Wzmacniacze Marantz 10XX

Zaczęty przez Mateusz P, Marzec 29, 2017, 13:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mateusz P

Od jakiegoś czasu rozglądam się za "nowym" wzmacniaczem. Dodałem cudzysłowie, ze względu na to, że poszukuję sprzętu używanego. Szukam użytkowników forum, którzy mieli przyjemność z urządzeniami Marantz 10XX (czyli np. 1050, 1060, 70, 90 itd). Na forach anglojęzycznych, można znaleźć pozytywne opinie na temat tych wzmacniaczy, z mocnym ukłonem w stronę 1060 (ale nie 1060B). Mam możliwość kupna 1050-tki za około 600 zł w idealnym stanie, po kompletnym serwisie. Czy to dobra cena za ten wzmacniacz? A może lepiej poczekać na tańszy egzemplarz, lub poczekać aż pojawi się jakaś 1060-tka? A może warto zwrócić uwagę na jeszcze coś innego? Tutaj dodam, że chciałbym coś o podobnym wyglądzie (też kolorze) i solidności co Marantz.

Obecnie muzyki słucham za pośrednictwem sony f345r. Dźwięk z tego wzmacniacza nie powala na kolana (jest mocno "poszatkowany", tranzystorowy, zgubiony środek, a jego ustawienie jest wyborem pomiędzy znośnym basem, a znośną szczegółowością w tonach wysokich (kompromis jest praktycznie nie do osiągnięcia  ;D), do tego uważam, że jest brzydki, choć widziałem brzydsze.

Obecnie zadowolę się czymś, co zniweluje opisane wyżej niedoskonałości mojego obecnego wzmacniacza, a Marantz wydaje się dobrym wyborem. Dodam, że lubię dźwięk ciepły, wyrazisty oraz miękki choć zwarty bas. Dodam, że sprzętu mam zamiar używać w połączeniu z Danielem + AT95 + 2 kolumny sony ss-b3es (w trochę dalszej przyszłości, chciałbym zrobić sam jakieś większe kolumny, ale póki co jestem zadowolony z tych co mam).

Pozdrawiam.