HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Upppssss, nie usłyszałem telefonu. Zaraz oddzwaniam.

ahaja

Masza ... nie usłyszałeś telefonu a 'się bierzesz się' za odsłuchy ... ;-)

BTW
Przybył mały hufiec z ciepłymi jeszcze płytkami, zatem w razie 'w' zrobienie przebiegnie szybciej.

kawosz

Jestem po drugich odsłuchach  husarii . Tym razem zgodnie z sugestiami zmienialiśmy ustawienia . Tym razem jestem pod  wrażeniem . Dźwięk się otworzył nabrał rozdzielczości i masy powietrza . Jednym słowem zajebiście zagrała . Mam bardzo poważnego kandydata do drugiego ramienia . Pewnie jak bym miał już wolną gotówkę to znając siebie już bym zamawiał  :) . Jeszcze raz gratulacje Krzysztof .

malg

a kiedy będzie moja kolejka na słuchanie ?

malg

kawosz

@malg ja nie wiem . W sumie miałem u siebie husarie 3 godziny . Dziś zabrał ją Piterski od Maszy i w drodze powrotnej wpadł do mnie . Ja już jej nie mam . Czekaj cierpliwie o ile wiem teraz Twoja kolej . Cierpliwość jest cnotą  ;)

frywolny trucht

Cnota- chroniczny brak okazji.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Teraz jest moja kolej na spokojne odsłuchy na razie to się czuje jak kurier ;D
Zobaczymy jak szybko będzie mi to szło ale kilka dni wyjęte mam na pewno.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

nie chciałem poganiać tylko sie dowiedzieć
aby spokojnie się zorganizować

spokojnie czekam

A propo's cnoty:
     milczenie jest cnotą głupich
i
     kto pyta nie błądzi


Piterski:
dasz znać z jakimś wyprzedzeniem ?


gratefullde

Kto pyta wielbłądzik ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: malg w Lipiec 12, 2016, 09:10
Piterski:
dasz znać z jakimś wyprzedzeniem ?

Oczywiście nie ma problemu, postaram się na sobotę.
Bardzo intensywnie się wszystko ostatnio rozwija  :D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Piterski:
  masz jakiś plan odsłuchów ?
  może ja skorzystam !

malg

czy mogę prosić o wymiary Husarii,
bo chyba były podawane, ale wątek jest juz długi i nie mogę tego znaleźć

Ahaja:
moze warto je dopisać do instrukcji w danych technicznych.


ahaja

Proszę. Wymiary w mm.

Piterski

No dobra pierwsze poważniejsze popołudnie odsłuchów już za mną.
Poważniejsze, bo tak nieoficjalnie w innych systemach dane było mi jej trochę posłuchać.
Dziś zacząłem od Sade i jej płyty Promise. Słuchałem w swoim systemie tylko na EV Delta.
Porównania robiłem z Sensorem2, z phono sygnał szedł Cardasem Neutral Reference. Zaś z gramofonu pewnym eksperymentem na dwóch cienkich kabelkach a potem Beldenem. Notabene z tym kablem Husaria dobrze wypada jak by się uzupełniają.
Nie obyło się bez eksperymentów z obciążenie wkładki. Na Sensorze zostało 50 Ohm zaś na Husarii doszedłem do 331 Ohm.  Najgorzej słuchało mi się jej przy niskiej impedancji zbliżonej do 50 - 100 Ohm

Pierwsze trochę już poukładane wnioski mi się nasuwają.
Husaria kreuje fenomenalną nieskrępowaną przestrzeń dźwięk rozchodzi się we wszystkich kierunkach niczym nie skrępowany. 
Sensor gra przestrzennie ale ma się wrażenie swoistej sfery w której spektakl się odbywa, tak jak w pomieszczeniu, muszli koncertowej itp.
Po pierwszych wrażeniach kiedy oswoiłem się z innym sposobem kreowania przestrzeni w obu preampach zacząłem się bliżej przyglądać szczegółom i zastanawiać co powoduje tak różne sposoby prezentacji.

Paweł mi kiedyś powiedział, że Sensor ma nadmiar góry (miał na myśli Prelude).
Właśnie tym się różni Husaria od Sensora 2, że ma więcej góry jest ona bardzo rozdzielcza i obecna na równi z basem i średnicą.
Stąd kiedyś powiedziałem, że ten preamp jest bardzo równy. Nie obierzcie tego jako ocenę liniowości, tego się nie podejmuje wyrokować.
Po prostu odnoszę wrażenie, że wszystkich podzakresy są jednakowo akcentowane i takie rozłożenie akcentów w Husarii jak mniemam powoduje tę jej przestrzenność.
Wymienialiśmy tu poglądy dotyczące wokali i nasycenia średnicy, kiedy po pierwszych odsłuchach stwierdziliśmy z Darkiem, że są lekkie "ulotne".
W tej przestrzeni jaką kreuje Husaria one muszą logicznie za nią podążać i są właśnie bardziej przestrzenne kreowane jak gdyby z większej odległości co daje wrażenie lekkości.
Dla porównania w Sensorze jest inaczej, sama góra pasma jest bardziej wycofana nie zwraca na siebie aż takiej uwagi, słychać wszystkie przeszkadzajki ale nie są podane jako tło dla średnicy i tu głos wokalistki jest bardziej wysunięty w stronę słuchacza i bardziej namacalny.

Jutro wyciągnę klasykę i napiszę o kolejnych spostrzeżeniach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: gratefullde w Lipiec 13, 2016, 22:39
:o
Złe spostrzeżenia czy tekst za rozlazły  ???
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Nie, ok. Zaskakująco pokrywające się ze spostrzeżeniami Tomka.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

On gra na Sensorze
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Właśnie dlatego podkreślam to że to moje subiektywne spostrzeżenia, a na dokładkę staram się być obiektywny.
To co piszę zaobserwowałem też u Darka a z Munem to jednak nie słuchałem w miejscu odsłuchowym ale też mi coś pod skórą nie dawało spokoju.

Generalnie powtórzę to pewnie na końcu swoich wywodów ale nie słyszałem za te pieniądze nowego preampa który by tak "równo" (w przytoczonej przeze mnie definicji) zagrał. Na dalsze wnioski jeszcze potrzebuje trochę czasu i innego repertuaru.

PS.Nie konsultowałem swoich spostrzeżeń z Tomkiem  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: malg w Lipiec 12, 2016, 09:10
Piterski:
dasz znać z jakimś wyprzedzeniem ?

Pisałem do Ciebie i dałem numer telefonu do kontaktu.
Musimy temat obgadać, rozmawiałem już z Krzysztofem i jest opcja na sobotę.
Pytanie tylko czy będzie Ci to odpowiadało.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Husariaa trafia do mnie na sobotę, bedziemy słuchać z Piterskim

Kto następny w kolejce
Ponieważ będę ją odsyłał dalej, poproszę o adres na priv


pelot


slawomir273

To może i Ja się dopiszę jeżeli ahaja pozwoli.

malg


malg

Ahaja:

Ja mam wkładkę goldring Eroica LX. (MC)
jaką rozpiętość parametrów odsłuchowych sugerujesz?
Będziemy słuchać w sobotę - może nie starczyć czasu na duzę ilości odsłuchów.

Load capacitance:

W dokumentacji z pudełka jest : <500pF
na stronie producenta : 100 - 1000pF
nie zdążyłem napisać zapytania do goldring. Co sądzisz?

Dzięki za podpowiedzi.