Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Jeśli szczęście dopisze, posłucham w następnym tygodniu. Model The Empire chyba z 1959 roku.  :)


pmcomp

Zamiast słuchać lepiej od razu kupuj bez słuchania te JBL4343 stojące za.

Pozdro

miniabyr

 Kup,kup a potem zakasuj rękawy i bierz się za apgrejd. Te JBL  w wersji oryginalnej zabijają muchy i komary w promieniu kilku metrów .Jak chcesz na nich słuchać muzyki to witaj w grzebaczym klubie. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

#778
Cytat: pmcomp w Sierpień 28, 2016, 09:32
Zamiast słuchać lepiej od razu kupuj bez słuchania te JBL4343 stojące za.

Pozdro
ja widzę tylko, że uszeregowanie kolumn w tym pokoju nie daje wątpliwości, które z nich właściciel preferuje i słucha :)
warto sobie poczytać o cudownych 15" tri-axialnych przetwornikach EV 15TRX, które w ww kolumnach najprawdopodobniej siedzą.
http://www.radiomuseum.org/r/electro_vo_15_trx_triaxial_speaker.html

miniabyr

Bardzo mnie intrygują cewki które kupiłem . Dziś z umiarem zaaplikowałem tylko jedną na kazda zwrotnicę. Ponieważ wartość 1,35 mH aplikowana jest i do basu jak i na srednicę ,osłuchałem sobie w obu tych miejscach i stwierdzam ,że ten rodzaj cewki taśmowej w ogóle nie nadaje się na częstotliwości basowe. Przynajmniej u mnie . Jak brzmiała ta cewka na basie ? Mam wrażenie totalnej kompresji (dosłownie) i zmatowienia dźwięku . Ta cewka w tym miejscu produkowała dźwiek mało soczysty i jednakowy niezależnie od nagrań .Bardzo niemiły efekt. Ta sama cewka zastosowana na średnicy zachowuje sie zupelnie inaczej . Ten dźwiek ma charakter ! Jest bardziej "papierowy" ,trochę bardziej zamknięty i skupiony pomiędzy kolumnami .Też jest odczuwalna"kompresja" ale taka bardziej muzyczna ,sprzyjająca precyzji. Czas pokaże co z tego jeszcze wyjdzie. Na razie oryginalne cewki "rządzą"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Ktoś ogłasza głośniki VMR i ST350 z EV

Może komuś się przyda

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/35/232639.php

Piterski

Dzięki Masza, już nagrywam z facetem temat.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC


Piterski

Prześle mi zdjęcia i zobaczymy co z tego wyniknie.

Nie mogę się doczekać kondensatorów, a tych ciągle nie mają, już od miesiąca czekam :-\.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Koledzy jeśli ktoś byłby ewentualnie zainteresowany to są do kupienia Delty.
Koszt z sprowadzeniem szacuje na 2500,= Euro.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Nie pchać się. Wszyscy zdążą   :D

Piterski

Kolejne znalezisko, ciekaw jak to gra.
Już któryś raz widzę ten dziwny charmonijkowy twór i zastanawiam się co to za wynalazek.



Szczegóły tu: http://olx.pl/oferta/kolumny-audiofilskie-electro-voice-link-7-CID99-IDhjx8J.html#9b46f2b0fa
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Kolejny etap zakończony . Kable oryginalne + srebro . Belden został odłączony bo nie pasował . Kondy nowe poza kondami basowymi . Mundorfy  się nie sprawdziły było za dużo basu . O technicznych aspektach mam nadzieję że napisze Ondrej bo ja się na tym nie znam  :)

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ciechomir

Fajne, ale ship do EU to zabójstwo cenowe.
A czy po podróży w wilgotnym kontenerze Jeszce będą grały?

elektroboy

#790
Wygląda na to że mogą być grzebane. Jakieś tam nowe cewki wspominają. Jeszcze gdyby tak od Pawła, ale od Franka? Ble, dziękuję! :)

elektroboy

#791
Cytat: kawosz w Wrzesień 01, 2016, 20:53
Kolejny etap zakończony . Kable oryginalne + srebro . Belden został odłączony bo nie pasował . Kondy nowe poza kondami basowymi . Mundorfy  się nie sprawdziły było za dużo basu . O technicznych aspektach mam nadzieję że napisze Ondrej bo ja się na tym nie znam  :)
Operacja się udała, pacjent nie umarł :) Cewki oryginalne, kondensatory nowe (Mundorf Plain/Jantzen Superior). Na basie faktycznie o wiele lepiej u Darka w pokoju zagrały stare oryginalne no name kondensatory.  Reszta komponentów bardzo fajnie trzymała oczekiwany wysoki poziom, sukces jak na pierwszy dzień po tak dużych zmianach. Darek nie płakał, nawet sie tu i tam pod koniec sesje uśmiechał i błogo sobie mruczal pod nosem :) Trzeba poczekać parę dni i po wygrzaniu nowych częśc oraz przesłuchania swojego repertuaru zrobić ewentualnie drobne korekty. we zwrotnicy.

elektroboy

...dołączam pare swoich foto wyniku naszej wczorajszej roboty. Piękne odnowione EV FR-300 Kawosza.

Enjoy the music!





no i u mnie też zaczełą zabawa w kostki lego :) oto efekt zakończenia pierwszej fazy projektu, planowania, wiercenia oraz bejcowania nowej płyty głownej zwrotnic EV Interface Delta.
Kolejna faza, czyli kompletowanie oraz łaczenie komponentów jutro, póżniej testy, fine tuning oraz wbudowanie w standy lub w swoją własną obudowę.
Będę wrzucał kolejne foto nie bawem.






szczemirek

No! Proszę ładnie opisywać, strzelać focie i wrzucać!


Sent from my iPhone using Tapatalk

elektroboy

#794
Ufff, zatruty ołowiem, zmęczony jak cholera (9 godzin pracy, skupienia się oraz myślenia), ale nadewszystko szczęśliwy z przepięknego efektu pracy.
ale po koleji. rano ostatnie zakupy (śróbki, opaski zaciskowe...). dalej przygorowanie wspólnych teminali, głównych "+" oraz "-" punktów za użyciem taśmy miedzianej oraz topowych radzieckich wojskowych terminal strips.



dalej już tylko montaż...



i jeszcze więcej montażu...



uff, pierwsza gotowa...

\

parę godzin póżniej druga ready




No i oto moje nowe zwrotnice w pełnej swojej piękności ;)




jutro podłączam i gram :)


kawosz

#795
Jak wiadomo ja się na elektronice się  nie znam . Ale estetyka wykonania bardzo do mnie przemawia . Czekam na recenzje z odsłuchów . Zresztą w środę sam sobie posłucham  ;D . Nie mogę się też doczekać wypróbowania tej pięknej zwrotnicy z FR 300  ;D

miniabyr

Ondrej pięknie tą zwrotnice zrobiłeś. U mnie jeszcze to potrwa ,bo walka o detale trwa. W mojej   zwrotnicy grają już  trzy nowe  cewki . To kombinacja ze starymi . A ze starych to zostały po dwie na zwrotnice . Więc jeśli ktoś myślał że poległem to jest w błędzie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jarek123

Naprawdę zadanie wykonane w 100%. Podziwiam. Ja na razie walczę ze swoja zwrotnicą ale idzie mi to mozolnie, bo jestem chyba zbyt dokładny :) Ale tak jak kolega wcześniej napisał..detale są bardzo ważne :)
Lubię muzykę. Jest moją pasją. Czesto pisze utwory i później ocenia je moja księgowa kalisz jest w tym najlepsza. ma dobre ucho.

Piterski

Jarek a jakie Ty masz kolumny?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Co by tu napisać poza frazesami . Tego systemu audio trzeba po prostu posłuchać samemu . Delty to jakby grot w strzale , do tego mimo swojego wieku niezmiernie ostry . Ondrej ma spore możliwości modyfikacji systemu w trakcie odsłuchów . Graliśmy z dwoma rodzajami pre i z różnymi odtwarzaczami cd . Od rocka przez pop , jazz i klasykę . Płyty zrealizowane bardzo dobrze i te przeciętne . Złych realizacji nie zanotowałem . Ten system po prostu nie da nawet marnej płycie zagrać poniżej pewnego poziomu .
Na mnie czekają nowe cewki na średnice. Będzie też nowy laser do dziadka luxa który wstydu nie przyniósł .Tylko z racji zmęczenia wiekiem wymaga nowej protezy .
Było fajnie i pouczająco . Teraz czas na odwiedziny Pawła który zresztą dzwonił w trakcie ale już  na dziś zabrakło sił .