HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

krzysiek

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2016, 19:00Ahaja, nie będę już dziś go podłączał. Na spokojnie sobie poczytam, pokminię jutro.

Jeśli chcesz podłączyć Glidera, to wkładasz wtyki RCA do Husarii i grasz.
Jest ustawiona pod Benz Ace SL, czyli to samo, co Glider.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

Dzięki, to zrobię zdjęcie jak powinno być zanim zacznę gmerać:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Nie wiem, czy mi było łatwiej przez to, że mam Nudę od Krzysztofa, ale Husaria nie nastręczyła mi żadnych problemów z ustawieniem :)
Poza tym Krzysztof napisał mi, na ile najlepiej obciążyć wkładkę.
Ja zauwazyłem, że miałem tendencję za wysoki gain ustawiać. Jak sie ustawi niższy, to faktycznie lepiej gra.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

krzysiek

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2016, 19:43
Dzięki, to zrobię zdjęcie jak powinno być zanim zacznę gmerać:)

Z tych zdjęć, które wrzuciłeś, widzę, że jest tak, jak być powinno. Czyli tak, jak ja zostawiłem pod Benza.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

Cytat: blackholesun w Wrzesień 06, 2016, 19:48Jak sie ustawi niższy, to faktycznie lepiej gra

Tak, jamówię też o tym pisał. Rzeczywiście bateria przełączników wygląda onieśmielająco. Ale nie aż tak, żeby się nie przypiąć jak rzep psiego ogon i nie rzucić pomysłem racjonalizatorskim  ;) Warto dodać jakąś zaślepkę na przełączniki, bo za parę lat może być słabo. Pewnie dlatego inni producenci robią to raczej od dołu. Żeby się nie kurzyło.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2016, 19:53Tak, jamówię też o tym pisał.

I Ahaja zawsze o tym pisze, a ja się uparłem, że jak jest wyższy gain to lepsze jebnięcie. Okazuje się, że jak się ustawi niższy gain, to nagle wszystko zaczyna grać znacznie lepiej... :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

vasa



Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2016, 19:00nie będę już dziś go podłączał.

Ale jak to tak?
Silną wolę ćwiczysz?   ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

To starość :) Coraz mniej rzeczy spędza sen z powiek :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pelot

Czytając relację frywolnego z ciepłego przyjęcia Husarii ,  aż mnie  w pewnym momencie  zmroziło :-[. Wydaje mi się że u mnie wszystko było ok. Fakt że jeździłem z nią do  J . Sikory  . I u mnie  gościła chyba najdłużej , jednak przy wysyłce niczego niepokojącego nie zauważyłem. Wydaje się że kurierzy po południowej stronie kraju są nieco ostrożniejsi. ;D
Jak czytam to chyba wszystko ok. ???

pelot

Cytat: blackholesun link=topic=1239.msg115340#msg115340
date=1473184706

Cytat: frywolny truchtlink=topic=1239.msg115338#msg115338 date=1473184437Tak, jamówię też o tym pisał.

I Ahaja zawsze o tym pisze, a ja się uparłem, że jak jest wyższy gain to lepsze jebnięcie. Okazuje się, że jak się ustawi niższy gain, to nagle wszystko zaczyna grać znacznie lepiej... :)

Tak to fakt .  Arek stosuj się do zaleceń Krzysztofa (Ahaji)
to pre ma naprawdę potencjał.

jamówię

Cytat: blackholesun w Wrzesień 06, 2016, 19:58
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2016, 19:53Tak, jamówię też o tym pisał.

I Ahaja zawsze o tym pisze, a ja się uparłem, że jak jest wyższy gain to lepsze jebnięcie. Okazuje się, że jak się ustawi niższy gain, to nagle wszystko zaczyna grać znacznie lepiej... :)


Dokładnie! Krzysiek zawsze to podkreśla i ma rację:) dźwięk się upłynnia,rozluźnia,nabiera mnóstwa mikrodetali,jest gładszy.

frywolny trucht

Cytat: pelot w Wrzesień 06, 2016, 20:14Wydaje się że kurierzy po południowej stronie kraju są nieco ostrożniejsi. 
Jak czytam to chyba wszystko ok.

Coś w tym może być. Wcześniejsze pre RETRO by Benpe też dotarło do mnie uszkodzone w środku. Były zerwane mocowania płytki do obudowy poprzez plastikowe dystanse.
Poza tym chyba jest OK, ale poszukam jakiegoś drewienka do dodatkowego usztywnienia przesyłki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: blackholesun w Wrzesień 06, 2016, 19:58
I Ahaja zawsze o tym pisze, a ja się uparłem, że jak jest wyższy gain to lepsze jebnięcie. Okazuje się, że jak się ustawi niższy gain, to nagle wszystko zaczyna grać znacznie lepiej... :)
tez o tym pisałem, jak husaria byla u mnie, ze jak mniejszy gain to więcej detalu, ale to zależy od struktury wzmocnienia miedzy klockami,  Ahaja polecał ten artykuł warto przeczytać:

http://www.diyaudio.com/forums/diyaudio-com-articles/186018-what-gain-structure.html

ahaja

Ten artykuł jest o tyle fajny, że traktuje  o całym zestawie/systemie i tak to należy rozumieć. Pokazuje gdzie są słabe punkty, jak zestawić poszczególne stopnie pod kątem wzmocnień by jak najmniej stracić z sygnału.

Moje ostatnie poważne odsłuchy z Husarią były w połączeniu z F6 Passa. Ma bardzo małe wzmocnienie i w połączeniu z ustawieniem wzmocnienia dla Romka na 55dB potek we wzmaku poszedł na max. Nie było przeraźliwie głośno ale cąły sygnał szedł na wzmacniacz. Miód.

zalun

Byłaby szansa by dopisać się do listy?

Piterski

To do Frywolnego nie można nic wysyłać :P, a na pewno nie kurierem. Ja widać wszysy dostawaliśmy paczkę w stanie doskonałym, a tu coś "lata" i wygięta pokrywa.
Ja po otrzymaniu Husarii wykorzystałem materiały jakie mi dał Grzegorz i zdecydowanie poprawiłem zabezpieczenie opakowania by chronić ją przed uszkodzeniem.

Bardzo jestem odczuć Frywolnego z odsłuchów a i mi nadaży się okazja posłuchać jej ponownie jak trafi do Jacka :).

Kolego Zalun myślę, że musiał byś się określić z jakiego jesteś regionu Polski i pewnie fajnie by było jak by ktoś z forum znał Cie osobiście. Wprawdzie Krzysztof jest pozytywnie nastawiony do udostępnienia urządzenia ale trochę ono jednak kosztuje i zawsze gdzieś ta niepewność pozostaje. Dlatego my sobie przekazujemy tak grupowo bo zawsze ktoś tu kogoś zna osobiście nie tylko wirtualnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ahaja

Zalun - jak jesteś z Wwy to dobrze byłoby się zgadać z Jackiem > jacekkudla.

zalun


frywolny trucht

#568
Cytat: Piterski w Wrzesień 07, 2016, 09:56To do Frywolnego nie można nic wysyłać , a na pewno nie kurierem.

Patrzcie go! Próbuje mnie wykluczyć ze społeczności! Nie dam się! Nie dam :)


Ale do tematu. Przebimbaliśmy sobie jeden winyl z Oscarem Petersonem https://www.discogs.com/Oscar-Peterson-Action/release/3319514 na ustawieniach z jakimi przybyła Husariaa, na wkładce Philips GP 412 II http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1440.0 i nic nie wybuchło. Pierwsze wrażenia. Ładny dosadny dźwięk fortepianu, ale ciut jednak za dużo dołu, a góra gdzieś ućkła. Będziem kręcić :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 07, 2016, 11:39Ładny dosadny dźwięk fortepianu, ale ciut jednak za dużo dołu, a góra gdzieś ućkła.

Bo sekcja MM jest ustawiona pod wysokopoziomowe MC, Denona DL-110 :P
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

ahaja

Dokładnie tak.

Zmień wzmocnienie na 1 (44,5dB). Jeśli nic nie włączysz na switchu od wzmocnienia to będziesz miał 40dB.
Zmień obciążenie na okolice 48kohm czyli załącz 10 i 11 - bo teraz masz niecałe 2kohm.
Naturalnie wszystko robimy 2 razy bo są 2 kanały.

frywolny trucht

10 i 11 mają być załączone jednocześnie, czy mam któryś dopasować pod siebie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 07, 2016, 12:19
10 i 11 mają być załączone jednocześnie, czy mam któryś dopasować pod siebie?

"10; 11" oznacza, że trzeba załączyć oba te hebelki, by było 48k
edit jak załączysz _tylko_ 10 albo _tylko_ 11, to wg instrukcji będziesz miał 62k czy 65k, jak napisano.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

ahaja

Nie. Jak zalaczysz 10 i 11 na ON to bedziesz mial 48kohm - zerknij na opis.

frywolny trucht

O tak! Teraz gra świeżo i soczyście :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93