Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

ahaja

Jak na tą wagę to chore pieniądze. Ciekawe z jakim osprzętem to chodzi ... (napęd, koła, piasty etc).

Mój traktor ma coś 11kg, a może i mniej.
Za takie 3k to możesz sam złożyć lekkiego sportstera. Poszperaj za ramami Accenta.

Rowery z deca są popularne, solidne, dobry serwis i nie robią kłopotów z reklamacjami w razie W.


traumeel

#876
Decathlon czy BMW?
Sorry, ale nie znam takich rowerów jak BMW (co innego KTM!). Pewnie zamówione gdzieś w Azji jako gratisy do samochodów. :o
Decathlon czy BMW?
Porównaj osprzęt i warunki gwarancji (szczególnie na ramę) obu rowerów. Jestem pewien, że Decatathlon będzie górą.
Co do wagi rowerów, to nie sądzę, że za kwotę mniejszą niż 5 tys. znajdziemy rower oscylujący o okolicy 12 kg.

Cytat: Kangie w Maj 17, 2020, 09:41Znaleźć coś w wadze 10,5-11kg graniczy z cudem. Oczywiście nie wydając sporej gotówki.
Kengie, 10,5 kg, to w czasach 29-nerów BARDZO dobra waga profi. Niestety, takowa musi drogo kosztować.

Kangie

Dobrze, że piszecie. Prawie napaliłem się na niego ;)

Kangie

Cytat: ahaja w Maj 17, 2020, 11:12Mój traktor ma coś 11kg, a może i mniej.
Za takie 3k to możesz sam złożyć lekkiego sportstera. Poszperaj za ramami Accenta.
Poszukam. Zawodnik ma 165 cm wzrostu i ok. 50 kg wagi. Aż prosi się leciuteńka maszyna, co sama spod tyłka ucieka, a nie narowiste 17kg goliaty ;)

ahaja

Nie musi.
Niestety przedział cenowy 2-3kzł za welocyped nowy jest okraszony wręcz kompromisami jakościowymi na każdym kroku. Nie oferuje dużo więcej niż rowery za 2kzł - progres jakościowy zaczyna się w okolicach 5tki.
Dlatego:
- albo znaleźć używkę w kwocie do 3kzł - bo takie rowery były sprzedawane za 4-6...7kzł jako nowe, to co się miało uwalić już się uwaliło i zostało wymienione, jakość komponentów jest znacznie lepsza. 'Damka' zapewne będzie w znacznie lepszym stanie niż 'niedamka' bo kobiełki bardziej szanują sprzęty ... ;-)
- albo złożyć samemu - ma się wtedy gwarancję co się wsadza i gdzie i na co  kładzie się nacisk pieniędzmi. Dobiera się ramę, amorek na powietrze jeśli ma być albo sztywny przód, koła na porządnych piastach a nie z guanolitu, na solidnych obręczach, napęd minimum deore (2x9 albo 2x10), sprawdzone hamulce. Reszta to kosmetyka.

traumeel

Co poza ramą przede wszystkim generuje wagę roweru? Wiemy: koła i amor. Jeśli mają być lekkie, nie będą tanie. Nie ma takiej możliwości.
Być może się mylę, bo sam roweru nigdy nie składałem, ale nie sądzę, że za niewielkie pieniądze uda się ulepić lekki rower na dobrych komponentach.

Kangie

Widelec może być z Cro-Mo lub carbonu. Z marszu 1,5kg się urwie. Choć dobry amor, pewnie powietrzny pompowany pod masę bikera - piękna rzecz!

Koła mogą być delikatne. 50kg biker nie zniszczy takich kół jak np. ja ze swoimi 90kg.


Aż prosi się używka, ale żona chce nowy.

Szukam dalej i myślę dalej...

Kangie

Cytat: ahaja w Maj 17, 2020, 11:12Za takie 3k to możesz sam złożyć lekkiego sportstera. Poszperaj za ramami Accenta.
Używka, blisko mnie. 4,5kzł. Sporo.

https://www.olx.pl/oferta/rower-gorski-damski-accent-peak-29-lady-slx-m-CID767-IDEvDUg.html

traumeel

Cytat: Kangie w Maj 17, 2020, 12:29Używka, blisko mnie. 4,5kzł. Sporo.
Rower z udokumentowaną przeszłością. To dobrze!

Przerabiałem poszukiwania roweru używanego, wykonałem dziesiątki telefonów.
Większość rozmów kończyła się kiedy prosiłem o zdjęcie numeru seryjnego ramy pytałem o dokumenty roweru lub możliwość potwierdzenia transakcji umową kupna-sprzedaży.

Duży odsetek używek na Alle i olx zalatuje smrodkiem. Na szczęście nie wszystkie. Polecam pod rozwagę.


Kangie

Też się obawiam. Skradziono mi dwa razy rower. Pamiętam jak się wtedy czułem.

Kradzionego nie kupię!

Pboczek

Bmw miało MTB Team, to ma i rowery górskie. Od nich jest tam pewnie tylko logo, cała reszta od uznanych producentów (choć może projektowali ramę).

Szukałem w tym sezonie dla syna czegoś lekkiego w rozsądnych pieniądzach. Kupiłem w zeszłorocznej cenie https://superiorbikes.eu/pl/2020/junior/racer-xc-20/matte-black-white-team-red

Możesz ich sprawdzić.


Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Pewnie zginę zatłuczony amorem od górala, ale zapytam: czy nikt tu już nie jeździ po szosie normalnym rowerem?
Wszyscy po zaoranych polach, lasach, górach się poruszają? Asfalt jest fe? :o

traumeel

Asfalt jest cacy. Kierowcy są be! (Sam jestem kierowcą i widzę jak rowerzyści są traktowani).
Po prostu boję się wyjeżdżać na asfalt rowerem.

Alexander

#888
No fakt, czasówką już na otwarte odcinki nie wyjeżdżam, ale szosówką jeszcze igram ze śmiercią. Jadąc solo wybieram te mniej uczęszczane drogi  :)


Kangie

Ahaja, dzięki.

ahaja

 Koła są relatywnie drogie - firmowe, gdzie z reguły ich jakość woła o pomstę ...
Ale tu moim zdaniem opłaca się dać do złożenia u kołodzieja. Albo można też zakupić porządne piasty, obręcze i zlecić z tego złożenie - ja tak zrobiłem i mam set na Novatecach 791/792 i Ryde Edge M22. Dzisiaj pewnie kupiłbym piasty ZTTO na ratchetach i takie same obręcze.

Z kolei osprzęt typu napęd/manetki należy dobrać pod kątem obciążeń i wykorzystania. Do jakiegoś tam luźnego kulania nie ma sensu wydawać na XT bo to nic nie da. No chyba, że tu będzie chodzić o cwaniakowanie/na pokaz ;-).

Zdrowy rozsądek, to dobra rzecz.

traumeel

Ot, taka sobie rowerowa ciekawostka.

Pamiętamy reklamę Treka Supercaliber z Jolandą Neff?
W linku poniżej Jolanda (za przeproszeniem) dosiada Supercalibra z ciekawie wyglądającym, a raczej niewyglądającym amortyzatorem IsoStrut. Wyścig odbywał się w lipcu 2009, a więc przed oficjalną premierą roweru (wrzesień 2009 jeśli się nie mylę).

Widać od 1:52.
https://www.youtube.com/watch?v=cJup-7bbiUs

traumeel

Cytat: ahaja w Maj 17, 2020, 15:59
Koła są relatywnie drogie - firmowe, gdzie z reguły ich jakość woła o pomstę ...
Ale tu moim zdaniem opłaca się dać do złożenia u kołodzieja. Albo można też zakupić porządne piasty, obręcze i zlecić z tego złożenie - ja tak zrobiłem i mam set na Novatecach 791/792 i Ryde Edge M22. Dzisiaj pewnie kupiłbym piasty ZTTO na ratchetach i takie same obręcze.

Z kolei osprzęt typu napęd/manetki należy dobrać pod kątem obciążeń i wykorzystania. Do jakiegoś tam luźnego kulania nie ma sensu wydawać na XT bo to nic nie da. No chyba, że tu będzie chodzić o cwaniakowanie/na pokaz ;-).

Zdrowy rozsądek, to dobra rzecz.
Jeśli wolno spytać: ile oszczędziłeś na składanych kołach w stosunku do analogicznych/porównywalnych kół gotowych?

Co do osprzętu, to moim zdaniem jeśli ktoś nie startuje w zawodach, to Deore z powodzeniem będzie stanowić optymalny wyborór. Grupa niezawodna, solidna, lekka, z bardzo dobrą relacją jakość - cena.

Rower żony: Merida Big Nine 500 Lite - Deore
Mój BMC - SLX
Mój stary Cube - XT
Jedyna różnica jaką przy moich możliwościach jeździeckich widzę, to jedynie może nieco mniejsza kultura pracy manetek w... dwudziestoletnim XT.

Kangie

11kg w tym Accencie "S" robi na mnie wrażenie. Jedynie nazwa jakoś siakoś dziwnie swojsko się kojarzy ;)

traumeel

Bo to polska marka.
A zbieżność nazw bankowo przypadkowa!  ;)

ahaja

Mnie set kosztował jakieś 800zł z groszami.

Osobiście ujeżdżam deore M590 2x9 (32/22 z kasetą 11-28)... i zastanawiałem się nad przejściem na 2x11 XT ale kosztowność by była znaczna a plusem jedynie wygodniejsze pstrykanie. Zatem to olałem. Jak ustawiłem napęd tak działa perfekcyjnie. Zrobiłem sobie tylko uszczelnione pancerze i nie muszę nic regulować.


traumeel

Cytat: ahaja w Maj 17, 2020, 16:57Mnie set kosztował jakieś 800zł z groszami.
A wagowo jak Ci wyszło?

ahaja

Teraz dokładnie nie pamiętam ale coś 1800-1850g za set. Czy 1750 ... ? Nie pamiętam dokładnie. Zależało mi na asymetrycznych obręczach, piastach z możliwością zmiany osi i całościowo na wytrzymałych kołach dlatego 32 szprychy co wpływa na wagę. Aż tak tego nie potrzebuję ale wolę mieć spokój i nie latać co chwilę do centrowania.

kazan

Cytat: Kangie w Maj 17, 2020, 08:27
Pamiętam fotki. Mocne to było! Mam nadzieję, że skutków zbytnio już nie czujesz - ?
Tamte to inna historia . Rozwaliłem się w środę łamiąc szyjkę kości udowej . Zazdraszczam Wam chłopaki , więc korzystajcie z wiosenki ... A czy to maszyna za 3k czy 3,5k to najmniej istotne . Liczy się sama przyjemność z jeżdżenia . Pozdrawiam
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10