Pink Floyd-ostatnia inkarnacja

Zaczęty przez jamówię, Listopad 09, 2016, 18:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Na Święta nie, ale będę na początku grudnia.

elem

Animals odsłuchane. Płyta prosta, nieporysowana :) Sztywna, wewnetrzna wkładka z tekstami z zaokrąglonymi rogami raczej słabo nadaje sie do przechowywania płyty. Elektrostatyka daje czadu. Od razu do myjni.
Tak jak pamiętam z oryginału - talerza Masona są nagrane dość matowo. Reszta świetnie. Przestrzeń (chórki na Dogs ) doskonała. Muzycznie, co kto lubi, dla mnie ostatnia z ulubionych Floydów. Miałem wtedy naście lat i oszalałem na jej punkcie. Kupowałem w katowickim, małym Pewexie i łapy mi drżały. Do następnych płyt PF juz tak emocjonalnie nie podchodziłem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię


rudy-102

Moja idzie do wymiany. Ktoś jej użył jako wycieraczki do butów.

elem

#79
To się zdarza, tez dostawałem takie płyty. Pakowanie do koszulek wewnętrznych jest pewnie ręczne i może komuś się omsknęła na podłogę.  JPC kasuje za odsyłkę towaru?

Jeszcze jedna uwaga -  myjcie nowe płyty, nie chcę pisać, że brzmienie zmienia się o klasę, ale ten poprodukcyjny kurz/pył plus naelektryzowana płyta naprawdę brudzą dźwięk.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

paul_67

Jednak okładka spieprzona.Mam oryginał i gdy zobaczyłem te wznowienie to się wystraszyłem!

rudy-102

Cytat: paul_67 w Listopad 20, 2016, 16:24
Jednak okładka spieprzona.Mam oryginał i gdy zobaczyłem te wznowienie to się wystraszyłem!
A już myślałem, że przewrażliwiony jestem.

tatachabera

W końcu chwila spokoju i długo wyczekiwana "Animals" na talerku  8) ale czad!!! 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

jamówię


jamówię

Dawno nie słuchałem,to jest jednak Wielka Płyta i nowy mastering bardzo(mz)jej pomógł. Moje tłoczenie West Germany grało słabiej,głównie poprzez fakt styrania. Nowe jest bardzo ok. Kolejna z serii,której granie bardzo mi podchodzi,ja z tego nowego re-issue,jestem mega kontent.

rudy-102

Elem, czy istnieją różne tłoczenia "Animals"? Na przykład inne na Niemcy i inne na Polskę? Chodzi oczywiście o aktualne wydanie. Pytam bo spotkałem się już z kilkoma osobami, które narzekają na jakość tłoczenia. Wychodzi na to, że mój przypadek wcale nie jest jednostkowy.

jamówię

O też jestem ciekaw. Kupiłem AHM,WYWH,DSOTM,Wall,Animals i wszystkie są bezszelestne.

elem

Wznowienia Floydów 2016 są tłoczone w niemieckiej tłoczni Optimal (w tej samej fabryce tłoczone są reedycje Polish Jazz). Nic mi nie wiadomo o innym europejskim tłoczeniu.  Jak są jakieś ewidentne wady tłoczenia, to trzeba zgłaszać. Jest sezon, klepią na potęgę, może coś się spartołiło na jednej z maszyn?


A Momentary Lapse of Reason - 16 grudnia :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: elem w Listopad 23, 2016, 22:27Jak są jakieś ewidentne wady tłoczenia, to trzeba zgłaszać.
Ale gdzie zgłaszać? Ja moje płyty odesłałem do sprzedawcy.

elem

i bardzo dobrze  :). A konkretnie jakie miały wady?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

#91
Tak jak wyżej pisałem. Mocno porysowana, głośne trzaski. O rysach i trzaskach wspominają też inni.

Wireless

Jeśli kupowałeś w JPC, to, obawiam się, że dla nich sprzedaż uszkodzonych płyt powoli staje się normą ... Ja, jak pisałem, dałem sobie z nimi spokój. Tak krzywych winyli, jak od nich, to oczy moje nawet w Empiku nie widziały...
Pozdrawiam, Wireless

rudy-102

Kupiłem u nich, ale kupuje tam od lat i to jest pierwszy przypadek, że musiałem płyty odesłać. Muszę wziąć ich w obronę bo mimo wszystko wydaję mi się, że pofalowane płyty to raczej wina tłoczni i produkcji na gwałt niż sprzedawcy.

Wireless

Cytat: rudy-102 w Listopad 24, 2016, 07:38
Kupiłem u nich, ale kupuje tam od lat i to jest pierwszy przypadek, że musiałem płyty odesłać. Muszę wziąć ich w obronę bo mimo wszystko wydaję mi się, że pofalowane płyty to raczej wina tłoczni i produkcji na gwałt niż sprzedawcy.

Możliwe, IMHO, są obydwa scenariusze, co do miejsca powstania fal :) Natomiast - z drugiej strony - w tych przypadkach fale były widoczne "na oko". Nawet w okładkach ...To był dramat, który powtórzył się, bodajże, trzykrotnie. 3 różne płyty w 3ch różnych przesyłkach. Po tym doszedłem do wniosku, że szkoda moich nerwów i czasu na takie zabawy.
Pozdrawiam, Wireless

elem

Są imho dwa rodzaje krzywych winyli. Fala wielokrotna - wg mnie może powstać tylko na etapie produkcji  oraz tzw kapelusz, który może być także spowodowany przez złe magazynowanie (na płasko).
W złotych czasach analogu tez sie to zdarzało, mam kilka takich płyt, zwłaszcza z lat 80-tych. To sie jeszcze da jakos naprawić (prostowarka Furutecha działa znakomicie ale powoli - 6h na LP). ale jak płyta przychodzi niecentryczna, to już jest dramat. z nowymi jeszcze mi sie nie zdarzyło ale starych kilka takich kupiłem (na odległość), niestety.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

Cytat: elem w Listopad 24, 2016, 09:39
Są imho dwa rodzaje krzywych winyli. Fala wielokrotna - wg mnie może powstać tylko na etapie produkcji  oraz tzw kapelusz, który może być także spowodowany przez złe magazynowanie (na płasko).
W złotych czasach analogu tez sie to zdarzało, mam kilka takich płyt, zwłaszcza z lat 80-tych. To sie jeszcze da jakos naprawić (prostowarka Furutecha działa znakomicie ale powoli - 6h na LP). ale jak płyta przychodzi niecentryczna, to już jest dramat. z nowymi jeszcze mi sie nie zdarzyło ale starych kilka takich kupiłem (na odległość), niestety.

No właśnie u mnie trafiły się kapelusze. Pytanie - gdzie je tak kiepsko magazynowano - w JPC, czy też raczej na etapie dostawy.
Pozdrawiam, Wireless

rudy-102

Mi się tylko nowe pokrzywione zdarzają.

Wireless

Dzisiaj Floydzi wzięli i przyszli.
Zwierzaczki, Życzonka i Księzyc.

Na talerzu zwierzaczki
- nie trzeszczą, nie są porysowane, grają b. dobrze IMHO. Stan idealny. Mówilem - JPC daje ostatnio ciała.
- w porównaniu z tzw. first pressem "z epoki" grają, IMHO, jasniej.
- okładka - no niestety spieprzyli sprawę. Wygląda jak "pirat" jaki z ruskiej wytwórni :)

Ale gra bardzo dobrze.
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

A teraz Życzonka.

Podobne obserwacje do Zwierzaczków, z wyjątkiem okładki :)
- jaśniej, niż wydanie z 2011 roku

Ponadto - myślę, że mogę potwierdzić to, o czym pisał jamówię - bardzo cichy winyl (to się również tyczy Zwierzaków)

Fajnie gra :)

Aha: życzonka z 2011 roku mają dodatkowe gadżety - plakat, pocztówkę. Te chyba nie - sprawdzę zawartość okładek w obydwu przypadkach i dopiszę :)
Pozdrawiam, Wireless