Kupujemy nowe płyty. Przegląd sklepów.

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 15, 2014, 22:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Cytat: gratefullde w Lipiec 20, 2016, 19:15Najczęściej sprzedawca nie ma tego na półce tylko ściąga z magazynu zewnętrznego

Magazyn zewnętrzny (dystrybutor, hurtownia) podaje on-line, że towar ma. Gdy sklep zamawia okazuje się, że dystrybutor jednak nie ma :)  Ma mieć, ale nie wie kiedy i po ile. To się niestety często zdarza z winylami. Nie da się dotłoczyć w kilka dni jak CD.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Lipiec 20, 2016, 19:22
Cytat: gratefullde w Lipiec 20, 2016, 19:15Najczęściej sprzedawca nie ma tego na półce tylko ściąga z magazynu zewnętrznego

Magazyn zewnętrzny (dystrybutor, hurtownia) podaje on-line, że towar ma. Gdy sklep zamawia okazuje się, że dystrybutor jednak nie ma :)  Ma mieć, ale nie wie kiedy i po ile. To się niestety często zdarza z winylami. Nie da się dotłoczyć w kilka dni jak CD.


Właśnie o to mi chodziło :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: vasa w Lipiec 20, 2016, 19:19I jako dostawca i jako odbiorca

A jako dostawca dlaczegóż to?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: elem w Lipiec 20, 2016, 19:22Gdy sklep zamawia okazuje się, że dystrybutor jednak nie ma 
To moi prawnicy to jakieś niedorobione są :(
Ciągle mi tłuką do głowy że jeżeli złożyłem ofertę (np na stronie internetowej) potem ktoś zamówił (np zrobił kup w sklepie internetowym) a ja wysłałem potwierdzenie to umowa jest zawarta i wymagalna.
A Wy mi właśnie powiedzieliście że to tylko taka gra pozorów i potwierdzone zamówienie jest jak papier do
Cytat: gratefullde w Lipiec 20, 2016, 19:26A jako dostawca dlaczegóż to?
Bo się zadeklarowałem dopiero po sprawdzeniu stanów magazynowych.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Lipiec 20, 2016, 20:04Bo się zadeklarowałem dopiero po sprawdzeniu stanów magazynowych.

Jesteś rzetelny jak PIS, wszystko dla ludu, lodu, łudu....

żarcik taki ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: kawosz w Lipiec 20, 2016, 20:14to Ci Mariusz pojechał
Normalnie nie rozumiem
Człowiek do niego z sercem a ten tak mnie spostponował.
Jakbym jakimś pisakiem był albo innym odmieńcem
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Cytat: vasa w Lipiec 20, 2016, 20:04To moi prawnicy to jakieś niedorobione są
Ciągle mi tłuką do głowy że jeżeli złożyłem ofertę (np na stronie internetowej) potem ktoś zamówił (np zrobił kup w sklepie internetowym) a ja wysłałem potwierdzenie to umowa jest zawarta i wymagalna.
A Wy mi właśnie powiedzieliście że to tylko taka gra pozorów i potwierdzone zamówienie jest jak papier do

Masz rację, sklep powinien zrealizować zamówienie. Może jeszcze zrealizuje. Nawet wielki Amazon nie realizuje jednak 100% zamówień mimo połączeń informatycznych ze stanami magazynowymi dostawców.
Czasem po prostu brak towaru na półce, mimo, ze system magazynowy stwierdza 2 sztuki. Powody są różne.
Mnie dostarczono kiedyś o jedną płytę za dużo. Gdybym nie zgłosił, to byłoby manko na półce u dystrybutora.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

SVART

Ja też złożyłem zamówienie na Gigancie i czekam na potwierdzenie realizacji, ale mam płatność przy odbiorze. Generalnie wiele razy od nich kupowałem i nigdy nie było problemu. Być może są na wakacjach. Co do "zatowarowania" internetowych sklepów płytowych, po części sprawę rozumiem - nasz rynek jest zbyt mały, aby zakupić tysiące płyty i czekać aż coś się sprzeda. Zaraz większość poszłaby od razu z torbami. Oczywiście należy mieć jakieś minimalne zatowarowanie, chociaż te kilkaset tytułów po 1-2 szt. każdego. W sumie, przy takim układzie sam mógłbym kupować w hurtowniach :).

moon

dorzucam nowy sklep w Wawie, otworzyl go moj kumpel, Piotrek Kozieradzki, bebniarz z Riverside

nazywa sie Vintage Vinyl, adres Fort Wola 22, obok petli autobusowej kolo Progresji, z grubsza plyty to rock i metal, w wiekszosci uzywki, troche nowych, jest mala porcja jazzu i ogolnie pojetego popu, pare cd tez sie znajdzie. Trafiaja sie rozne pierwsze tloczenia, glownie metalowe, jesli chodzi o ceny i stany, nie wypowiadam sie, dla jednych bedzie bardzo drogo, dla drugich drogo, dla trzeci normalnie;)

profil FB https://www.facebook.com/vintagevinylpl/?fref=ts
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tatachabera

Czy w Toruniu, w okolicach starowki jest jakis dobry sklep z winylami
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Nie wiem czy mają nowe płyty. Szafa Gra , ul. Ducha Św.  8/10 tel. 790 425 215

Tylko, że dziś sobota...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Dzieki, chodzilo mi oczywiscie o sklep z uzywanymi plytami
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Tomek, a masz dojście do Speakers Corner?

elem

Import z Niemiec, da się. Tanio nie jest  >:(
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Ale graja te płyty bardzo dobrze. Przynajmniej te 3, które mam.
Kupowałem kiedyś u Koszura.

gratefullde

Też je mam, ostatnio w Łodzi słuchaliśmy Mingusa z SC i chłopakom się bardzo podobało :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Ok.
Bo maja kilka fajnych tytułów.

Kto nie zna to polecam wytwórnię.

http://www.speakerscornerrecords.com/

merlin1973

http://www.endisc.pl/
Ktoś kupował u nich płyty?
Dziś zamówiłem płytę  :) mam czekać do 6 tyg :(

Pozdrawiam S.CH.

elem

A cóż to za rarytas zamówiłeś?  ???
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Jak przyjdzie to się pochwalę  ;) ;) ;)
Liczę,że do Wielkanocy bedzie ;) ryzyka nie ma bo płacę za pobraniem :)
Pozdrawiam S.CH.

elem

Czeski sklep, czeski film :)  Czytałeś regulamin?  Niezłe tłumaczenie:

"W przypadku, gdy istnieje oczywista błędu technicznego ze strony sprzedawcy w cenie towarów w interfejs WWW lub zbyt zamawiającego, sprzedawca nie jest zobowiązany do dostarczenia towarów do tej oczywiście błędnej ceny, nawet jeśli kupujący wysłał akceptację zamówień w tych warunkach."
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe