Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg


Cytat: McGyver w Październik 22, 2018, 22:58
Cytat: malg w Październik 22, 2018, 22:54


dlatego będą grzane w tym klocku aby potem w phonostage-u były już ok

No to mam dla Ciebie złą wiadomość.

? ? ? jaką  ::)

wolwi

Cytat: McGyver
url=https://www.hificollective.co.uk/potentiometers/tkd-2cp-2511-mc-motorised-potentiometer.html]https://www.hificollective.co.uk/potentiometers/tkd-2cp-2511-mc-motorised-potentiometer.html[/url]





Pomożesz jak podłączyć ten potencjometr z Glasshouse Remote Control kit for Alps & TKD motorised pot w naszym Kondo? Potrzebne 6.3V AC lub 9V DC.


malg

Cytat: malg w Październik 23, 2018, 15:27

Cytat: McGyver w Październik 22, 2018, 22:58
Cytat: malg w Październik 22, 2018, 22:54


dlatego będą grzane w tym klocku aby potem w phonostage-u były już ok

No to mam dla Ciebie złą wiadomość.

? ? ? jaką  ::)
straszyłeś  ::)
i nie odpowiedziałeś  :o


McGyver

Cytat: wolwi w Październik 23, 2018, 19:38W PDF (...) są szczegóły.
No właśnie. Wszystko tam jest opisane klarownie. Ja nie miałem tego sterownika, więc nie mam nic do dodania.

McGyver

Cytat: malg w Październik 23, 2018, 18:13straszyłeś 
i nie odpowiedziałeś 
Bo nie zapytałeś. Otóż zła wiadomość jest taka, że po każdym lutowaniu kondensatory muszą się wygrzać na nowo.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Cytat: McGyver w Październik 23, 2018, 21:25Nie mów tak do mnie, mam na imię Adam

Jak bym moją córkę słyszał ;D Patrycja, nie Adam ;)

Taki kondek to się jakoś nie układa? Nie? Za każdym razem od nowa? Są na to ADAM jakieś dowody? Oprócz tych niemierzalnych słuchowych ala?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Ty się AnJ ciesz, że nie po każdym wyłączeniu urządzenia te kondy się po audiofilsku resetują  ;D
Takie kondensatory z alzheimerem  :o ;D

malg

Cytat: McGyver w Październik 23, 2018, 21:10
Cytat: malg w Październik 23, 2018, 18:13straszyłeś 
i nie odpowiedziałeś 
Bo nie zapytałeś.
jak nie jak tak
dowód:
Cytat: malg w Październik 23, 2018, 15:27

Cytat: McGyver w Październik 22, 2018, 22:58
Cytat: malg w Październik 22, 2018, 22:54


dlatego będą grzane w tym klocku aby potem w phonostage-u były już ok

No to mam dla Ciebie złą wiadomość.

? ? ? jaką  ::)

Cytat: McGyver w Październik 23, 2018, 21:10
Otóż zła wiadomość jest taka, że po każdym lutowaniu kondensatory muszą się wygrzać na nowo.
rzeczywiście nie najlepsza,
ale jak mają leżeć na półce to niech pograją w tym "KONDO" chociaż chwilę
może skuszę się na nie w tym klocku

malg

Klocek pożyczył kolegoa z KAIM-u
ma ten klocek powodzenie  ;D

zamówiłem Audyn true copper do EAR-a
ale pomyślałem ze skoro znawcy chwalą Aleksandry to
może jednak do EAR-a kupiłbym Aleksandry 0.47uF
a do tego wsatawiłbym Audyny 0.47, na  które czekam

tylko powstaje pytanie czy w EAR-ze moge zastosowac 0.22 audyna,  a 0.47 Aleksandry
czy oba powinny być tego samego producenta

McGyver

Istnieją teorie, że wszystkie kondensatory sygnałowe powinny być tego samego producenta. Ja jednak uważam inaczej. Ponieważ nie ma elementów doskonałych w ogóle nie wpływających na sygnał, to również każdy kondensator ma swój własny charakter brzmienia rozumiany jako zestaw zalet oraz wad, zatem obsadzenie całego urządzenia tego samego typu kondensatorami spowoduje uwydatnienie tego charakteru. Czyli spotęgowanie zalet, ale także uwydatnienie wad. Warto więc pomieszać. Ważne by robić to świadomie.
Alexandry to kondensatory brzmiące przejrzyście, gładko, dźwięcznie i bardzo dynamicznie. Są bliskie neutralności, nic nie docieplają.
Audyny True Copper są mniej dynamiczne, mniej przejrzyste, lekko docieplone. Połączenie True Coppera z Alexandrem powinno wypaść korzystnie. A jeszcze lepiej IMHO wypadłoby połączenie Jupitera Cu-Wax z Alexandrem.

gratefullde

Czy warto rzeczonego Alexandra zaaplikować w tor, w stosunku do tego co mam obecnie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

a jakby zastosować Audyna na 0.22uF i jupitera na 0.47uF
( to pytanie powiniene zadac w wątku o EAR-ze)

McGyver

Cytat: gratefullde w Październik 28, 2018, 16:56
Czy warto rzeczonego Alexandra zaaplikować w tor, w stosunku do tego co mam obecnie?
Zależy co chcesz uzyskać. Jeżeli oprócz ogólnej poprawy chcesz uzyskać zmianę charakteru dźwięku w kierunku odejścia od ocieplenia na rzecz detalu, przejrzystości, dynamiki i precyzji, to Alexander jest dobrym wyborem.
Jeżeli natomiast chciałbyś pozostać przy ociepleniu, i tylko bardziej rozwinąć pozytywne cechy brzmienia, to sugerowałbym Jupitera Copper Foil Paper In Wax.

gratefullde

Cytat: McGyver w Październik 28, 2018, 18:47
Cytat: gratefullde w Październik 28, 2018, 16:56
Czy warto rzeczonego Alexandra zaaplikować w tor, w stosunku do tego co mam obecnie?
Zależy co chcesz uzyskać. Jeżeli oprócz ogólnej poprawy chcesz uzyskać zmianę charakteru dźwięku w kierunku odejścia od ocieplenia na rzecz detalu, przejrzystości, dynamiki i precyzji, to Alexander jest dobrym wyborem.
Jeżeli natomiast chciałbyś pozostać przy ociepleniu, i tylko bardziej rozwinąć pozytywne cechy brzmienia, to sugerowałbym Jupitera Copper Foil Paper In Wax.


Adam dzięki, w moi  przypadku to drugie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

w piątek klocek wrócił
wrażenia kolega opisał - jakoś tak bez emocji, że przestrzeni wiecej ale bez mięcha
a oprócz tego pożyczyłem lampki aby spróbowac lepsze


rudy-102


malg

Cytat: rudy-102 w Listopad 04, 2018, 19:52
Cytat: malg w Listopad 04, 2018, 16:19że przestrzeni wiecej ale bez mięcha
W porównaniu do jakiego sprzętu?
nie wiem nie zdradził,
lakonicznie tak opisał,
więc domniemywam ze mu się nie specjalnie podobało
albo myślał ze to będzie coś wiecej i sie zawiódł

Piterski

Cytat: rudy-102 w Listopad 04, 2018, 19:52W porównaniu do jakiego sprzętu?
Do Nudy Veritas.

Po podłączeniu preampu Grzesia Nuda robiła za końcówkę mocy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

wstawiłem do klocka nowe (pożyczone na razie ) lampki
poniewaz nigdy nie grały, bo to NOS-y, to postanowiłem muzykowac bez słuchania przez dwa trzy dni
zestawiłem system:
  CD denon 755AR
  wariacja KONDO
  Marantz 2440
  Goodmans Axiom 350
kabelki IC: Belden 8402 z białym nadrukiem
kable głośnikowe: jantzen audio solid core

ustawiłem volume na klocku na 70%
a na marantzu mimimum zeby nie ryczało w kolumnach

i pusciłem repeat CD i poszedłem w miasto, grał dziś pewnie z 8 godzin ciągiem

chwilę oczywiscie słuchałem i
juz po pierwszych dziwiękach czuć, że dźwiek nabrał masy, pojawiło się więcej góry i jest bardziej detaliczna
co do basu to jest kontrola, atak i wybrzmienie, nie brak też sprężystości,  ale jakby go trochę za mało,
ale zobaczymy - niech się lampki sie jeszcze grzeją
 
(opis w stosunku do tych lampek RCA, które wstawiłem na początku)

jutro powtórka



Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Marcin coś wspominał że nie ma dobrych IC, ze nie ma zasilających, .. itd
w piątek prawdopodobnie przywiozę klocek do klubu to zobaczymy