zalewanie trafa EI

Zaczęty przez mateusz, Marzec 04, 2015, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

Potocznie mówi się "za rzadkie" / "za gęste". Gęstość to inna wielkość fizyczna. Tutaj potrzebujemy skorzystać z lepkości / współczynnika lepkości kinematycznej lub dynamicznej. W mechanice płynów, lakiernictwie, procesach chemicznch to kluczowe słowo. Lepkość jako zdolność substancji do przenoszenia naprężeń stycznych będzie miała zdecydowanie wpływ na właściwe wypełnienie trafa właściwą cieczą i dalszą jego pracę. Tyle pamiętam ze szkoły.

mateusz

szkola szkola a ja w dalszym ciagu nie wim czym zalac trafo...
mysle ze na robe sprobuje tej zywicy epoksydowej na czymkolwiek i zobacze jak sie zachowa prz gubosci tak okolo 1.5-2cm. potem zobaczymy
a przede wszytskim jak przyjdzie mi zamowione gniazdo usb to wysle dacka do Wolodii i zobaczymy co on tam wymysli.
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

elem

znajomy fachowiec podpowiada, że milar ma takie środki (link wcześniej). Zadzwoniłbym do nich, bo maja bardzo duzy wybór do różnych zastosowań. Wiem, że producenci korzystają z produktów dystrybuowanych przez milar. Zywice do łódek współgrają z max temperaturą pracy trafo?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

mateusz

Cytat: elem w Marzec 06, 2015, 11:39producenci korzystają z produktów dystrybuowanych przez milar.
masz na mysli producentw audio?

to trafo sie w sumie nie grzeje
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

elem

audio, ofkoz. Konkretnie trafa w zasilaczu i wyjściowe, różne środki.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

mateusz

DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

KonradK

Za tyle to wolałbym pomierzyć napięcia i kupić sobie nowy niebuczący transformator, nawet na dwa by wystarczyło..

jajacek1410

Cytat: KonradK w Marzec 06, 2015, 14:55Za tyle to wolałbym pomierzyć napięcia i kupić sobie nowy niebuczący transformator, nawet na dwa by wystarczyło..
Najpierw pomyślałem - stówa to tanio!
Później refleksja, że pewnie masz rację.
A ostatecznie - co tam - jak się bawić  to na całego ( zwłaszcza, że za cudzą kasę ) :)  Niech mateusz buli i zalewa - ciekawym co wyjdzie. :)
Może tez zabulę i zaleję.

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

piotrektychy

spokojnie z tą ceną, w większej butelce jest 1kg, w mniejszej może 0,5 to całkiem sporo, starczy na kilka traf
mateuszek może pozbierasz kilka transformatorów i zalejesz hurtem ? zaznaczam od razu że "no proszę pana, jaja nie robie" i mam do zalania toroid 60VA

neomammut

Pewnie już info macie, ale znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic460990.html

piotrektychy

#36

mateusz

zalac moge wiecej ale dochodzi transport do mnie wiec malo komu by sie to oplacalo. w sumie to bede zalewal w warsztacie szkutniczym bo kolega ma tam dobra wentylacje i miejsce na takie rozrywki

a z detali to ten czlowiek z ktorym rozmawialm to raczej odradzal zalewanie w wysokim cisnieniu jak i w prozni. to dziwne bo ja czasem ma do czynienia z podobnymi zywicami i wszytskie maja tezec pod cisnieniem 6 bar... troche dziwne. sam sprawdze
doradzal natomiast mieszadlo prozniowe. cale szczescie ze takowe mam wiec babekow nie bedzie
tylko bede musial to szybko czyscic acetonem przed tym jak zastygnie

DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

mateusz

a to winowajca
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

piotrektychy

co prawda nie zalałem trafa EI tylko toroid, ale informacja może się przydać, kubek kupiony w Contrans TI (mają ich całą masę do różnych traf) żywica poliuretanowa elastyczna Huntsman



muda44

Cytat: mateusz w Marzec 06, 2015, 17:29a to winowajca
Jak dobrze widze to trafo podwójne C .
Według mnie najgorsze trafa do AUDIO . Fakt , można je mocno przeciążyć ale burczą i sieją zakłóceniami .
Toroidy też nie są jakieś super . Są dużo tańsze w produkcji od EI i dlatego je klepią .
Ja bym pomierzył napięcia i dał kilka traf zalewanych jak choćby TEZ .
Wpisz w znanym portalu aukcyjnym  " transformator zalewany " . Takie kostki z wyprowadzeniami na dole .
Wiele ich używałem i nigdy nie było problemów