Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

szczemirek

No! Przecie mòwiłem! 😜 No! I nawet czytać nie trza bo wszystko napisza.

PS. ciechomir to mòj Kolega! Tylko szkoda, że powolny jakiś taki czasem...

ciechomir

Cytat: szczemirek w Wrzesień 09, 2016, 23:05Tylko szkoda, że powolny jakiś taki czasem...

Nie powolny, tylko lekko opóźniony :D

szczemirek

Ja tam do Kolegi ciechomira nic nie mam. Nawet o Lammie co go, Kolega robi 2 lata to myślę coraz rzadziej. 😜

ciechomir

Cytat: szczemirek w Wrzesień 09, 2016, 23:10
...to myślę coraz rzadziej. 😜

Też rzadko o nim myślę. I bym nie musiał wcale, ale jesteś jak sumienie.

Piterski

Ten auto limiter to jednak należało by zlikwidować.
Nie sądzę byś zdołał wytrzymać poziom dźwięku mogący zagrozić głośnikowi wysokotonowemu.
Delty też mają oszczędne wytłumienie, właściwie tylko górna ścianka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szczemirek

Dzięki za wszystkie rady! Ja to lajek jestem. Jednak zrobię nowe wygłuszenie (nie po całości) i na płytę czołowa nakleję cienka płytę laminowana bo ten surowy mdf mi nie pasi. Potem nowe grille no i..... zwrotnica.
Cieszy bo głośniki sa w idealnym stanie.

kawosz

 Dodawanie kolejnej sklejki to słaby pomysł . To ci zacznie rezonować . Zmienisz charakterystykę tych kolumn . Jak planujesz zostać z nimi dłużej to możesz zrobić nowe skrzynki . Ja miałem mniej pracy bo moje to pół cywilna wersja . Tak sobie głośno myślę . Wtedy sobie słuchasz a stolarz robi paczki . Lub popraw te . Fornir lakier itd .

szczemirek

Cytat: kawosz w Wrzesień 10, 2016, 17:30Dodawanie kolejnej sklejki to słaby pomysł
Już kupiłem fornir ;)

kawosz

Cytat: szczemirek w Wrzesień 10, 2016, 17:33Już kupiłem fornir

No to teraz zerwać okleinę , dorobić mdf w miejsce uchwytów . Dobrze zaszpachlować . Szpachla samochodowa z żywicą będzie najlepsza . Kleić fornir lakierować przody i cieszyć się efektem ;D

pmcomp

Cytat: ciechomir w Wrzesień 09, 2016, 22:52
No bez lipy panowie :D Niezły patent.

Auto limiter chroni tweeter przed zbyt wysokimi mocami, przez automatyczne zbijanie jej (mocy, energii czy jak to zwał) do określonego bezpiecznego poziomu. Czyli od pewnego poziomu mocy, tweet bedzie grał na zadanym poziomie, którego nie przekroczy. All :)

Nie zalecałbym eliminować tego elementu w przyszłości przy modzie zwrotki .

Ależ jak najbardziej należy go wywalić w te pędy.

Pozdro

ciechomir

Ależ proszę bardzo. Nie jestem uparty i dopuszcza się istnienie osób zdecydowanie mądrzejszych ode mnie.


ciechomir

Dzis w nastroju jestem degistacyjny, więc na zdrowie wszystkim.
I podgrzewacz nastroju rewelacyjny z Tannoyami w tle.




Piterski

Cytat: malg w Wrzesień 08, 2016, 00:54Bardzo fajne kolumny, bardzo ładny dziwięk,
dla mnie trochę za jasny za ostry, ale to nie krytyka tylko stwierdzenie

Słuchaliśmy znowu Caverna Magica, Wollenwaider LP - pierwszy utwór, aby ocenić scenę
U Piterskiego niestety te ogromne szafy (jak na jego pomieszczenie), maja trochę za ciasno
przy większym rozstawieniu moim zdaniem było by dużo lepiej, ale i tak było bardzo dobrze.

Bardzo wyrazisty dziwięk, trochę taki ostry (ja jestem przezwyczajony do swoich goodmansów i lampy i dlatego miałem pewnie takie wrożenie) [...]

Takie spotkania i płynące z nich wnioski są inspiracją do tego by trochę pomieszać w systemie :).

Wypróbowałem jaki efekt przyniesie cofnięcie trochę kolumn w stronę ściany. Efektów negatywnych nie stwierdziłem więc rozstawiłem je jeszcze szerzej. Teraz mam bazę szerokości 2,7m i osie przecinają mi się za głową. Sprawiłem sobie nową płytę Stinga The Soul Cages więc wykorzystałem ją do porównań.

Pozytywnie zaskoczyły mnie efekty stereofoniczne, powiedział bym że uzyskałem pod tym względem to co miałem na Tempo 3i.
Następnie przyszedł czas na zmiany interkonektów. Efekty na poziomie doprawiania dźwięku ale odnoszę wrażenie, że uzyskałem całkiem niezły efekt.
Do dobrej detaliczności doszło pełniejsze wybrzmienie dźwięków i lepsze nasycenie na średnicy. Użył bym określenia iż zastosowane, w torze analogowym, interkonekty dały efekt synergii. Słucham i brzmienie jest na tyle neutralne na ile można wycisnąć to z mojej elektroniki. Dalej to już trzeba zmieniać sprzęt.

Można by odnieść wrażenie, że EV to znaczy od razu grzebanie w zwrotnicy bo inaczej nie grają.
Ja zatoczyłem swego rodzaju koło, czyli poza kondesatorami w filtrze wysokotonówki reszta jest jak była w oryginale. Oczywiście z pominięciem dodatkowych metrów kabli i elementów regulacyjnych. Tak jak by odciąć regulatory, tylko to co jest w pozycji "zero".
Tak więc praktycznie jak fabryka i mimo to gra. Będę dążyć do tego by zagrało jeszcze lepiej po przez dobór lepszych podzespołów i dalszą eliminacje zbędnych połączeń i kabelków.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szczemirek

Cytat: Piterski w Wrzesień 10, 2016, 21:27Można by odnieść wrażenie, że EV to znaczy od razu grzebanie w zwrotnicy bo inaczej nie grają.
Mnie gra bardzo dobrze bez żadnego dotknięcia środka więc zmiany trzeba dawkować bardzo ostrożnie.
Może troszkę mało energiczny dół w stosunku do oczekiwań od 15" - dlatego spróbuję poprawić wygłuszenie. Najpierw będą maty bitumiczne a potem się zobaczy..
Środek jest wg mnie świetny, taki Harbeth'owy, angielski. Głośnik - to jest dziwo nad dziwami!
Góra bardzo dobra - nie natarczywa, szczegółowa.
Scena - dobre 3D.
Okablowanie w środku pójdzie na pierwszy ogień - to jest zgroza!

kawosz

Cytat: szczemirek w Wrzesień 10, 2016, 21:58Okablowanie w środku pójdzie na pierwszy ogień - to jest zgroza!
A ja sobie zostawiłem orginalne druty w środku ;D

szczemirek

Cytat: kawosz w Wrzesień 10, 2016, 22:02A ja sobie zostawiłem orginalne druty w środku
Po wymianie nie spodziewam się wcale zmian dżwięku (dobrze by było) ale spokoju sumienia, że ten element nie wpływa negatywnie na granie ;)

kawosz

Zostaw chociaż ten ze średnicy bo sobie zrobisz krzywdę . Serio piszę .Lepsze jest wrogiem dobrego i lubi się mścić .

szczemirek

Cytat: kawosz w Wrzesień 10, 2016, 22:28Zostaw chociaż ten ze średnicy bo sobie zrobisz krzywdę
Sie sprawdzi. Dzięki

Piterski

Wymiana kabli nie musi oznaczać zaraz wywalenia na śmietnik tych starych.
W głośniku średniotonowym nie jest prosto ten kabel wymienić. Głośnik ma własną puszkę z przepustem.
Ja eksperymenty z kablami zostawię na koniec. Najpierw zwrotnica na zewnątrz i ustalę jaki mam głośnik średniotonowy, czy estradowy czy studyjny (pomierzę rezystancje). Potem stopniowo będę sprawdzał wpływ zmian elementów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

pmcomp

Cytat: Piterski w Wrzesień 10, 2016, 22:56
Głośnik ma własną puszkę z przepustem.



Komorę.
W puszce to mogą być rybki. Albo pasztet.
:)

pmcomp

Cytat: ciechomir w Wrzesień 10, 2016, 21:15
Ależ proszę bardzo. Nie jestem uparty i dopuszcza się istnienie osób zdecydowanie mądrzejszych ode mnie.



Ależ cieszę się. Wszelkie żarówki i inne zabezpieczenia to dźwiekowe zło.
A wystarczy z głową kręcić potkiem volume.
:).

szczemirek

Muszę to powiedzieć: Na tą chwilę w dżwięku EV pasuje mi wszystko... tylko dziebko lepiej z dołem i będzie super. Trza podchodzić jak do jeża aby nie popsuć.

szczemirek


gratefullde

i zapalić trawkę a nie stale ten kawior i szmpan, bieługa i inne bezsmrody ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

szczemirek

Cytat: gratefullde w Wrzesień 10, 2016, 23:15
i zapalić trawkę a nie stale ten kawior i szmpan, bieługa i inne bezsmrody ;)
Chleb z dżemem! Palce lizać!


Sent from my iPad using Tapatalk