Klub szeroko- i pełno-pasmowców

Zaczęty przez tomekkk1, Wrzesień 03, 2018, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Właśnie otrzymałem za free przetworniki feho.. trochę uszkodzone ale zawszę to coś nowego na testy.  są dość leciwe..  25cm średnica.   

Mikut1982


Mikut1982

Nie wiem czy ktokolwiek z was miał do czynienia z feho,   ja już drugi raz ale z dużo mniejszą średnicą. Wczoraj odpaliłem je,   oczywiście długo nie były używane i po dłuższym graniu zapewne zagrały by lepiej.  Grałem bez obudowy by sprawdzić czy są coś warte.. dół troszkę mały ale to dlatego że nie było żadnych skrzynek... powiem wam że przestrzeń to one mają dość sporą ,góry tutaj w ogóle nie brakowało,  świetny wokal.   Te starocie mają potencjał.. akurat te pochodzą z organów hamonda.  Znajdę czas to sklepie do nich skrzynki..

Mikut1982

Tu ktoś wrzucił filmik. Naprawde ciekawe przetworniki.. chyba końcówka lat 60tych.. https://youtu.be/CrhrNdB3hbE

Old Man Kensey

#954
Fajne przetworniki i z tego, co piszesz, to grają lepiej niż wyglądają. Trzymam kciuki za kolejne staruszki przywracane do świata żywych 👍
Troszkę podobne do moich Zu.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Mikut1982

Jak ogarnę wszystkie swoje graty , to będę zabierał się za grubszy projekt..  narazie zbieram dokumentację i materiały..

Mikut1982

Philips miniwatt ad 3690m  65-18000.    
Info radiomuseum 1965r..a wyglądają jak nowe.  Średnica 15x22cm...w obudowie brzmią swietnie...mają więcej przestrzeni niż saba greencone. Magnesy alnico.