Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

#800
Teraz używam Grado ;)
Cytat: kangie w Luty 20, 2015, 11:09I sama dajesz radę z tym gramofoniarstwem? Podziwiam
A dzięki ;) Za parę lat będzie dla mnie nadzieja, że coś faktycznie sama zrobię ;) Jestem ciekawa, czy dałoby się samemu normalny gramofon zrobić w domu, tak bardziej "dla zabawy", aniżeli "normalnego słuchania", ale byłoby ciekawie. Mam niecałą minutę do warsztatu, sama mam niemało narzędzi.
Bawił się w to ktoś? I tak jeżeli już, to zamierzam to zrobić za "parę lat", ale... kusi, nie powiem ;)

kangie

Grado ;)

Zrobić gramofon to nie lada wyzwanie. Aczkolwiek dla chcącego nic trudnego. Mam w planach, ale to plany dalekosiężne. Potrzebny zastrzyk gotówki.

Keef98

#802
O Jezu, faktycznie, dzięki :D Hahaha... ;D Jak piszę nie patrząc na klawiaturę i zerkając na monitor, to tak czasem wychodzi.
To poczekam, jak Ty zrobisz ;) Jak Ci nie wyjdzie to sobie odpuszczę ;)

kangie

Wyjdzie i zagra. Gdyby miało nie wyjść, nie planowałbym tego :)

Pytanie: po co Ci gramofon własnej roboty? Satysfakcja i udowadnianie sobie czegoś? Czy chcesz obniżyć koszty porównując ceny nowych gramofonów?

Keef98

Cytat: kangie w Luty 20, 2015, 11:33Pytanie: po co Ci gramofon własnej roboty? Satysfakcja i udowadnianie sobie czegoś? Czy chcesz obniżyć koszty porównując ceny nowych gramofonów?
Po pierwsze jeśli to zrobię to pewnie za 5-10 lat. Po co? Dla zabawy. Może zrobię z klocków lego...? ;) Ale byłyby jaja, gdyby to grało "jak należy". Ale raczej byłaby to budżetowa zabawka, pewnie zrobiona tak, aby wyglądała bardziej efektownie niż grała. 

kangie

LEGO DUPLO - z racji dwójki małych dzieci - mam dość dużo. Często buduję z córą domek o wymiarach 80x80x30 cm ze ścianami działowymi, tarasem, balkonami -  prawie full wypas. Możnaby pokusić się o zbudowanie ramy/plinty.

Choć poważnie pisząc są lepsze i sprawdzone sposoby na zrobienie plinty. Zależy od podejścia i wybrania topologii konstrukcyjnej gramofonu. Szczegóły podałem niedawno w tym temacie (mój post z 14 lutego):

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=248.60

Keef98

#806
Ja mam lego mindstorms (ten robot), technisc, star wars, city, creator, bionicle etc... Duplo wydałam koleżance, dla jej dziecka, dziewczynka jest super, błyskotliwa ;D. Moje klocki lego kosztują tyle co niezłe HiFi, bawię się nimi od zawsze i nigdy się ich nie pozbędę. Teraz chyba zbuduję model cząsteczki, gdzie występuje wiele wiązań wodorowych, uwspólnionych elektronów etc. Mam już benzen ;)
OffTop robię. Może założyć temat <Klocki Lego - przypały "dużych dzieci"> ;)

A żeby nie było, że offtopic na potęgę, teraz leci Eric:

elem

Boby, sorry, Trolle Budownicze z was :) spadac z tym offem do DIY  :D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Keef98


frywolny trucht


wojtek41

Lao Che - Powstanie Warszaskie.

fioni

po lekturze, jednego z wątków na tutejszym forum  ;) zrobiło mi się wspominkowo, nie słucham, co prawda doorsów, i nie odtwarzam z gramofonu,  a z lapcia, a że po dzisiejszym jedzonku - mam wspaniały humor to słucham sobie tego:

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

wojtek41


fioni

no to ja : Let It Be - The Beatles
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

wojtek41

Dzis wieczor tylko Lao Che. Jakos tak mnie wzielo...) Ale zaraz spac. O 4 musze wstac... :(

Keef98


elem

słucham i oglądam - David Murray, Gregory Porter, Harriet Tubman i The Last Poets

Live na Mezzo, zarąbiste
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Keef98


wojtek41


stary audiofil

Teraz słucham i ogladam NA DVD STONE THE CROWS.

Keef98


frywolny trucht


merlin1973

Dziwi mnie,że nie ma na forum "specjalisty" od gatunku Neue Deutsche Härte. ???
("nowa niemiecka surowość, brutalność, ostrość") >:( >:( >:(
Gatunek inspirowany metalem industrialnym oraz muzyką elektroniczną.
Jest kombinacją głębokich, czystych wokali z dźwiękami elektrycznych gitar i perkusji oraz często też keyboardu, syntezatorów, sampli i automatów perkusyjnych.
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht


gratefullde

Słucham bo kupiłem vinyl. Wiem, że to nie tercet egzotyczny ale też daje radę.

Znakomity kawałek.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9