Igła do Technics SL-1210MK2 Ortofon DJ S czy 2

Zaczęty przez mixchris, Kwiecień 29, 2018, 19:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

mixchris

Najpierw chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post, także Witam Wszystkich :)

Jakiś czas temu wyciągnąłem jednego ze swoich Technics'ów na których grywałem swego czasu w klubach. Naszła mnie nostalgia, by odkurzyć trochę sprzęt, ale tym razem chciałbym słuchać płyt. Zastanawiam się nad nową wkładką. Gramofon jest podłączony do Pionner NC-50DAB a muzyka płynie z głośników Pylon Sapphire 25. Obecnie mam igłę Ortofon DJ S (OM) która ma już ponad 13lat, ale gra nie najgorzej... tak mi się wydaje, nie ma żadnych trzasków, gładko sunie po rowku i działa przy dedykowanym obciążeniu. Szukam igły max do 400zł która będzie miała sporo dołu, ciepła i dynamikę, by ogarnąć szybszą muzykę elektroniczną. Przede wszystkim czy usłyszę różnicę, gdy kupie nową, bo może wystarczy jak zmienię wkładkę na DJ E (ponoć eliptyczny szlif lepiej brzmi) Zastanawiam się nad igłą Ortofon 2M Red czy zagra lepiej od mojej aktualnej, "słyszalnie" lepiej? Muzyka, jaką zmierzam słuchać to szeroko pojęta muzyka elektroniczna z mocnym basem trochę POP'u i klasyczny Rock.