Bałagan w kablach

Zaczęty przez amati74, Październik 19, 2017, 21:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Proszę koleżenstwa macie może jakieś dobre pomysły jak uporządkować kable z tyłu za szafką że sprzętem co zrobić aby w jak najmniejszym stopniu na siebie oddziaływały, chodzi o zakłócenia. Nie mam kabli ekranowanych (przynajmniej narazie) będę się starał zmieniać kable na ekranowane,ale puki co mam za szafka kable od integry, od słuchawkowca, od Cd od preampa typu zasilaczowe no i gramofonowy. Dodatkowo kable kolumnowe.

MAC

10 lat z tym walczę i dupa. Poddałem się. Jest syf, malaria, wodorosty i pajęczyna drutów.
Taki żywot audiofila  ;D

frywolny trucht

Jest rozwiązanie. Kable z kolumn do wzmaka. Kable IC z gramofonu do wzmaka ( musi mieć PHONO). Dochodzą dwa prądowe. I koniec. Nie brnąć w kolejne klocki  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: masza w Październik 19, 2017, 21:02
10 lat z tym walczę i dupa. Poddałem się. Jest syf, malaria, wodorosty i pajęczyna drutów.
Taki żywot audiofila  ;D
Czyli co najlepsze co mogę zrobić to pozmieniać kable na ekranowane i pozbyć się klocków z zasilaczami zamiast kabla 220v

malg

Cytat: frywolny trucht w Październik 19, 2017, 21:05
Jest rozwiązanie. Kable z kolumn do wzmaka. Kable IC z gramofonu do wzmaka ( musi mieć PHONO). Dochodzą dwa prądowe. I koniec. Nie brnąć w kolejne klocki  ;D
Jest też inne, bardziej radykalne, Wyp...olić wszystko i zetrzeć kurze. ;D ;D ;D
A muzy słuchać ze smartfona

EDIT
Ale mam dziś wisielczy humor >:(



amati74

Cytat: malg w Październik 19, 2017, 21:17
Cytat: frywolny trucht w Październik 19, 2017, 21:05
Jest rozwiązanie. Kable z kolumn do wzmaka. Kable IC z gramofonu do wzmaka ( musi mieć PHONO). Dochodzą dwa prądowe. I koniec. Nie brnąć w kolejne klocki  ;D
Jest też inne, bardziej radykalne, Wyp...olić wszystko i zetrzeć kurze. ;D ;D ;D
A muzy słuchać ze smartfona

EDIT
Ale mam dziś wisielczy humor >:(
Walnij setuchne I uśmiechnij się

GregWatson

Musicie poruszać takie drażliwe tematy  :) Ja nawet nie próbuję zaglądać co jest za stolikiem. Serce mam słabe.  ???
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: amati74 w Październik 19, 2017, 21:00jak uporządkować kable z tyłu za szafką
Po to one są z tyłu za szfką, żeby nie było ich widać. 8)

amati74

Cytat: rudy-102 w Październik 19, 2017, 21:20
Cytat: amati74 w Październik 19, 2017, 21:00jak uporządkować kable z tyłu za szafką
Po to one są z tyłu za szfką, żeby nie było ich widać. 8)
Bałagan to pryszcz bardziej martwi mnie ich oddziaływanie na sprzety

Chociaż z drugiej strony marzy mi się stolik taki dla audio fana wiecie taki z kolcami półeczki  marmur, ale tam kable już widać a żona na tym punkcie bardzo elektryczna [emoji298]

frywolny trucht

Wiesz Malg, może nie. Mój 15-letni syncio ładnie poprosił o winyla, którego lubi słuchać i zgodę na odtwarzanie jej na zestawie w biurze. Pytam- Po psi uj? Masz komórę, coś zniszczysz i będzie kosa między nami. A on na to- pokazałeś co trzeba robić, a gra o wiele lepiej. Wymiękłem, przyznaję.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: GregWatson w Październik 19, 2017, 21:20
Musicie poruszać takie drażliwe tematy  :) Ja nawet nie próbuję zaglądać co jest za stolikiem. Serce mam słabe.  ???
A nie wiesz, że kurz na drutach też  gra ;D

malg

Cytat: frywolny trucht w Październik 19, 2017, 21:23
Wiesz Malg, może nie. Mój 15-letni syncio ładnie poprosił o winyla, którego lubi słuchać i zgodę na odtwarzanie jej na zestawie w biurze. Pytam- Po psi uj? Masz komórę, coś zniszczysz i będzie kosa między nami. A on na to- pokazałeś co trzeba robić, a gra o wiele lepiej. Wymiękłem, przyznaję.
No ale Ty i Twój syncio nie ma problemu z kablami, więc może nie wywalać.

amati74

Cytat: GregWatson w Październik 19, 2017, 21:20
Musicie poruszać takie drażliwe tematy  :) Ja nawet nie próbuję zaglądać co jest za stolikiem. Serce mam słabe.  ???
Ja tam zaglądam jak mi coś spadnie za szafkę [emoji16]

frywolny trucht

Cytat: malg w Październik 19, 2017, 21:24A nie wiesz, że kurz na drutach też  gra

No nie. Kabli jednak parę jest. Nie to co polączyć komórkę poprzez BT z mobilnym głośnikiem. A mam w firmu naprawdę fajny głośnik BT od Harmana Kartona z serii Onyx :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg


MAC

Cytat: amati74 w Październik 19, 2017, 21:22Bałagan to pryszcz bardziej martwi mnie ich oddziaływanie na sprzety

Nie ruszaj. Powłoka kurzu na kablach powyżej 5mm doskonale je zaekranuje.
Działa, przetestowane  ;D

amati74

Zawsze można zamówić piękna Panią w skromnym fartuszku ponczoszkach I króliczym ogonkiem z tyłu będzie miała tylko fartuszek I motelłke do kurzu. Ona napewno ogarnie nasze kurze... [emoji41][emoji16][emoji48]

amati74

Cytat: masza w Październik 19, 2017, 21:30
Cytat: amati74 w Październik 19, 2017, 21:22Bałagan to pryszcz bardziej martwi mnie ich oddziaływanie na sprzety

Nie ruszaj. Powłoka kurzu na kablach powyżej 5mm doskonale je zaekranuje.
Działa, przetestowane  ;D
O to super, powiem żonie że Masza mi tak powiedział a on się zna!!

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Ja właśnie po kilku latach mam super porządek w kablach. Wszystko poukładane widadomo co, gdzie i jak.

Wszystko zgodnie z filozofią, aby podbić dół, wyciągnąć średnicę i uwypuklić górę.

Ktoś reflektuje na schemat?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

dyletant

Szacun, ilość wyjść /wejsc z szafki zadowalajaca.   :pij:

Szafka pro audio czy zainwestowales w otwornice?

Jest jeszcze miejsce aby popracować nad dolem pasma... Wymiana kabli zasilających na pytony : >:D.

GB



Cytat: dyletant w Styczeń 23, 2021, 23:43
Szacun, ilość wyjść /wejsc z szafki zadowalajaca.   :pij:

Szafka pro audio czy zainwestowales w otwornice?

Jest jeszcze miejsce aby popracować nad dolem pasma... Wymiana kabli zasilających na pytony : >:D.

Szafka niby pro audio, ale dziury robiłem sam.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz