Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

440 mlb  to wkładka która zdumiałe mnie i Piterskiego . Miałem tą wkłądkę i po dokładnej kalibracji na fontku zagrała wyśmienicie . Lepiej niż 2M Bronze . Szoku jednak dostaliśmy w chwili gdy Piotrek podłączył pod nią swojego sensora II . To już było naprawdę rasowe granie .

EmilioE

Potwierdzam słowa Kawosza, wychwalające wkładkę - od niego ją przejąłem.
Ja też podpinałem ją po Sensora (z tym że I), ale pewnie nie ustawiłem jej aż tak dobrze jak on.
Dopiero w ubiegłą sobotę zastąpiłem ją Ortofonem X5, ale nie dlatego, że AT nie dawała rady, ale dlatego, że była okazja zmienić.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

axolotl

Osobiscie nie chce wywalac wiecej jak 2k na gramiaka, bo gramofon to dopiero poczatek.
Poza tym nie jestem pewny czy uslyszalbym roznice na budzetowym systemie stereo jaki posiadam.
mam troche plyt i chcialbym zaczac je drapac ...

Project rpm 1 carbon tez mi sie podoba, tylko szkoda, ze nie ma pokrywy :/


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Jak masz dwa koła pogadaj z tym sprzedawcą, może coś jeszcze utargujesz:
http://allegro.pl/gramofon-sony-ps-x60-i6641458338.html#thumb/2

Upewnij się czy na 220V i spróbuj wysępić jakąś, miesięczną chociaż, gwarancję pisemną.
Pamiętaj jednak, że to używany sprzęt i zawsze może coś się zepsuć. Jeśli czujesz się niepewnie, rozważ nowego RPM'a z gwarancją. Acz Soniak ma sporo lepsze parametry, jest zwyczajnie lepiej zbudowany.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

... z trzeciej strony, jak w Soniaku pierdyknie napęd Direct Drive to raczej masz już tylko ładny mebel pokazowy. Z czwartej strony tyle grał to może jeszcze pogra? Z piątej strony, może stał ostatnie 3 lata w zamokłej piwniczce i jest tylko odpicowany na zewnątrz, a w środku pleśń, kijanki i rdza? Z szóstej strony- dlaczego miałoby tak być? Na pewno po pierwszym właścicielu, nie palone, dziadek w niedzielę do kościoła tylko używał...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

axolotl

Pomysle, pomysle jednak musi sie tez podobac zonie a cos mi sie wydaje, ze bedzie chciala cos nowego.
Pozyjemy - zobaczymy. ;)

frywolny trucht

Rozumiem. Masz piękne, acz zimne, modernistyczne wnętrze i vintage nie pasuje  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Soniak wygląda dość nowocześnie . Z tym napędem to też nie jest tak do końca że jak coś pierdyknie to nie da się naprawić  :) . Jakieś dwa lata temu kupiłem w przypływie nocnego nervosa JVC QL jako uszkodzony za grosze . Uszkodzony był właśnie napęd . Za 200zł udało się go naprawić .

amati74

Masakra niby człowiek zbliża się do punktu w którym powie sakramentalne "tak kupuje" a tu koledzy z nienacka zasiądą ziarenko zwątpienia i znów zagwozdka i bach wyliczanka od początku 😀 i znów człowiek jest biedny  🐶

Artur

kawosz

Artur Frywolny to dziś wkleił na forum . Bardzo fajny projekt tylko nie wiadomo ile będzie kosztować .
http://stereoikolorowo.blogspot.com/2016/12/gramofon-shape-of-sound-skalar.html

http://shapeofsound.pl/produkty/

axolotl

Ja jestem poprostu ostrożny.  Kupiłem kiedyś audio technica 120. Nie dość ze miał wadę fabryczna (talerz krzywo sie kręcił) to w dodatku nie dało sie go słuchać. Moj stary itt grał o niebo lepiej. Teraz chciałbym uzyskać lepsze brzmienie i nie wydawać dużej kasy.  Cudów nie oczekuje ale musi być ładny (dla świetego spokoju) i przyzwoicie grać.

krzysiek

Cytat: axolotl w Grudzień 20, 2016, 19:15musi być ładny

axolotl zdefiniuj "ładny"
dla jednego to stylistyka ad fontes, dla innego rega/pro-ject, dla jeszcze innego garrard
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

kawosz

Ładny to ten  :P

gratefullde

Pewnie jak bym miał wracać do analogu obecnie z niczego to zaczął bym od Technicsa. Ale nowego jeszcze nie ma, tak? A jak jest to chyba kosztuje. Byłem dzis w MM, pomacałem ten gramofon przez chwilę:

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Hi-Fi/Gramofony/CP-1050

nie miałem złych wrażeń.

Oczywiście brakuje mu regulacji ale myslę, że PJ przegra. Cena nie zabija. Jest gwarancja i na początek... czego chcieć więcej?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

axolotl

 Ladny bedzie wtedy jak uslysze " o ten moze byc" ;))) hehe

A jeszcze jedno, czym kierujecie sie przy wyborze gramiaka?
Pominmy wkladke, preamp.

Ja widze to tak:
- silnik o malych wibracjach,
- ramie (jakos mi sie wydaje ze to karbonowe ramie w projectach nawet tych najnizszych rpm 1 nie jest az takie zle.
- regulacja ( owszem niektore gramofony nie posiadaja regulowanego vta , ale przeciez do takiego projecta mozna chyba zalozyc at 440 bez kombinowania?) poza tym moze byc tak, ze juz wymieniona wklkadka zostanie na stale
- manual vs automat ( tu juz jak kto woli) wygoda itp.
- okablowanie ( tutaj chyba nie ma co swirowac)

Mowimy caly czas o sprzetach i systemach budzetowych.

O czyms zapomnialem ?

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Grudzień 20, 2016, 19:33że PJ przegra

RPM PJ są wyraźnie cichsze. Na papierze. Te współczesne DD to jest dramat. Powinny masakrować - jeśli chodzi o pływanie obrotów- a jednak paskowe PJ z nimi konkurują.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WOY

Cytat: gratefullde w Grudzień 20, 2016, 19:33Oczywiście brakuje mu regulacji
Zaciekawiłeś mnie, których?

amati74

Cytat: kawosz w Grudzień 20, 2016, 19:25
Ładny to ten  [emoji14]
Ten jest piękny czy to Luxman 444?

Artur


gratefullde

No właśnie, nie słyszałem. Ale obiecuję, że po świetach pojadę i zmuszę ekipę "MM" do podłaczenia tego gramofonu, tak z ciekawości.

Ale wrażenie solidności sprawia ta maszynka. Zreszta stylistycznie też mi odpowiada.

Regulacji wszelkich, zdaje się, że nie ma VTA, azymutu chyba tez nie ustawisz, ma - ustawisz? Szczerze, nie wnikałem bo gadałem przez tel. Podniosłem pokrywę, zakreciłem talerzem i poszedłem dalej :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Dychę warto mieć zarezerwowaną na 444. Albo mozolnie szukać okazji. Obrazek z niefabryczną plintą. Czyli jeszcze drożej za tuning.

Onkyo azymutu ni ma.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: amati74 w Grudzień 20, 2016, 19:59Ten jest piękny czy to Luxman 444?

Tak :)

frywolny trucht

Ojojoj. Mała skucha. To co wygląda na pokrętło VTA, to atrapa:

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/2431-onkyo-cp-1050

"Do odczytu muzyki zaklętej na płytach Onkyo zastosowało ramię w kształcie litery "S" stojące na plastikowym cokole, którego kształt przypomina regulację wysokości ramienia w gramofonach DJ-skich, ale w tym przypadku jest to tylko sama podstawa i taka regulacja nie jest możliwa."

Ale brzydka zmyła  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 20, 2016, 20:02Onkyo azymutu ni ma.

Bo ma prostą główkę ala 1210 ale wystarczy ją wymienić na taką z azymutem i już ma . Poza tym fajny jest . Osobiście bym wolał od PJ

WOY

Faktycznie, tu widać jeszcze lepiej.