Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Tak wiem zdrowy rozsądek szlag trafił ale takie są prawa miłości  ;D

Jestem mega zadowolony, a nawet bardziej  ::).
Kurcze, a ja chciałem zmieniać wzmacniacz, nawet nie wiedziałem, że on tak zagra a słuchałem go w 2-3 innych systemach gdzie wprawdzie tragedii nie było ale też to nie było to.
Wyobraźcie sobie, że nawet CD słucham.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cytat: Piterski w Maj 26, 2016, 21:45
Na 1/4.
Na moich płytach jeszcze tego efektu nie zaobserwowałem, może tamta ma tak nagrany dół.

Kurde chyba się w tych kolumnach zakochałem  ;D


Zanim wystrugasz docelowe podstawki, to masz jakiś pomysł na postawienie tych kolumn? Bo jak mamy przy nich grzebać, to dobrze by było mieć odpowiednią wysokość. To bardzo nam ułatwi.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pomysły na podstawki mam dwa ale do tego potrzebna będzie mi Castorama i auto.
Sklepy zamknięte, a auto zabrała Basia.
Tymczasowo kombinowałem z pudłami na zabawki ale nie wytrzymają takiego ciężaru.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Ja wykombinowałem na chwilę pudła na płyty ale za wysokie to jest  ;D



Plecami na podłodze a na tym węższym froncie stoi kolumna.

miniabyr

 ;D Dobre. Ostatnio wprawiasz mnie w dobry nastrój. Prawdziwy audiofil z ciebie wyłazi.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Maj 26, 2016, 22:35
;D Dobre. Ostatnio wprawiasz mnie w dobry nastrój. Prawdziwy audiofil z ciebie wyłazi.
Wszystkie chwyty dozwolone :)
Ma grać!
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

To jest akurat zwrotnica od HPD ale elementy są takie same.
U mnie jest ich więcej ale tez te żółte kondensatory, zielone rezystory itd...

http://www.cma4ch.org/chemo/attivita/xover385a.html

miniabyr

Cytat: vasa w Maj 27, 2016, 09:44
Cytat: miniabyr w Maj 26, 2016, 22:35
;D Dobre. Ostatnio wprawiasz mnie w dobry nastrój. Prawdziwy audiofil z ciebie wyłazi.
Wszystkie chwyty dozwolone :)
Ma grać!

No i to jest sedno naszych bojów z audio . MA GRAĆ i nie ma przebacz!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: masza w Maj 27, 2016, 10:14U mnie jest ich więcej ale tez te żółte kondensatory, zielone rezystory itd...
Maciek witaj w klubie grzebacza!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Klub pogrzebacza?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: miniabyr w Maj 27, 2016, 10:17Maciek witaj w klubie grzebacza!

Jeszcze nic nie tjuningowałem :) Usunąłem tylko te nieszczęsne mostki.
Zdjęcia w Tannoyu ale jak tak paczałem na te krosołwery to jezd przy czym gmerać



miniabyr

Dziś usuwam ze zwrotnicy stare kondensatory  odcinające bas od średnicy . Zastąpi je Mundorf Mcap o wartości 100uF. Bardzo dobry kondensator i jeszcze nie najdroższy ok 190 zł sztuka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

Mam takie w swoich kolumnach. Po zbocznikowaniu ruskimi olejakami k40u9 uspokoiła się trochę góra pasma.

miniabyr

To naprawdę przyzwoicie brzmiący model kondensatora (10uF) . Testowałem je na średnicy i są bardzo dobre! I kosztują  niezbyt wiele.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ok praca wykonana . Dudnię w południe czyli kondensator na bas wymieniony i..............dupy nie urywa . Stwierdzam ,że w porównaniu do kondensatora oryginalnego przyrost "lepszego" jest znikomy. Ale dam tym nowym kondom się wygrzać tak ze 2 tygodnie i na próbę wrócę do starych.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

I stanie u drzwi załoga "G" Piterski mieszkanie ubezpieczyłeś ? Uprzedź sąsiadów ,że grożą im dziś plagi audiofilskie......czyli My Elektroboy i Miniabyr. A na serio to dziś prujemy paczki Piotra. Sam jestem ciekaw ,co kryje się w zwrotnicy tego egzemplarza ,bo moja wyglądała tak, jakby została wykonana na pracach ZPT w szkole podstawowej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Jestem gotowy na waszą wizytę, kupiłem ciasteczka :)
Siedzę słucham i analizuje schemat zwrotnicy, kurcze to jest jednak dość złożona konstrukcja.
Ten przełącznik "od basu" zmienia parametry również reszty obwodów wysokotonówki i średniotonówki.
Zruciłem dziś na to baczniejszą uwagę i spojrzałem w schemat, mało tego nisko tonowy lub średniotonowy może się okazać ze są w wazie lub przeciw fazie.
Zaraz zrobię sobie kopię schematu i pozamazuje korektorem poszczególne gałęzie w zależności od ustawienia przełącznika. Są jeszcze zwory, które też stanowią dla mnie pewną zagadkę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

#192
Tylko nie zwory, tylko nie zwory....  >:(

Piterski

Ale się dzisiaj działo, wprawdzie osobiście nie lutowałem tylko Paweł z Ondrejem równolegle modyfikowali obie kolumny to i tak czuje się wypruty. Chłopaki urobili się po łokcie ale pacjent żyje i kolejne zabiegi będą bardziej kosmetyczne.

Parę rezystorów jakiś dziwny układzik z żarówką i jedna ceweczka poszły do woreczka.
Przełączniki zostały pominięte ponieważ i tak ich nie używałem do dławienia góry i środka pasma, a taka był ich rola. Założyliśmy autorskie rozwiązanie Pawła do szybkiej podmiany kondensatorów i kolumny grają.

A... zworek nie ruszaliśmy ;)

Na początek osłuchuje się z dwoma typami kondensatorów, a właściwie dziś już nie mogę bo jest już z deczka za późno.

Mariuszu uwierz ale te kontestatory w zależności od konstrukcji mają słyszalny i powtarzalny wpływ na dźwięk.

W ramach żartu Paweł chciał mnie zostawić z kolumnami postawionymi na krzesłach, ..... już miałem wizje wystawionych walizek za drzwi ale dał się uprosić i stanęły ponownie na podłodze. Eksperyment był na tyle inspirujący, że u Pawła pewnie wejdzie w życie koncepcja studyjnego ustawienia tych kolumn.

Przy okazji zmian w równowadze dźwięku jak i w budowaniu sceny jakie wprowadza wywindowanie tych kolumn wyżej zamierzam przetestować doświadczalnie wysokość ich ustawienia. Mam już na to pomysł.

No to na razie tyle może załoga "G" doda coś od siebie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Ziewam ,ziewam   Operacja się udała pacjent w jednym kawałku. Przyznasz Piotr że takie zabawy z kondensatorami potrafią wiele nauczyć. Taką mam metodę ,aby szybko zmieniać elementy,które dyndają sobie na nieco dłuższych kabelkach na zewnątrz kolumny i w prosty i szybki sposób wymienić na inny. Miłej zabawy . A zaskakujaco dobrze grał twój wzmacniacz Copland . To co dziś usłyszeliśmy dobrze wróży na przyszłość .Jak widzisz modyfikacje to nie takie straszne sprawy do ogarnięcia Przyznam ,że gdybym nie widział co jest na tych zwrotnicach to bym nie uwierzył że te kolumny zostały wykonane w Szwajcarii . Szok.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Postęp jest duży nawet bardzo :). Te kolumny faktycznie są od strony elektrycznej wykonane garażowo ale potencjał w nich drzemie ogromny.
Słuchałem parę godzin i kombinowałem jak tu połączyć cechy obu kondensatorów.
Szczegółowość i przestrzeń z białego M_Capa z  basem i muzykalność z radzieckiego MWGT 160B.
Jak bym miał oba o pojemności 5 mik. faradów to dałbym je z ciekawości w tandemie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Paweł, Ty wymieniałeś druty wewnętrzne ba Beldeny? Jak to się sprawuje bo nigdzie nie mogę znaleźć WE.

miniabyr

Cytat: masza w Maj 29, 2016, 17:01
Paweł, Ty wymieniałeś druty wewnętrzne ba Beldeny? Jak to się sprawuje bo nigdzie nie mogę znaleźć WE.
Maciek zbyt dużo zmian, wszystko niedokończone. Trudno jednoznacznie powiedzieć. Nie wszystkie kable to belden, bo w zwrotnicy wykorzystuje oryginalne kable. Jak skończę, to zapraszam na odsłuch.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

A to na pewno przylezę tylko teraz chcę u siebie druty wymienić i nie wiem na co.
Chciałem na WE ale gość w stanach, od którego kupowałem zwinął interes  :o

miniabyr

Cytat: miniabyr w Maj 27, 2016, 14:19
Dziś usuwam ze zwrotnicy stare kondensatory  odcinające bas od średnicy . Zastąpi je Mundorf Mcap o wartości 100uF. Bardzo dobry kondensator i jeszcze nie najdroższy ok 190 zł sztuka.
Te dwie bomby pograły u mnie tylko 2 dni. Ten stary elektrolit zastany w zwrotnicy okazał się znacznie lepszy pod względem kontroli basu niż Mcap Tak wiem to nowy kondensator nie wygrzany ,ale myslałem że bass weźmie za ryj a nie zluzuje. I najdziwniejsze i słyszalne to te kondensatory miały wpływ na resztę pasma . Nie wiem jak to sobie wytłumaczyć ,ale one wpływały na tony wysoki -wszystko przygasło i zmatowiało. Czyli co grało po masie układu? Jest ktoś kto wyjaśni mi tą zagwostkę
Szkoda życia na chujowy dźwięk !