 20:28Na pewno warto kupić paczki, które będą trzymać cenę, bo w przypadku kwoty ponad 10k utrata 50% przy odsprzedaży nówek to już sporo.
A jakie będą trzymać?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

tomasz_pianista

Np. Stare Tannoy, JBL, japońskie klasyki itp. Większość sprawdzonych modeli zyskuje na wartości.

Poszukaj ludzi na forach i poumawiaj się na odsluchy.

Fajnym wyborem do takiego metrażu byłyby pewnie Chevioty, ale dopytaj właściciel.
Grupa ratowania poziomu.

malg

Cytat: marekw 76 w Styczeń 18, 2018, 20:36
Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 18, 2018, 20:28Na pewno warto kupić paczki, które będą trzymać cenę, bo w przypadku kwoty ponad 10k utrata 50% przy odsprzedaży nówek to już sporo.
A jakie będą trzymać?

myśle ze goodmans'y też,
generalnie uznany vintage (choć to bardzo lakonicznie)
ja mam Godmans 350 w 200L i nie zamierzam się ich pozbywać
ale tak jak napisał Tomasz, każdy ma inne preferencje, więc trudno radzić -musisz sam posłuchać

Lutek

Cytat: marekw 76 w Styczeń 18, 2018, 20:04
Muszę będąc w Polsce wpaść w końcu do Lutka i posłuchać
Wpadaj koniecznie, bo - miedzy innymi -  tych glosnikow trzeba posluchac koniecznie. A przy okazji..., akurat niedawno wystawilem na prosbe kolegi wlasnie klasyczne Tannoy-e model SRM 12X.
Nie bede tu opisywal szczegolow, ale mozesz zajrzec i poczytac sobie o nich np. pod tym linkiem:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2521.0
To sa dokladnie te same glosniki, na ktorych ja mam i ktorych wlasnie mozesz u mnie posluchac.

marekw 76

Pokój będzie odsłuchowo - mieszkalny tak więc 200l może wywołać awanturę :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Wiem Lutek o tych kolumnach. Czytałem. Ale niestety pieniądze dopiero mają być :(
Ale jak będę w kraju tym razem to ma pewno Cie odwiedzę tak jak pisaliśmy.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Lutek

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 18, 2018, 20:28
Na pewno warto kupić paczki, które będą trzymać cenę, bo w przypadku kwoty ponad 10k utrata 50% przy odsprzedaży nówek to już sporo.
Wlasnie klasyczne Tannoy-e trzymaja ceny i nie tylko trzymaja, ale jak sie okazuje, np. ceny z przed ok. 10-ciu lat sa juz niemal dwukrotnie wyzsze. Wiem, bo w tamtych latach kupowalem troche tych Tannoy-i. Sadze wiec, ze - w przeciwienstwie do wspolczesnych kolumn - na nich przynajmniej sie nic nie straci po latach dbalego uzytkowania.

Lutek

#9
Cytat: marekw 76 w Styczeń 18, 2018, 21:27
Pokój będzie odsłuchowo - mieszkalny tak więc 200l może wywołać awanturę :)
Ale np. te SRM 12X, to tylko 68 litrow

Lutek

Cytat: marekw 76 w Styczeń 18, 2018, 21:29
Wiem Lutek o tych kolumnach. Czytałem. Ale niestety pieniądze dopiero mają być :(
Ale nie chodzi o to, abys kupil te wystawione (choc te sa w stanie idealnym). To akurat nie moje i nie zalezy mi specjalnie na ich sprzedazy, a raczej , abys nie pominal w planowanych odsluchach tych glosnikow.

marekw 76

#11
Nie pominę :)
Wizyta u Ciebie jest na szczycie priorytetów w tym roku.

I jeszcze jedno:
Jak one poradzą sobie z mocnym wzmacniaczem (2x200W) i jako fronty w kinie?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Lutek

Nigdy nie uzywalem tak mocnego wzmacniacza, bo napedzam lampa Cayin A88t w PP, ktory ma moc 40 W, a to i tak sporo. Wiem tylko i rowniez tak uwazam, ze duza moc wzmacniacza nie szkodzi kolumnom, a duza jego wydajnosc pradowa wrecz jest cecha bardzo pozytywna, bo przeciez i tak bedziesz rozkrecal potencjometr tak, aby natezenie dzwieku bylo takie, jakie Ci bedzie odpowiadac..., dokladnie tak jak ze wzmacniacza o niskiej mocy znamionowej. Uwazam, iz napedzajac te same kolumny dwoma wzmacniaczami o roznych mocach znamionowych z takimi ustawieniami potkow, ze natezenie dzwieku bedzie identyczne, prad plynacy do glosnikow bedzie taki sam.

marekw 76

#13
Bardziej chodziło mi o to, że większość użytkowników klasycznych Tannoy łączy je z lampami. Chyba, że coś mi się pomerdało.

Jeszcze niedawno myślałem o czymś ładnym na SS ale tak się naczytałem od Was, że tylko papier i to co najmniej 25 cm i najlepiej w klasykach :D
Nawet ostatnio ktoś pisał o stracie czasu i kasy na Scany więc i ja muszę takich klasyków posłuchać.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Lutek

Naogol tak jest, ze lampami, ale ja rowniez kiedys napedzalem tranzystorem Rotel RA 985BX 100W. Poza tym w sumie bywalo u mnie ponad 20 roznych wzmakow i odbywaly sie rozne testy. Nikomu z uczestnikow nigdy nie udalo sie odroznic wzmacniaczy wspolpracujacych z tymi Tannoy-ami. Sadze, ze spowodowane jest to tym, iz one maja spora skutecznosc - 92 dB - a co najwazniejsze, ich minimalna impedancja nie spada ponizej 6-ciu omow - co jest zadkoscia - wiec zapewne nie ma wiekszych skokow pradu pobieranego przez glosniki, niezaleznie jakim wzmakiem napedzimy. Posiadam w zapasie tego Rotela i jesli bedziesz chcial, to mozemy rowniez go podpiac.
Juz ktegoslup mnie boli od siedzenia, wiec zycze juz dobrej nocy.

marekw 76

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Drizzt

#16
Harbeth SHL5+. Trochę dołóż i możesz kupić nowe. Z używanymi ciężko bo raczej nikt się nie pozbywa a i cenę trzymają świetnie, na czym Ci zależy. Grają bardzo dobrze, warto posłuchać.

malg

Cytat: marekw 76 w Styczeń 18, 2018, 21:27
Pokój będzie odsłuchowo - mieszkalny tak więc 200l może wywołać awanturę :)
200L mają moje Goodmans-y, ale są przecież też mniejsze, też dobrze grające



Piterski

Cytat: malg w Styczeń 18, 2018, 22:46200L mają moje Goodmans-y, ale są przecież też mniejsze, też dobrze grające
To już będzie trochę specyficzne granie ze względu na zakres obsługiwanego pasma.
Na początku mojej przygody kilkakrotnie słuchałem szerokopasmowych głośników ale pomimo ich czaru trochę mi brakowało rozciagnięcia pasma w górę. Tego trzeba posłuchać i zdecydować czy się chce w taką sygnaturę wchodzić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tatachabera

Cytat: drizzt w Styczeń 18, 2018, 22:37Harbeth SHL5+. Trochę dołóż i możesz kupić nowe.

Czy na pewno ?   Te kolumny mają grać też jako fronty w KD, chociaż na upartego to wszystko można ;D  do "Przeminęło z wiatrem" jak znalazł ;D 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Piterski

Może coś z oferty ProAc, pamiętam że stare modele bardzo mi się podobały.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tatachabera

Cytat: Piterski w Styczeń 19, 2018, 08:42Może coś z oferty ProAc

Słuchałem kilka starszych modeli ProAc barwa bardzo ładna ale do najszybszych to one nie należały. Zreszta KD moim zdaniem bardzo ogranicza wybór - konieczne duże kompromisy. Papieżaki grają dużym swobodnym dźwiękiem, w KD to raczej chyba średnio :( Ciekawe czy ktoś z obecnych posiadaczy dużych papieżaków ma na nich oparty system KD?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Piterski

Cytat: tatachabera w Styczeń 19, 2018, 08:55
Papieżaki grają dużym swobodnym dźwiękiem, w KD to raczej chyba średnio :(

To faktycznie może nie zagrać. Ja nigdy kina domowego jako takiego nie miałem. Filmów oglądam mało wiec sygnał idzie na wzmacniacz i kolumny w opcji stereofonicznej. Najbardziej spektakularnie grało to na kolumnach typu wąskie słupki, na Deltach nie ma takich "efektów" ale ja bym się już nie chciał cofać wstecz.
Wolę słuchać muzyki, a do filmów mi wystarcza tak jak jest teraz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

juter22

Cytat: marekw 76 w Styczeń 18, 2018, 21:44I jeszcze jedno:
Jak one poradzą sobie z mocnym wzmacniaczem (2x200W) i jako fronty w kinie?
Miałem okazję ich słuchać z końcówką mocy Brystona 4b st 2x250w, tranzystor, było naprawdę zacnie.
Osobiście jednak bym kierował wzrok w kierunku starych dobrych JBL, w szczególności do tego repertuaru ;)

Drizzt

Cytat: tatachabera w Styczeń 19, 2018, 08:37
Cytat: drizzt w Styczeń 18, 2018, 22:37Harbeth SHL5+. Trochę dołóż i możesz kupić nowe.

Czy na pewno ?   Te kolumny mają grać też jako fronty w KD, chociaż na upartego to wszystko można ;D  do "Przeminęło z wiatrem" jak znalazł ;D 

Bardziej się skupiłem na tym, że mają to być kolumny na lata słuchania muzyki, które w dodatku trzymają wartość. Z KD to od razu na wstępie ciężko te rzeczy pogodzić.. Albo kolumny na lata albo do kina, nie można mieć wszystkiego. Ale z tym ,,Przeminęło z wiatrem" to jednak gruba przesada..