Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Therion napisz do Bartolo ma Audio Research PH-5,to jest lampowy preamp, opisywał go Masza.
Bartolo Ci go bez problemu pożyczy, jak Ci się spodoba to pewnie się dogadacie i Ci go sprzeda.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Czytając o preferencjach brzmieniowych Theriona obawiam się, że PH5 stoi po przeciwnym biegunie od oczekiwań... ale sprawdzić przecież nie zaszkodzi skoro jest możliwość.

LampowY

gratefullde

Ja to mam zdanie wiecie jakie o tym LARze... to słabizna jest, gra naprawdę dobrze tylko na MC+trafa i tego Therionowi życzę, dobrych traf...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: LampowY w Lipiec 14, 2018, 09:06ale sprawdzić przecież nie zaszkodzi skoro jest możliwość.
Uważam że tak się powinno robić jak tylko jest okazja. Posłuchać w swoim własnym systemie to byłby grzech nie skorzystać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Chociaż... gdyby zastosował w PH5 Philipsy PCC88 to preamp z poprawnie neutralnego ewoluuje w kierunku kapitalnej muzykalności. Będzie milusi (w dobrym tego słowa znaczeniu) niczym 103R.

LampowY

gratefullde

Ja to sobie tak myślę, że każdy z nas inaczej tę muzykalność interpretuje. Dla mnie muzykalność jest zapisana w materiale i potrzeba dobrego sytemu, dobrego w sensie przejrzystego, by ją pokazać. A dla niektórych ta muzykalność objawia się bezdźwięcznym i liniowym brzmieniem, które mnie sie kojarzy z misiem pluszowym i kluskami ciepłymi... Ja tam lubię drive i emocje.. Bez wyostrzeń, ale to chyba jasne bo najczęściej w realizacjach jej nie ma tylko sprzęt daje ciała... he he...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Cytat: gratefullde w Lipiec 14, 2018, 10:06Ja to sobie tak myślę, że każdy z nas inaczej tę muzykalność interpretuje.

Oczywiście, niemniej jak przeczytałem opis Theriona jak on słyszy wkładkę 103R i OC9 to ośmieliło mnie do wskazania drogi ewentualnego dopasowania PH5 pod jego upodobania. Niczego nie zamierzałem uogólniać, czysto subiektywna porada ponieważ ja tak samo odbieram 103R/OC9 więc wydaje mi się, że wiem czego oczekuje od przedwzmacniacza.

LampowY


McGyver

Cytat: Therion w Lipiec 14, 2018, 07:18
OK Panowie, co polecicie Therionowi lepszego od LPS-1?

Pomyślałem o http://winyle.pl/transrotor/6366-przedwzmacniacz-transrotor-phono-ii.html
Z takim budżetem to idź do małpiarni. Tam się dowiesz jak zbudować zmodyfikowanego lampowego EAR834, dołożysz dobre SUT i będzie Ci grało jak marzenie.


cdt

Miałem go w domu jak testowałem GPH 6 . To przeciętne urzadzenie . Ale jak by mu dać porządne zasilanie ....
Jak mi Pan Waldek robił przegląc MPW to rozmawialiśmy o tym EAR bo robi klona . Oczywiście z nowym zasilaniem .

LampowY

Dlatego zachęcam bardziej do pre lampowego. Tam jest szeroki wachlarz możliwości kształtowania dźwięku.
Wybierając urządzenie tranzystorowe betonujemy się z jego fabrycznymi zaleciałościami.

LampowY

cdt

Jak możecie sobie pozwolić na wydanie trochę więcej to z czystym sumieniem polecam kontakt z Mirkiem Tomaszewskim ,, Linnart ,, . To co mi teraz zrobił to w mojej subiektywnej ocenie jest mistrzostwo . Tyle że na razie nie mam obudowy :P . Telefon mogę dać na priv .

cdt

Zasilanie dual mono też w obudowie zastępczej

LampowY

Na takich elementach to trzeba się postarać żeby nie zagrało dobrze  :)
Ale nad schludnością jeszcze trzeba popracować  ;)

LampowY

Piterski

Cytat: McGyver w Lipiec 14, 2018, 10:18
Cytat: Therion w Lipiec 14, 2018, 07:18
OK Panowie, co polecicie Therionowi lepszego od LPS-1?

Pomyślałem o http://winyle.pl/transrotor/6366-przedwzmacniacz-transrotor-phono-ii.html
Z takim budżetem to idź do małpiarni. Tam się dowiesz jak zbudować zmodyfikowanego lampowego EAR834, dołożysz dobre SUT i będzie Ci grało jak marzenie.
Tylko jak kupi PH-5 to ją zawsze odsprzeda i raczej nie straci, a z DIV to może za 1/3 ceny ktoś się skusi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Ale drodzy koledzy, ma już LAR'a i naprawdę szkoda by było robić koledze kłopot z jego odsprzedażą itd. Zaprawdę powiadam Wam, zakup odpowiedniego SUT'ka przenosi to pre w wymiar wręcz kosmiczny... Wystarczy Ortofon Verto lub nawet, ja tak miałem, Lundahle w mydelniczce... Koszt: ok. 1000 zł, zawyżam.... Brzmienie... bajka :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Cytat: gratefullde w Lipiec 14, 2018, 11:24Wystarczy Ortofon Verto lub nawet, ja tak miałem, Lundahle w mydelniczce... Koszt: ok. 1000 zł, zawyżam.... Brzmienie... bajka
Z tysiakiem to troche zaniżyłeś :) . No chyba że upolujesz trafa .  To nie zmienia faktu że da się fajnie i taniej . Jak kolega będzie chciał to pożyczę do testów .

gratefullde

Cytat: cdt w Lipiec 14, 2018, 11:29
Cytat: gratefullde w Lipiec 14, 2018, 11:24Wystarczy Ortofon Verto lub nawet, ja tak miałem, Lundahle w mydelniczce... Koszt: ok. 1000 zł, zawyżam.... Brzmienie... bajka
Z tysiakiem to troche zaniżyłeś :) . No chyba że upolujesz trafa .  To nie zmienia faktu że da się fajnie i taniej . Jak kolega będzie chciał to pożyczę do testów .

Trafa to ok 900 zł ... mydelniczka, he he, ok 3 zł :D wszystko dobrze skalkulowałem :)

I pisałem o LL 9226
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

No to jak widać jest od kogo pożyczyć i preamp i trafa i się chwilę pobawić  :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Cytat: gratefullde w Lipiec 14, 2018, 11:31Trafa to ok 900 zł

Phast ok 1000$ i już z tymi trafami LL na pokładzie.
W takiej cenie to m.z. bezkonkurencyjne urządzenie
Więc jak ma wydać 1000 zł na trafa (mydelniczki już nie liczę ;) ) a LARa pewnie da się sprzedać za jakieś 1500 zł to naprawdę już niewiele brakuje do świetnego pre.

Oczywiście jeśli cena Phasta to w dalszym ciągu 1000$ (trzeba sprawdzić).

LampowY

gratefullde

Cytat: LampowY w Lipiec 14, 2018, 11:37Oczywiście jeśli cena Phasta to w dalszym ciągu 1000$

No i tu bym wątpił ;) Jest nowy dystrybutor ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

A kto obecnie dealuje chwastem?

LampowY

LampowY

Myślałem o cenie 1000$ przy zakupie bezpośrednim a nie przez dorzucacza marży niezapewniającego w zamian niczego  ;D
Rozumiem też, że Phast dorobił się już certyfikatu CE skoro jest dystrybuowany na terenie UE?

LampowY


gratefullde

Cytat: LampowY w Lipiec 14, 2018, 11:47
Myślałem o cenie 1000$ przy zakupie bezpośrednim a nie przez dorzucacza marży niezapewniającego w zamian niczego  ;D
Rozumiem też, że Phast dorobił się już certyfikatu CE skoro jest dystrybuowany na terenie UE?

LampowY
Cytat: LampowY w Lipiec 14, 2018, 11:47
Myślałem o cenie 1000$ przy zakupie bezpośrednim a nie przez dorzucacza marży niezapewniającego w zamian niczego  ;D
Rozumiem też, że Phast dorobił się już certyfikatu CE skoro jest dystrybuowany na terenie UE?

LampowY

Nie wiem, czy ma certyfikaty, nowy dystrybutor gdzieś mi mignął w necie, przy okazji czytania jakiej recenzji u Ryki.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9