Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Muszę sobie to zracjonalizować ,muszę to sobie zracjonalizować ,muszę to sobie zracjonalizować.Pójdę drogą rozwagi .............tylko po jaką cholerę .  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bubusia

Pawel, kupuj, za duzo czasu poswieciles, 10 wydasz, tzn 10 tysi a moze i wiecej, ale domkniesz projekt i bedziesz happy ;D. A my posluchamy.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

miniabyr

Cytat: bubusia w Listopad 12, 2016, 18:52
Pawel, kupuj, za duzo czasu poswieciles, 10 wydasz, tzn 10 tysi a moze i wiecej, ale domkniesz projekt i bedziesz happy ;D. A my posluchamy.
Apage Satanas !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


bubusia

Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

jamówię

A ile kosztowały EV przed rozpoczęciem upgrade? Bo powiem szczerze,10 tysi za kondy,no,no.

miniabyr

Tak wiem o czym myślisz ,że koszt zakupu jest mniejszy od części wsadzonych w renowacje . Ale cóż poradzić  :) . ok z tego co widzę na aukcjach to za ev trzeba zapłacić od 1500 euro w górę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Dobry dźwiek kosztuje. Za upgrade wzmaka mozna, a za zmianę dźwięku kolumn juz nie?

miniabyr

Cytat: pmcomp w Listopad 12, 2016, 20:13
Dobry dźwiek kosztuje. Za upgrade wzmaka mozna, a za zmianę dźwięku kolumn juz nie?
Wszystko kosztuje. A ja zastanawiam się co jest tak drogiego w tych kondensatorach że nabijają taką cene......o duelundach nie wspomne
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Listopad 12, 2016, 18:32
Cytat: masza w Listopad 12, 2016, 18:23
Ile kosztują Duelundy o takich wartościach?
Patrze na duelundy CAST/PIO na 100V. Wartosć 1,5 uF=320 usd /sztuka . Wartość 10 uF (9 nie ma w ofercie)=870 usd/sztuka. Wartość 17 uF= 1400 usd /sztuka

Nie musisz brać od razu CAST/PIO. U  nie grają RSy/100V i jest cool. A przynajmniej nie do tych kolumn.

http://hificollective.co.uk/components/duelund-rs-loudspeaker.html

http://hificollective.co.uk/catalog/-c-61_68_329_456.html

Pozdro

jamówię

Cytat: pmcomp w Listopad 12, 2016, 20:13
Dobry dźwiek kosztuje.




Doprawdy?nie przyszło mi to do głowy...

MAC

Cytat: pmcomp w Listopad 12, 2016, 20:13Dobry dźwiek kosztuje.
To prawda. Od ok 100 do 500 zł za bilet.
A całą resztę można poudawać/ połudzić się w domu.

kawosz

Kosztuje ale nawet wymiana wszystkich kondów czasem nie pomoże . Pomijam i  Tannoy i EV . ;)

pmcomp

Cytat: jamówię w Listopad 12, 2016, 21:46
Cytat: pmcomp w Listopad 12, 2016, 20:13
Dobry dźwiek kosztuje.



Doprawdy?nie przyszło mi to do głowy...

Dlatego masz Lebena i Harbethy ;). I jestes w niebie, a nie na ziemi.

pmcomp

Cytat: masza w Listopad 12, 2016, 21:50
Cytat: pmcomp w Listopad 12, 2016, 20:13Dobry dźwiek kosztuje.
To prawda. Od ok 100 do 500 zł za bilet.
A całą resztę można poudawać/ połudzić się w domu.

Świete słowa.

Piterski

Przyszły do mnie gniazda zaciskowe Charming Music Conductor i wtyki bananowe więc zrobiłem zwrotnicę w pełni demontowalną. teraz to mógłbym z nią jechać do Ondreja :).



Generalnie dziś zamieniłem przewody, od zwrotnicy do wysokich tonów, na Beldena.
Chciałem zachować te same co idą do głośnika ale nie miałem wystarczająco długich odcinków, a na tych starych coś to licho grało.
Paweł podarował mi kilka krótkich odcinków i akurat na górę wystarczyło. Na zdjęciu jeszcze stare.
Musze powiedzieć, że efekt jest in plus i powoli zaczynam wierzyć w to, że system docelowo zagra tak, że będę bardzo zadowolony.
Generalnie żona chyba tylko dlatego toleruje te olbrzymie skrzynie w małym pokoju, bo jak sama mówi, one Ładnie grają i tylko prosi bym włączył jakąś fajną muzykę, a nie te muzyczno audiofilskie eksperymenty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elektroboy

#1191
...pracowne zdjęcia z procesu projektowania/optymalizacji oraz pierwszej fazy produkcji kolejnych zwrotnic EV Int D - czyli wersja number 2 :)
Docelowo pojedzie do Radomia :)




Piterski

Ondrej jak ją skończysz to daj znać przyjadę i obejrzę bo mi tak ładnie to nie wychodzi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Jestem rozczarowany jedną rzeczą która nam nie wyszła.Zakładalismy że będziemy mogli posłuchać sobie naszych zwrotnic wymiennie i np.ja zabieram swoją jadąc do Piterskiego a on przywozi swoją do mnie . A tu Dupa . Mój EV jest inny niż chłopaków, bo oni mają inne głosniki średniotonowe (rezystancja) .Ondrej to w Radomiu święto ,bo nareszcie zagra muzyka . :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

ta wersja 2 bedzie luksusowa :) 
zaplanowane sa nowe, dodatkowe otwory pod rozne rodzaje oraz wielkosci komponentow, glownie kondensatorow ale tez cewek oraz rezystorow... nawiercilem sie troche i rozpalilem wiertla do czerwona... :)
jest jednak mozliwe, ze nastpepna wersja 3 juz tromfnie uniwersalnoscia nawet lego :) 

elektroboy

...kolejny kroczek zrobiony :)



miniabyr

Odbieram dziś dwa ostatnie elementy do zakończenia przebudowy mojej zwrotnicy. Odebralem właśnie rezystory Duelundy na bas i jadę wieczorem po kabel również duelund. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Oby to byl strzał w 10' bo już jestem tym projektem zmęczony. Co pozostanie jeszcze do zrobienie? Przerzucenie  wszystkich elementów na nową deskę ,aby to zaczęło wygladac jak zwrotnica a nie jakiś składak . Muszę popracowac nad estetyką tej zewnętrznej skrzynki ..............ale chodzą mi po głowie te miflexy ....cholera  >:( ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Miflexów słucham dziś od rana i nie dziwię się Tobie, że chodzą Ci one po głowie :-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

#1198
Cytat: gratefullde w Listopad 26, 2016, 15:26
Miflexów słucham dziś od rana i nie dziwię się Tobie, że chodzą Ci one po głowie :-)
Tak czytałem twoje zmagania .Myslałem że do nich nie wrócisz po pierwszym zniechęceniu, a tu taka niespodzianka. A jeśli chodzi o moje zwrotnice to właśnie słucham sobie rezystorów Duelund wlutowanych na bas..........nie wrócę już do tych oryginalnych ,bo nie ma do czego. Nareszcie bas ma barwę! No i jak zwykle przy zabawie z elementami zwrotnicy zmienia się wszystko inne . Qrde jaka ciekawa średnica się pokazała  :o siedzę i słucham z przyjemnością...a wieczorem zmieniam kabelki w samej zwrotnicy. Obym się nie rozczarował.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Jest świetnie. Tak się rozegrały, że szok.  Nie mam wielkiego doświadczenia z pola bitwy o nazwie kondensator ale te są kapitalne.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9