Analogowe starocia

Zaczęty przez MAC, Maj 06, 2016, 19:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Cytat: masza w Maj 06, 2016, 21:07
Cytat: pmcomp w Maj 06, 2016, 21:03Po zdjeciach widzę, że lampy to zamienniki.
Z takimi do mnie przyjechały a wsadziłem KT66 Genelex Gold Lion.

Zjechane byly? W porownaniu do tych Lwów to różnica za trzech klas. Albo lepiej.
To tak jak wstawic dzisiaj chinskie lampy.

Jakub

Cytat: pmcomp w Maj 06, 2016, 21:11
Najważniejsz epytanie co w nich zmieniono oprócz lamp mocy i obudów. Ze zdjecia nie wynika czy zmieńiono prostownik, az takim specem nie jestem.
Tam jest lampa prostownicza.

MAC

Cytat: pmcomp w Maj 06, 2016, 21:11Najważniejsz epytanie co w nich zmieniono oprócz lamp mocy i obudów. Ze zdjecia nie wynika czy zmieńiono prostownik, az takim specem nie jestem.
Tylko obudowa, okablowanie wewnętrzne i terminale.
Cała reszta była w idealnym stanie.

MAC

Cytat: pmcomp w Maj 06, 2016, 21:13Zjechane byly? W porownaniu do tych Lwów to różnica za trzech klas. Albo lepiej.
To tak jak wstawic dzisiaj chinskie lampy.

Wszystko się zgadza ale nie było sensu inwestować w NOSy skoro one mocą u mnie nie wyrabiały.
A że wówczas byłem zachwycony graniem Scan Speaków to nie w głowie mi było wymienianie kolumn. I to był pewnie błąd. Dzisiaj inaczej bym podszedł do tematu.

pmcomp

Cytat: masza w Maj 06, 2016, 21:18
Cytat: pmcomp w Maj 06, 2016, 21:13Zjechane byly? W porownaniu do tych Lwów to różnica za trzech klas. Albo lepiej.
To tak jak wstawic dzisiaj chinskie lampy.

Wszystko się zgadza ale nie było sensu inwestować w NOSy skoro one mocą u mnie nie wyrabiały.
A że wówczas byłem zachwycony graniem Scan Speaków to nie w głowie mi było wymienianie kolumn. I to był pewnie błąd. Dzisiaj inaczej bym podszedł do tematu.


to prawda, skutecznosc paczek byla marna.Ale z moich doswiadczen wynika, ze GEC robi kolosalna różnicę.
U mnie w tej chwili 10-o calowe papierowce na średnicy napedzają koncowki na 2 x EL84 (Siemens) Heathkita z 1958 roku :). I jest super

Błąd ? Raczej ... doswiadczenie. Czlowiek uczy sie cale zycie.

Jakub

U mnie 2xEL84 na kanał bez problemu daje radę 12" ze sztywnym zawieszeniem na basie.

pmcomp

Cytat: Jakub w Maj 06, 2016, 21:27
U mnie 2xEL84 na kanał bez problemu daje radę 12" ze sztywnym zawieszeniem na basie.
NFW ...trzymania za mordę i kontroli tam być nie może.Robilem testy na swoich Tandbergach w porownaniu do tranzystora. Dynaco dostał w doopę. Mój Dynaco, nie jakis pożyczony. Też bas 12" obudowa zamkńieta.
Moze mamy inne wymagania do basu (35-224 Hz)?

Jakub

Ja mam kolumny 16 ohm, a to robi różnicę dla wzmacniacza.

wojtek41

Co wy wiecie o starociach...Szelaki macie..?  ;D ;D ;D

MAC


Jakub


kawosz

Cytat: wojtek41 w Maj 06, 2016, 21:37Co wy wiecie o starociach...Szelaki macie..?    
Polać za super post ;D

Jakub


pmcomp

Cytat: Jakub w Maj 06, 2016, 21:36
Ja mam kolumny 16 ohm, a to robi różnicę dla wzmacniacza.

Z tego co pamietam wiekszość wzmakow lampowych z lat 50-60 bez problemow obslugiwala obciazenia 16 ohm. Ot ... odpowiednie wyprowadzenia z transformatorow wyjsciowych. To nie argument.

pmcomp

Cytat: Jakub w Maj 06, 2016, 21:41
Fajne te Maki :)

Nie fajne tylko fajny ... 275.
Na odpowiednich lampach z epoki.

wojtek41


kawosz

No dobra Chłopaki bo chodzą za mną strasznie jakieś wiekowe kolumny z dużym głośnikiem basowym . Na EV nie będę się  napalał ciężko trafić a i gabarytowo są do mnie za duże . Ma to grać z moimi luxmanami c 1010 i m 4000 .
Copland jak wróci od Piterskiego pewnie wyląduje na alle .

MAC

#42
Cytat: kawosz w Maj 06, 2016, 21:47No dobra Chłopaki bo chodzą za mną strasznie jakieś wiekowe kolumny z dużym głośnikiem basowym

klipsch cornwall I albo II
Oby nie III bo te nie grają

Świetne są też Forte.

Jakub

Cytat: pmcomp w Maj 06, 2016, 21:45
Cytat: Jakub w Maj 06, 2016, 21:36
Ja mam kolumny 16 ohm, a to robi różnicę dla wzmacniacza.

Z tego co pamietam wiekszość wzmakow lampowych z lat 50-60 bez problemow obslugiwala obciazenia 16 ohm. Ot ... odpowiednie wyprowadzenia z transformatorow wyjsciowych. To nie argument.

Specjalnie były odczepy 16 Ohm, bo dla wzmacniacza lampowego to najłatwiejsza impedancja do napędzenia.

pmcomp

Cytat: Jakub w Maj 06, 2016, 21:51
Cytat: pmcomp w Maj 06, 2016, 21:45
Cytat: Jakub w Maj 06, 2016, 21:36
Ja mam kolumny 16 ohm, a to robi różnicę dla wzmacniacza.

Z tego co pamietam wiekszość wzmakow lampowych z lat 50-60 bez problemow obslugiwala obciazenia 16 ohm. Ot ... odpowiednie wyprowadzenia z transformatorow wyjsciowych. To nie argument.

Specjalnie były odczepy 16 Ohm, bo dla wzmacniacza lampowego to najłatwiejsza impedancja do napędzenia.


Co nie znaczy, że wzmak tranzystorowy nie napędzi lepiej. Szczegolnie basow gdzie do poruszenia jest kawal membrany.

Jakub

#45
A ja nie pisałem nic o żadnym tranzystorze. Kolumny i wzmacniacz mam z 1963 r. jeszcze z czasów przedtranzystorowych :)

jamówię

Cytat: kawosz w Maj 06, 2016, 21:47
No dobra Chłopaki bo chodzą za mną strasznie jakieś wiekowe kolumny z dużym głośnikiem basowym . Na EV nie będę się  napalał ciężko trafić a i gabarytowo są do mnie za duże . Ma to grać z moimi luxmanami c 1010 i m 4000 .
Copland jak wróci od Piterskiego pewnie wyląduje na alle .



Kup ls5/9 z epoki nie obecne Grahamy,na fostexie,jak będą w dobrym stanie,to oszalejesz w tym zestawie. Można je trochę podciągnąc wymianą kondów,gdyby były zajechane,ale w tym kierunku bym poszedł.

MAC


MAC


MAC