Magnetofon studyjny Cenrit Ms850

Zaczęty przez nook736, Grudzień 15, 2019, 18:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

nook736


paul_67


nook736

Ale co jest konkretnie źle? Bo oczy wabałuszam ale nie widzę.

paul_67

Prowadzenie taśmy między rolkami.

nook736

Jest w 100% tak jak być powinno.

paul_67

To porównaj ostatnie zdjęcie z pierwszym.

nook736

To że na pierwszym zdjęciu jest inaczej nie znaczy że na ostatnim jest źle...

paul_67

Inaczej się prowadzi taśmę przy odczycie i nagrywaniu? Pierwszy raz coś takiego widzę.

nook736

Dokładnie tak.. Prawdopodobnie aby oszczędzić głowicę kasującą

paul_67

To się domyślam, ale to wydaje mi się dziwne i wymagające dodatkowej pracy z przekładaniem taśmy.

nook736


nook736

Powiem wam że jak tak patrzę na te sprzęty to w domowych warunkach to absolutny przerost formy nad treścią. Już samo przestawianie tego to prawdziwy horror. Nie chcę nawet myśleć o wynoszeniu tego gdziekolwiek bo aż mam ciarki... Człowiek jest jednak z natury masochistą..

merlin1973

Cytat: nook736 w Styczeń 18, 2020, 20:55Zaraz go posłucham, zobaczymy czy zagra lepiej od stm210b..
I zagrał  ;) ???
Pozdrawiam S.CH.

vasa

Cytat: nook736 w Styczeń 18, 2020, 22:56
Powiem wam że jak tak patrzę na te sprzęty to w domowych warunkach to absolutny przerost formy nad treścią. Już samo przestawianie tego to prawdziwy horror. Nie chcę nawet myśleć o wynoszeniu tego gdziekolwiek bo aż mam ciarki... Człowiek jest jednak z natury masochistą..
Siedzisz sobie wygodnie w fotelu lub na kanapie.
Z prawej strony masz stoliczek wyposażony w ciepłe i zimne napoje, w lewej ręce trzymasz kolorową okładkę z jakimś interesującym obrazkiem a Twe zmysły pieści MUZYKA sącząca się nieśpiesznie z głośników [emoji1]

A teraz pomyśl sobie o wędkarstwie.
Jest czwarta rano, na zewnątrz siąpi...


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Wniosek? Dobre hobby wybraliśmy :)

nook736

Cytat: vasa w Styczeń 19, 2020, 00:15
A teraz pomyśl sobie o wędkarstwie.
Jest czwarta rano, na zewnątrz siąpi...
😂😂 O tym rzeczywiście nie pomyślałem.

Po pierwszym wieczorze odsłuchów stwierdzam następujące fakty. Magnetofon Ms850 gra zdecydowanie najbardziej dynamicznie ze wszystkich jakie dotychczas miałem, a miałem (mam) w zasadzie dwa Mechlabory, stm210b I stm610. 850ka ma najbardziej rozciągnięte pasmo przenoszenia w górę, to prawdopodobnie kwestia kalibracji. Jednak balans tonalny jest w nim jakby przesuniety w górę efektem czego dźwięk nie jest taki "tłusty" jak w Stm210b który grał bardziej dołem a góry miał mniej. Na tę chwilę nie mogę jednoznacznie stwierdzić który lepszy. Dzisiaj zrobię porównanie 1:1.
Z technicznego punktu widzenia podobno polak bije węgra (piszę celowo z małej). Tak przynajmniej twierdzi pan który go serwisował. Sposób prowadzenia taśmy, elektronika, sterowanie i kilka innych rzeczy o których wspominał. Co mnie w nim irytuje to kwiczący silnik Capstan, niestety nic się nie da z tym zrobić bo to poodno silnik 3 fazowy zasilany impulsowo (chyba dobrze zapamiętałem). Silnik podobno ma idealne obroty.
To takie pierwsze przemyślenia na gorąco

paul_67

Silnik " kwiczy" przez cały czas pracy magnetofonu czy tylko jak wchodzi na obroty?

nook736

Na 38cm/s...podobno nic nie da się z tym zrobić. Generalnie przy odsłuchu to nie przeszkadza ale to taki irytujący dźwięk jak latający po pokoju komar

nook736

Cytat: paul_67 w Styczeń 19, 2020, 08:57
Cytuj (zaznaczone)
Silnik " kwiczy" przez cały czas pracy magnetofonu czy tylko jak wchodzi na obroty?
Przy 19cm/s jest cichutko, tyle że ja mam wszystkie taśmy 15ips

Kangie

Cytat: paul_67 w Styczeń 19, 2020, 08:33Wniosek? Dobre hobby wybraliśmy
Przypomniało mi się tłumaczenie Zdzisława Beksińskiego, który od lat zmagał się z problemami egzystencjalnymi swojego syna Tomasza. Powiedział coś w stylu "Płyniemy łódką (życie). Zbliżamy się bezpowrotnie do przepaści/wodospadu (życie widziane oczami Beksińskich), i znacznie lepiej wybrać wygodne siedzenie w miękkim skórzanym fotelu (jak robił Zdzisław), aniżeli siadać na kaktusie (taką metodę wybierał Tomasz).

Ot, takie skojarzenia mam w związku z porównaniem obydwu hobby ;)

nook736

Nabyłem głowice motylkowe do 850ki.. Ciekawe czy będzie różnica w brzmieniu?

miniabyr

Cytat: nook736 w Styczeń 19, 2020, 19:07Nabyłem głowice motylkowe do 850ki.. Ciekawe czy będzie różnica w brzmieniu?
Ręczę ci że olbrzymia i to na plus ! O ile oczywiście ta głowica jest dobrej jakości .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

nook736

Kupiłem też motylkowe zapisujące wraz z całym blokiem głowic Mono...tak że razem będą 2 komplety stereo i jeden mono