Telegazeta audio - radio i TV

Zaczęty przez merlin1973, Czerwiec 21, 2014, 19:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Kilka chwil temu w Polsacie w Wydarzeniach a dokladnie pod koniec byl ciekawy reportaż o płytach winylowych. Powtórka Wydarzeń w Polsacie 2- około godz.20.00.Polecam.
Pozdrawiam S.CH.

GregWatson

A na TVP Historia leci od 18.55 do 20.40 "Historia bluesa". Jutro powtórka też na tym kanale o 12.35
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#2
Zapraszam wszystkich chętnych do dzielenia się informacjami gdzie i co ciekawego leci w TV jak i na antenie radia. Który kanał jakie fale i jaka audycja.


Wszystko w temacie muzyki na:
http://www.polskieradio.pl/6,Muzyka


TVP Historia - od 18.55 do 20.40 "Historia bluesa". Jutro powtórka też na tym kanale o 12.35


niestety prośba merlina o scalenie wątków skutkuje tym, że wątek z racji daty wpisu staje się jego autorstwa.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - 29.06.2014 niedziela godz. 0.15 (dziś zaraz po północy) - "Santana Greatest Hits: Live at Montreux 2011"

W 2011 roku Carlos Santana wraz ze swoim zespołem odbył oszałamiający koncert w Montreux, podczas którego muzycy odegrali swoje największe przeboje oraz jedyne w swoim rodzaju covery.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Two-FacedGirl

Pozdrawiam

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Two-FacedGirl

O faktycznie, pomyliłam daty

szkoda:(
Pozdrawiam

GregWatson

Ale za to zapraszam do konkursu - inicjały.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Two-FacedGirl

Właśnie się zapoznałam z zasadami :-), łatwo nie będzie, ale spróbuję
Pozdrawiam

GregWatson

#9
TVP Kultura - 5.07.2014 r godz. 19.05 - The Doors "The Doors"

Film dokumentalny 50 min. Pierwsza płyta legendarnej grupy ukazała się w 1967 roku i odniosła wielki sukces. Zespół zdobył międzynarodową popularność i stał się jedną z wiodących grup muzycznych na świecie, aż do tragicznej śmierci Jima Morrisona. Na krążku "The Doors" znajduje się jedenaście utworów. Do większości słowa pisał Morrison. Wyjątkiem jest "Alabama Song (Whiskey Bar)", gdzie wykorzystano twórczość niemieckiego poety Bertolda Brechta. Płytę kończy 12-minutowa psychodeliczna ballada "The End", jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów "The Doors".


Powtórka dzień później o godz. 13.00
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - 6.07.2014 r godz. 00.20 czyli 20 min dziś po północy - Iron Maiden "Rock in Rio" - 90 min

Iron Maiden na festiwalu Rock in Rio zgromadził na jednym koncercie największą publiczność w swojej historii - 250 tys. ludzi. Występ heavymetalowego zespołu zaowocował również albumem, "Rock in Rio", piątym w karierze nagranym wspólnie z wokalistą Bruce'em Dickinsonem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - 6.07.2014 godz. 22.45 - Metallica "Some King of Monster" - film dokumentalny (141 min).

Z heavymetalowego zespołu Metallica odchodzi basista Jason Newsted. Formacja pogrąża się w kryzysie. Między jej członkami ciągle dochodzi do nieporozumień, a nawet kłótni, co w połączeniu z nasilającymi się problemami osobistymi zagraża dalszemu istnieniu grupy. Zresztą już od dłuższego czasu muzycy nie koncertują oraz nie wydają płyt. W tej sytuacji menadżer zespołu wysyła swoich podopiecznych na specjalną terapię. Dzięki temu okazuje się, że ludzie, którzy spędzili razem wiele lat, nie do końca się znają. Ostatecznie wszystkie te problemy zaowocowały wydaniem znakomitej płyty pt. "St. Anger". Metallica otrzymała za nią nagrodę Grammy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

#12
Cytat: GregWatson w Lipiec 05, 2014, 11:23Iron Maiden na festiwalu Rock in Rio zgromadził na jednym koncercie największą publiczność w swojej historii - 250 tys. ludzi. Występ heavymetalowego zespołu zaowocował również albumem, "Rock in Rio", piątym w karierze nagranym wspólnie z wokalistą Bruce'em Dickinsonem.
Ktoś był na tym koncercie?  Jak dla mnie, coś wspanialego. Zaznaczam,że to nie są moje klimaty ale lubie posłuchac od czasu do czasu "mocniejszego uderzenia" ;)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Która płyta tego zespołu jest najlepsza waszym zdaniem? :-\
Pozdrawiam S.CH.

GregWatson

Te i inne szczegóły umieszczone były w telegazecie Onetu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Cytat: GregWatson w Lipiec 06, 2014, 22:16Te i inne szczegóły umieszczone były w telegazecie Onetu.
Już wszystko jasne , zakrecony dzisiaj jestem, przez to ciepło chyba :)
Pozdrawiam S.CH.

GregWatson

#16
TVP Kultura - sobota 12 lipca godz.19.05 - Elton JOHN "Goodbye Yellow Brick Road" - dokument, 50 min, Wielka Brytania 2001,

Okoliczności powstania siódmego studyjnego albumu Eltona Johna, wydanego w 1973 roku. Znajduje się na niej m.in. utwór "Candle in the Wind", w 1973 roku dedykowany Marylin Monroe, a w 1997, po przeróbkach - zmarłej tragicznie księżnej Dianie. W filmie znajdą się obszerne wywiady z Eltonem Johnem oraz współpracującymi z nim muzykami, dziennikarzami muzycznymi i ludźmi show-biznesu. Wypowiedzi przeplatane są fragmentami występów artysty.

Powtórka 13 lipca o 13.20
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - niedziela 13 lipca godz 00.05 (zaraz po północy 12 lipca) - Deep Purple z orkiestrą Montreux 2011 - koncert, USA, 56 min,

Zrealizowany ostatniej nocy festiwalu w Montreux z 2011 roku koncert Deep Purple. Zespół zagrał z orkiestrą symfoniczną prowadzoną przez dyrygenta Stephena "BK" Bentley - Kleina. Jego aranżacje dodały znanym utworom nadzwyczajnej głębi.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - sobota 19 lipca godz. 19.05 - Zespół U2 - "The Joshua Tree" film dokumentalny, Wielka Brytania, 1999, 51 minut.
Historia powstania piątego studyjnego albumu U2, który przyniósł zespołowi największą sławę i pieniądze. Ukazał się w marcu 1987 roku, a jego producentami byli Brian Eno i Daniel Lanois. Na krążku "The Joshua Tree" znajduje się 11 utworów, w tym takie przeboje, jak "I Still Haven't Found What I'm Looking For" czy "With or Without You". Płyta została nagrana w składzie: Bono - wokal prowadzący, gitara, harmonijka; The Edge - gitara, wokal wspomagający, instrumenty klawiszowe; Adam Clayton - gitara basowa oraz Larry Mullen Jr. - perkusja.

Powtórka
TVP Kultura - niedziela 20 lipca godz. 13.45


TVP Kultura - niedziela 20 lipca godz. 00.10 - Deep Purple z orkiestrą - Montreux 2011 (2-ost.)

Zrealizowany ostatniej nocy festiwalu w Montreux z 2011 roku koncert Deep Purple. Zespół zagrał z orkiestrą symfoniczną prowadzoną przez dyrygenta Stephena "BK" Bentley - Kleina. Jego aranżacje dodały znanym utworom nadzwyczajnej głębi.


TVP Kultura - niedziela 20 lipca godz. 14.50 - Koncert trzech tenorów w Termach Karakalii w Rzymie - koncert, Niemcy, 1990, 45 minut.

José Carreras, Luciano Pavarotti i Placido Domingo śpiewają w Rzymie w Termach Karakali w wieczór finału piłkarskich Mistrzostw Świata we Włoszech. Orkiestrą dyryguje Zubin Mehta.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - sobota godz.19.05 - John Lennon - Plastic Ono Band (film dokumentalny | USA 2008 | 53 minuty)

10 kwietnia 1970 roku Paul McCartney ogłosił swoje odejście z The Beatles. W tym samym roku ukazała się pierwsza solowa płyta Johna Lennona. Muzyka na niej zawarta jest bardzo prosta, nagrana bez skomplikowanych aranżacji. Na krążek składają się m.in. utwory "Mother", "Working Class Hero", "Love" oraz "God".


Powtórka - niedziela godz. 13.25
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - niedziela 27.07.2014 r godz.00.05 (czyli z soboty na niedzielę) - Freddie Mercury: The Tribute Concert - (koncert | Wielka Brytania | 1992 | 175 minut).

Koncert zarejestrowany na żywo, poświęcony Freddiemu Mercury, byłemu liderowi grupy Queen. Wokalista zmarł na AIDS, tak więc część zysków z koncertu przekazano na walkę z tą chorobą. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Metallica, Def Leppard, Elton John, Axl Rose, Extreme oraz George Michael, którzy, oprócz własnych utworów, wykonali nowe wersje przebojów brytyjskiego zespołu, także z udziałem jego żyjących członków.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Jakoś nie mogę ścierpieć żadnej solowej płyty Lennona czy Pauliego. A The Beatles lubię i mam, ostatni box stoi se u mnie dumnie ;) Ale osobno Ci pa ( no wiem lapsus) nowie nie robią na mnie żadnego wrażenia. Tak mam  :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

A za Freediego dzięki, skorzystam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

No to na trzech tenorów zapraszam (był konkurs o tym).

TVP Kultura - niedziela 27 lipca, godz. 14.30 - Koncert trzech tenorów w Termach Karakalii w Rzymie (2-ost.) - (koncert | Niemcy | 1990 | 86 minut).

José Carreras, Luciano Pavarotti i Placido Domingo śpiewają w Rzymie w Termach Karakali w wieczór finału piłkarskich Mistrzostw Świata we Włoszech. Orkiestrą dyryguje Zubin Mehta
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP KULTURA - sobota 2 sierpnia 2014 r godz. 19.00 - Historia albumu "Rumours" wydanego w 1977 roku przez zespół Fleetwood Mac,

który przeszedł do historii jako jeden z najlepiej sprzedających się krążków rockowych wszech czasów. Był to dwunasty album studyjny zespołu i drugi nagrany w nowym składzie. Wersja oryginalna zawiera jedenaście utworów, m.in. "Second Hand News" i "Dreams". Na reedycji z 2004 roku dodano wiele bonusów.


Powtórka - niedziela godz. 13.15
Trochę tego i trochę tamtego też.