Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Widać, że te kolumny są po pewnej renowacji.Przetworniki średnio tonowe takie same co dobrze rokuje. Cewki drutowe wymienione na nowe.

Ja w swoich kolumnach nareszcie też mam już jednolite przetworniki :)

Kupiłem je grzebane we Włoszech. VRM-y musiałem wymienić bo miały nie oryginalne zawieszenie i zaimpregnowane całe membrany.
Wykorzystałem wersje 8 Ohm tego przetwornika i dzięki pomocy Ondreja udało się go z go z powodzeniem zaimplementować. Gra zbliżoną sygnaturą jeśli chodzi o barwę ale jest większa otwartość i przestrzenność. Gra teraz jak oryginale przetworniki u Pawła.

W niskotonowych zmieniłem miękkie piankowe zawieszenie na sztywniejsze takie jak ma Ondrej i dzięki temu bas nabrał sprężystości i lepszej kontroli.

Od ponad roku szukałem przetworników wysoko tonowych ST350A, Paweł o nich pisał na początku wątku i w końcu udało mi się je kupić.
Moje są z puszką ochronną.

Przykładowe zdjęcie:


Grają na podobnym poziomie głośności jak ich estradowe odpowiedniki ale w moim odczuciu są bardziej selektywne tak jak by tych informacji było więcej i przy okazji są gładsze. Mam ustawione trochę wyższe tłumienie.Jestem nareszcie zadowolony, w planach mam jeszcze ładne logo na obudowę. Teraz pozostaje jeszcze je przesłuchać programem i ewentualnie dokonać lekkiej korekty nastaw w zwrotnicy i można już będzie ją uzbrajać w docelowe elementy wyższej jakości.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

 ;D ;D ;D :o :o :o  Siedziałem cicho i nic nie pisałem ,bo nie wiedziałem kiedy wszystko przyjedzie . Ale wszystko już przyjechało. Cała moja zwrotnica zrobiona jest na kondensatorze MIFLEX  i to w tej naj,naj ,naj wersji. Słowo "naj" nie jest tu przypadkowe. Zobaczcie rozmiar tego kondensatora (o wadze nie wspomnę) . Szaleństwo!!!!!.............tę wartość zamówiłem dawno temu ,musieli ją dla mnie zrobić specjalnie .Nawet nie ma jej w cenniku.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Raffi

Do pasa szahida jak znalazł

miniabyr

Cytat: Raffi w Czerwiec 15, 2017, 17:55
Do pasa szahida jak znalazł
Jak to nie "zagra" to się nimi obłożę i wysadzę!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Paweł, nawet w pasie szachida musi jaja urywać ;D
A tak serio, podziwiam determinację. Mnie czasami brakuje, przychodzi zwątpienie i czarne myśli, czy warto. Potem i tak okazuje się że to realizuje... No ale w moim mózgu neurony zanim trafią w odpowiedni punkt... trzeba trochę czasu :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr


A jak u ciebie w pre  sprawują się te Miflexy?.....bo o ile pamiętam to chyba je masz?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Czerwiec 15, 2017, 18:21

A jak u ciebie w pre  sprawują się te Miflexy?.....bo o ile pamiętam to chyba je masz?
Świetnie, jestem z nich więcej niż bardzo zadowolony.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Wadą Miflex'ów  jest czas "wygrzewania" ,który jest bardzo ,bardzo  długi. Przy wielkości tych kondensatorów 12 cm średnicy i 32 cm wysokości  czystej blachy miedzianej jest tam z  kilogram (jak nie więcej) . Zresztą przekonałem się o tym już wcześniej ,kiedy  montowałem doa zwrotnicy  1,5 i 9 uF  . Na razie jest tak sobie ,bo dźwięk zrobił się "mały "  i chudy................nie wiem jak ja to przetrzymam.  ;) 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Paweł podziwiam cię  :o

elektroboy

Czas zarejestrować się w Księdze rekordów Guinnessa!
Chyba nie ma na świecie większego kondensatora dedykowanego do zwrotnic kolumnowych :)
Nawet jestem tego pewien :)

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Jeszcze jedna małe zmiana ,ale bardzo ważna. Zamiast tradycyjnych konektorów głośnikowych  i wtyków zastosowałem laboratoryjne  konektory ze srebra . Zajebista sprawa ! Siedziałem teraz ze 2 godziny i lutowałem 24 elementy  czyli na kablach od zwrotnicy żeńskie gniazda , a  na kable z kolumny męskie wtyki .Wyszło super i mam łatwość szybkiego  wypięcia wszystkich kabli. Jutro zrobię foty i zaprezentuję .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Normalnie miszcz jesteś.
I nawet nie jest ważne czy to zagra.

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Czerwiec 15, 2017, 23:38Raczej to
Najważniejsze że wyglądasz na szczęśliwego :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Nie wiem czy jestem szczęśliwy ,ale dopiąłem swego .Czas zacząć zbierać korzyści  mojego wysiłku.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Cytat: miniabyr w Czerwiec 15, 2017, 23:58Czas zacząć zbierać korzyści  mojego wysiłku.

To po ile będą bilety na odsłuchy?  :o   ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Mam nieodparte wrażenie, że jeden VRM jest po naprawie.
Jest Pana w USA też w doskonałym stanie ale bez opcji wysyłki do Polski.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Tak patrzę w ogłoszenia sprzedaży i za każdym razem ,kiedy te kolumny się pojawiają to mają wyższą cenę. I  kiedy widzę cenę 4000 euro ,to zastanawiam się nad sensem ich kupienia - trzeba włożyć dużo pracy i pieniędzy aby uzyskać  poziom zadowolenia współczesnego audiofila. Niezaprzeczalnie konstrukcja tych kolumn jest wybitna. Niezaprzeczalnie elementy  zastosowane w zwrotnicy wołają o pomstę do nieba .Kupując taką kolumnę trzeba mieć tego świadomość oraz byś czujnym ,bo można kupić kolumny głośnikami już naprawianymi. Piterski wie coś o tym najlepiej ! :o ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Raffi

Piotrowi mówiłem to nie raz , a teraz powiem Tobie Pawle, że ja od strony wytrzymałości psychicznej nie byłbym w stanie uczestniczyć w Projekcie Delta.

Piterski

To faktycznie była droga przez mękę. U mnie wymagała wymiany zawieszenia głośników niskotonowych i VRM-ów na wersje 8 omową.
Tu bez analiz i prób jakie robił Ondrej byłbym daleko w lesie. Paweł otworzył mi oczy na dobór elementów zwrotnicy. Na sam koniec wymieniłem jeszcze wysokotonówki na wersje oryginalnie stosowaną w Deltach.
Jeden mój kolega imiennik na początku tych zmagań pytał nie lepiej było kupić nowe kolumny?
Teraz mówi, że kupił by ode mnie całość czyli kolumny i elektronikę.
Ten sukces jest owocem wzajemnej pomocy, starałem się dołożyć do niego chociaż drobny kamyczek, ale też jest w tej kolumnie i cząstka moich preferencji.
Gdyby można było kupić nowe Delty nie grzebane na oryginalnych przetwornikach to po tym co myśmy tu przeszli i biorąc pod uwagę bagaż doświadczeń Ondreja i Pawła to myślę że i te 4000 Euro zwróciło by się z nawiązką w postaci dźwięku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szczemirek

Cytat: miniabyr w Czerwiec 18, 2017, 09:07
Tak patrzę w ogłoszenia sprzedaży i za każdym razem ,kiedy te kolumny się pojawiają to mają wyższą cenę. I  kiedy widzę cenę 4000 euro ,to zastanawiam się nad sensem ich kupienia - trzeba włożyć dużo pracy i pieniędzy aby uzyskać  poziom zadowolenia współczesnego audiofila. Niezaprzeczalnie konstrukcja tych kolumn jest wybitna. Niezaprzeczalnie elementy  zastosowane w zwrotnicy wołają o pomstę do nieba .Kupując taką kolumnę trzeba mieć tego świadomość oraz byś czujnym ,bo można kupić kolumny głośnikami już naprawianymi. Piterski wie coś o tym najlepiej ! :o ;)
Można też, z pomoca niektòrych kolegòw z forum kupić EV, poprosić o możliwość zapłaty w ratach a pòźniej zapłacić jedynie 1/2 ustalonej ceny. Zainteresowani wiedza kto tak kupuje i kto mu pomaga.