NUDAmini- MM/MCHO ; MCLO.

Zaczęty przez ahaja, Marzec 13, 2017, 12:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

tatachabera

1. Christo
2. dyletant
3. tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

ahaja

ZAKOŃCZONE

Do zainteresowanych kolegów posłałem info w sprawie przelewów i adresów.

1. Christo  1kpl.
2. dyletant  1kpl.
3. Ganjor86  1kpl.
4. (?) tatachabera  1kpl.

Ganjor86

Czy wymiana op-amp w tym przedwzmacniaczu na jakieś "wypasione" za 200zł za parę będzie mieć sens czy jest to tylko fanaberia ? Na eBay można znaleźć naprawdę multimedia op-amp ale jakie parametry muszą one mieć aby działać w nudzie ?

ahaja

Ja nie jestem zwolennikiem wsadzania dziwolągów. Robi się najpierw szum, potem jest rynek i golenie.

W sekcji MM można dać np OPA627. Na alle są w smd i do zamontowania na przejściówkach - takie m in testowałem.
Ciemniej będzie z OP27 z AD.
Nieco jasniej z NE5534.


tomasz_pianista

Mi najbardziej podchodzą właśnie opa627, dość drogie, ale warto.
Grupa ratowania poziomu.

tatachabera

Cytat: ahaja w Marzec 25, 2017, 13:48W sekcji MM można dać np OPA627. Na alle są w smd i do zamontowania na przejściówkach - takie m in testowałem.

Czy o takie chodzi ?  http://allegro.pl/euro-opa627-opa627au-wzmacniacz-operacyjny-i5961593404.html
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Ganjor86

Mam wkładkę MC i zechce zamontować tylko te op-amp które są potrzebne do MC. Zamawiać będę z eBay z dostawą do UK.

ahaja

Do MC wsadzałem i testowałem:
- jako pierwszy LME49710 ... niestety LME49990 mi sie gdzies posiały ...
- jako drugi własnie OPA627.

Ganjor86

Czyli albo eksperymenty i wydawanie kasy albo muszę się dowiedzieć czy w Japonii jest opcja zwrotu bez problemów podzespołów które nie były lutowane ;) mógłbym przetestować sporo kombinacji.

ahaja

...

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Ganjor86

:D szkoda że nie zdążę poskładać przed końcem urlopu ;(

dyletant

Niczym tabliczki wysoko gatunkowej gorzkiej czekolady ...tyle, że zielonej 8).

Chyba czas zacząć kompletować resztę puzzli.. i przejść kurs lutowania nie tylko dla orłów

ahaja

Koszt wysyłki 1 seta w PL to 14zł.
Jeśli to możliwe to poproszę na to samo konto z takim samym dopiskiem - nick forumowy.

Paczki wysyłam zgodnie z kolejnością wpłat w zamówieniu forumowym (3 fora).

Tatachabera, Ganjor86 - nie mam adresów do wysyłki

-----------------------------------------------------------------------------------

Paczka poszła:
1. dyletant

ahaja

Poszło do:
christo

---------------------------------------------------

Sukcesywnie dodaję zdjęcia i rysunki: https://goo.gl/photos/mMrBV48bDMz8wmm17

https://drive.google.com/open?id=0BwofPGJDHJlLbDV0QnZwWDcxaDg   - tu są pliki ze schematami, zawartością paczek, manualem etc.

ahaja

Dzisiaj zapewne wyjdzie do:
Tatychabera.

================================

Zaktualizowałem trochę pliki w linkach, które podałem wyżej. Zalecam się zaznajomić.

christo

Cytat: ahaja w Maj 23, 2017, 16:47Poszło do:
christo
Paczka dotarła przedwczoraj. Dzięki.
Gdyby ktoś z was zlecał montaż, poproszę o namiary. Obawiam się, że mnie to przerośnie... Nie chciałbym czegoś spieprzyć bo zestaw wygląda imponująco.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

dyletant

Do mnie nie dotarło jeszcze. Może jak paru osobom z równoległego forum listonosz lutuje. Dziś się przejdę na pocztę zobaczyć jak mu idzie.
Transformator zamówiony. Reszta jeszcze nie. Może na wakacje uda się poskładać puzle :). Jak zatrybi i będzie w czymś więcej niż opakowaniu po butach to może jakiś wspólny odsłuch?.. o ile nie będzie brzęczeć. Umiejętności składającego wiadomo -dyletackie:D.

ahaja

Się kopnij na pocztę bo czeka.

dyletant

Doszło dzięki :). Secik Masterpeace!
Uwagi do PP to temat do innego wątku.

Cytat: christo w Maj 26, 2017, 08:53

Gdyby ktoś z was zlecał montaż, poproszę o namiary. Obawiam się, że mnie to przerośnie... Nie chciałbym czegoś spieprzyć .....

Po pobieżnym zapoznaniu się z zartością zaczynam rozumieć rozterki. Jak sam zacznę to "sklejać" to pewnie odezwę się na jesieni



Ganjor86

Ja już mam "trzecie ramię" ze szkłem powiekszajacym, dwie pensety i lutownice z regulacją temperatury i na wszelki wypadek odsysarke i miernik.

grzecho

U mnie praca wre  ;)

frywolny trucht

Jak operacja na otwartym sercu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

grzecho

Muzyczka cicho plumka..... spokój. Nic tylko lutować  :D

malg

Cytat: grzecho w Maj 27, 2017, 22:54
U mnie praca wre  ;)
w zacnym vintage-owym miejscu, widzę, ::)
uważaj aby nie kapnąć cyną na poszycie mebli albo na serwetę  ;)

Żona torbę zostawiła, - dla kontroli ?  ;D ;D ;D