Empire 4000 D/III

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 20, 2017, 20:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: frywolny trucht w Luty 08, 2018, 20:23
  Ogólnie wydaję mi się, że nasze ramionko powinno mieć dla tej wkładki "luźniejszego" cardana bo mam problem z trackingiem od ok. 0,8-1g
Napiszsz dokładniej o co chodzi ?
tracking powinno się ustawiać przy kazdej zmianie VTF
a Twój problem polega na .....?
Pytam z ciekawosci ::), nia zaczepnie :)

frywolny trucht

Na łatwości gubienia ścieżki. Nie mam szans zejść poniżej 0,8g.
Poszukam jutro Milta. Chyba w biurze wylądował i sprawdzę. Przy czym nie wiem czy przy tej brawurze ( jak to określiłeś) jest sens szukać płyty na której wkładka polegnie? Gdy 100 gra tak, że gacie spadają, szukać jednej, by poległa? Hmm.

Poszukam Milta i sprawdzę co tam z wibrafonem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

na mojej dodatkowo gra Joe Pass na gitarze jazzowej, więc razem to bardzo trudna płyta

malg

japoniec odpisał, żeby założyć sprawę i odesłać - co uczynię w poniedziałek

szkoda, bo tak chciałem mieć tego EMPIRE  z Shibatą


frywolny trucht

#79
Jesteś pewny, że to shibata? Skąd masz info?

Posłuchałem. Mam taką płytę: https://www.discogs.com/Milt-Jackson-Bags-Flutes/release/2122488  Zakładam, że flety też są ciężkie :)
Sprawa jest tego rodzaju, że płyta jest trochę podmęczona, potrzaskuje. Ogólnie nie jest moją ulubioną, nie lubię dźwięku wibrafonu i gdybyś nie zrobił z tej muzyki ścieżki testowej, pewnie nigdy bym nie wrócił :) Gdybym usiadł tak normalnie, to parę razy zdarzyło się, na palcach jednej ręki, że dźwięk wibrafonu zadrżał, ale zrzuciłbym to na styranie tego konkretnego egzemplarza, albo przyjął, że taka realizacja i cieszył się otwartością dźwięku, spektakularnością przekazu, poszczególnymi planami, wycinanymi z ostrością skalpela. Ale ponieważ to był test rezonansów, musze dopuścić do siebie możliwość, że te kilka razy to był jednak rezonans. Pozostałe instrumenty w najlepszym porządku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

ja swojego Milta znam bo go lubię i często słucham (głownie The Big 3, ale mam też z Count Bassie-m)
A pisząc o rezonansach w przypadku EMPIRE-a odniosłem się do słuchania tej płyty na innych wkładkach
gdzienie ma rezonansów a płyta jest dobrze, jak nie bardzo dobrze zrealizowana
więc jestem pewny tych rezonansów

Czy to shibata? tak opisano w aukcji, ze zdjęcia wynikałoby też że tak, choć jak widać mocno zmęczona
Poza tym sprzedawca to nie jakiś tam ktoś tylko YUKI (obecnie samuraj electronics chyba ze się myle)

Wyslałem mu ponownie wiadomość ze zdjęciami i odpisał żeby wysłać z powrotem



frywolny trucht

Po prostu w materiałach producenta ani razu nie pojawia się określenie shibata.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Duże różnice pomiędzy wkładkami 4000 a 2000 ? 


frywolny trucht

Na pierwszej stronie tego wątku w pierwszym wpisie jest tabela. Seria 4000 była chyba pomyślana o quadro. 2000 ma troszkę gorszy szlif, ale parametry nadal mocno wyżyłowane. Nie próbowałem. Mam tylko jedną wkładkę tej firmy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2018, 10:51
Po prostu w materiałach producenta ani razu nie pojawia się określenie shibata.
w tamym czasie shibata powstała właśnie specjalnie do Quadro, czy tak się wtedy nazywała nie wiem
oprócz tego, coś gdzieś czytałem o tipie LAC ale nie pamiętam o co chodziło - ale kojarzę to właśnie z Quadro

a jak myślisz co to jest ten sylus tip : miniature nude diamond with 1 mil tracking radius 4 dimensional
i nie chodzi mi o tłumaczenie na polski tylko typ w odniesieniu do obecnego nazewnictwa




frywolny trucht

Nie mam jakiejś wiedzy ze źródła, ale cztery cięcia na tipie z reklamy są symetryczne. Shibata jest niesymetryczna.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

z tego rysunku to chyba jednak nie wynika, ze są symetryczne
trzy pokazane z przodu sa "identyczne", ale ta jedna z tyłu ?

malg

Myślisz ze EMPIRE zrobił swój własny szlif do Quadro,
gdy był już dostępny szlif shibaty, ?
i to jeszcze symetryczny ?

Moim zdaniem sformułowanie "4 dimensional" nie dotyczy szlifu tylko własnie quadro.


malg

Cytat: malg w Luty 11, 2018, 21:43
z tego rysunku to chyba jednak nie wynika, ze są symetryczne
trzy pokazane z przodu sa "identyczne", ale ta jedna z tyłu ?
z drugiej strony w opisei podaję tylko jeden wymiar "1 mil"


elem

#89
To jest taki super obrobiony (ścięcia z czterech stron) sferyk o bardzo małym promieniu - 1 mil = 0,0254 mm
"4 dimensional"  wygląda na twór marketingowy.
Nie słyszałem aby szlif Shibata był robiony do kwadro, to teoretycznie ma być odwzorowanie szlifu ostrza nacinającego płytę w pierwszym etapie produkcji winyla.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Cytat: elem w Luty 11, 2018, 21:57
Nie słyszałem aby szlif Shibata był robiony do kwadro, to teoretycznie ma być odwzorowanie szlifu ostrza nacinającego płytę w pierwszym etapie produkcji winyla.
z tego co ja gdzieś czytałem, to shibata powstała właśnie aby móc odtworzyć częstotliwości do 50KHz do systemu CD-4

Quadro - trochę szerszy temat nie tylko CD-4,
ale właśnie CD-4 najlepiej odwzorowuje dźwięk Quadro, bo tylne kanały są zapisane z  takim samym zakresem czestotliwości jak przednie,
stąd było potrzebnew odtarzanie do 50KHz


frywolny trucht

Cytat: malg w Luty 11, 2018, 21:47Myślisz ze EMPIRE zrobił swój własny szlif do Quadro,gdy był już dostępny szlif shibaty, ?

Po prostu Shibata ma dwa krótkie cięcia, a na rysunku są trzy równe i można się spodziewać, że czwarte jest identyczne. Nawet jakby było dłuższe/ krótsze- shibatą nie będzie. Chyba, że rysunek jest reklamowym bełkotem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Grzegorz, masz rację, jest związek Shibaty z quadro. To mnie się coś zawiesiło w pamięci - szlif w kształcie głowicy nacinającej płytę to dzieło VdH. Informacje pod koniec zalinkowanego artykułu:

https://www.sound-smith.com/articles/stylus-shape-information
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Co to jest za szlif?


cdt

Wygląda na fine line

malg

#95
Cytat: cdt w Luty 12, 2018, 09:06
Wygląda na fine line
no tak, ale .... nie koniecznie
moim zdaniem z tego zdjęcia to trudno tak w 100 procentach powiedzieć,
chyba że Darek po body poznał jakąś wkładkę


malg

Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2018, 22:19
Cytat: malg w Luty 11, 2018, 21:47Myślisz ze EMPIRE zrobił swój własny szlif do Quadro,gdy był już dostępny szlif shibaty, ?

Po prostu Shibata ma dwa krótkie cięcia, a na rysunku są trzy równe i można się spodziewać, że czwarte jest identyczne. Nawet jakby było dłuższe/ krótsze- shibatą nie będzie. Chyba, że rysunek jest reklamowym bełkotem.

W reklamie to może być jakaś odmiana "pyramid stylus" z końca lat 50-tych, wspomniany w artykule który linkował Elem
znalazłem też abstrakt na jego temat w artykułach organizacji IEEE:
http://ieeexplore.ieee.org/document/1166221/



malg

no i mam pewien problem
dzis próbowałem wysłac EMPIRE-a do JPN
i zonk - koszt wysyłki minimum (jaki znalazłem ) 149 zł  -  łał, łał
ze skąpstwa nie wysłałem :P

Ktoś może zna jakąś inną tańszą możliwość ::)




elem

#99
Polecony, priorytet -  do 350 gramów 18,60 zł  , dochodzi w 7-10 dni. Możesz wysłac jako wartościowy, kilka zł więcej, zależy od zadeklarowanej wartości. Każde 100 zł wartości to 2 zł opłaty. Nie teoretyzuję, wysyłam często Polish Jazz do Japonii.

http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_przesylka_listowa_z_zadeklarowana_wartoscia.html
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe