Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Jaro  :)

Kapitan Bomba

Wczoraj Lenny w Łodzi - Rock'n'Roll is not Dead



...Jak powiedział Sofronow.

Alexander

Będzie w czerwcu! Eiji Oue poprowadzi orkiestrę do tego Lifits przy fortepianie i sympatyczny repertuar. Na pewno warto posłuchać.

Alexander

No i już po. Sacrum Profanum Adama Bałdycha na żywo w ramach Jazzamek.
Płyty Adama coraz dojrzalsze i muzycznie i wykonawczo. Ostatnia - zgodnie z poprzednim zdaniem - jest najlepszą z dotychczasowych. Jak dla mnie rewelacja  :)

wiki

Musiał być fajny koncert...
Może ja następnym razem...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Alexander

Cytat: wiki w Maj 19, 2019, 22:21
Musiał być fajny koncert...
Może ja następnym razem...
Powiedzieć, że koncert był fajny to stanowczo zbyt mało  ;)
Podczas koncertu na ekranie za zespołem były wyświetlane wizualizacje - nowość na koncercie Bałdycha. Owszem ciekawe, lecz przyznam, że jak dla mnie mogłoby ich nie być, muzyka broniła się sama, a wizualizacje utrudniały skupienie na muzyce. Ale to może z powodu mojej niepodzielności uwagi  :(
Co sądzicie o wyświetlaniu "czegoś" podczas koncertu? Potrzebne toto?  :-\

Kangie

Cytat: Alexander w Maj 19, 2019, 22:37Co sądzicie o wyświetlaniu "czegoś" podczas koncertu? Potrzebne toto? 
Generalnie wolę czarne tło, ewentualnie jak za starych dobrych muzycznie czasów - brak czegokolwiek. Albo drzewa jak w Sopocie '74 gdy występował Niemen. W końcu dobra muzyka broni się sama, nie potrzebuje świecidełek i blichtru.

Jednak z drugiej strony patrząc w 2012 r. byłem na koncercie Queen na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Śpiewał Adam Lambert. W pewnym momencie na scenie pojawił się Freddie. Po około jednej sekundzie cały stadion głośno zareagował. I wg mnie te chwile w których pojawiał się hologram Freddiego i jego wokal mogłyby zastąpić występ Lamberta. Hologram i podkład wokalny nieżyjącego frontmana wystarczyłby w zupełności.

Azur

Właśnie wróciłem z katowickiego spodka - Bonamassa. Pożegnalny (50) koncert trasy. W mojej opinii artysta genialny w swojej dziedzinie, cały zespół grał przepięknie, koncert niezwykle energetyczny, a covery (led Zeppelin itd.) zagrane świeżo, z dużą mocą. Ale była niestety łycha dziegciu.  Dźwięk w spodku zniekształcony, jakieś dziwne odbicia, jakby rezonans. Jesienią słuchałem Joe w Fuldzie - mniejsza hala, inny charakter koncertu, ale sam dźwięk o niebo lepszy. Pomimo to wróciłem zachwycony- naprawdę dobry gitarzysta. Kilka razy byłem na koncertach Claptona (we wczesnej młodości też w spodku...) i dzisiaj wcale nie było gorzej. Zespół też pierwsza klasa. Kto nie był- warto się wybrać następnym razem

Keef98

Led Zeppelin, czyli do "Just got paid" standardowo wrzucił fragment "Dazed and Confused"?

dyletant

Cytat: Azur w Maj 22, 2019, 23:48Zespół też pierwsza klasa. Kto nie był- warto się wybrać następnym razem
Kaczkowskiemu Joe mówił ostatnio ze coraz bardziej lub nałożyć kapcie i posiedzieć w domu, stąd zaczął się ostatnio zastanawiać jak to pięknie wygasić. Koncertów więc pewnie będzie mniej .. ale będą. To jest przecież jak narkotyk. Nawet Joe Mayall pomimo nie pierwszej już młodości jeszcze przygrywa i to całkiem żwawo. Miałem okazję być w Stodole, spodziewałem się więcej ale nie zawiodłem. Może poza akustyką. Jakościowo ujdzie ale ZBYT GŁOŚNO.

Gdy Joe będzie w poblizu nie omieszkam skorzystać z rekomendacji:).

Azur

Tym razem to był początek Tea for One i przeszło gładko w I Can't Quit You Baby  - świetnie zagrane. Było generalnie bardziej rockowo niż na tym poprzednim koncercie - kawałek Mayalla, i  rewelacyjny duet z basistą w coverze  Creamu (jak dobrze kojarzę).Nie jestem wielkim fanem studyjnych płyt Bonamassy, ale koncerty to bajka. Porządne rockowe granie, z lekką improwizacją, zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem.  I to coś, co powoduje, że człowiekowi szybciej krąży krew, jak kiedyś. Szkoda byłoby gdyby przestał koncertować, mało jest takiego PRAWDZIWEGO grania.

moon

moze ktos zna, moze sie skusi, we wtorek pyszne dzwieki psycho/space rocka ze Skandynawii w Wawie, Oresund Space Collective w Hydrozagadce.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

krzysiek

#637
próba mikrofonu

edit nie mogę dodać posta z załącznikami

dobra poszło

Tool we wtorek w Krakowie. Było zajebiście i wykurwiście. Maynard świetny wokalnie. Danny ludzka ośmiornica. Cały zespół wspaniale. Poskakałem sobie.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

wiki

Cytat: blackholesun w Czerwiec 14, 2019, 20:38
próba mikrofonu

edit nie mogę dodać posta z załącznikami
A ja dziś dodawałem... i poszło.... tyłko muliło bo internet ledwo łapie na działce... 😀

A jednak Ci się udało.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Alexander

No to zasuwam posłuchać  :)

tomekkk1


Alexander

#641
Sympatyczny koncert, Filharmonicy Poznańscy plamy nie dali  :)
Natomiast burak, który wymyślił strzelanie petardami na zakończenie koncertu powinien puknąć się (koniecznie czymś ciężkim!) w swój durny łeb  >:(   


Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 23, 2019, 20:42
Cytat: Alexander w Czerwiec 23, 2019, 19:56
No to zasuwam posłuchać  :)

Zazdraszczam  :'(
Napisałbym wpadnij, ale wiem, że troszkę daleko masz Tomaszu  :(

tomekkk1

Cytat: Alexander w Czerwiec 23, 2019, 22:28Napisałbym wpadnij, ale wiem, że troszkę daleko masz Tomaszu  :(

Hmm, obawiam się że bym nie zdążył na czas :(
Ale liczę na kilka słów podsumowujących to wydarzenie muzyczne :)

Alexander

Wydarzenie muzyczne - jak to ładnie nazwałeś - jest cyklicznym - dorocznym koncertem muzyki filmowej fundowanym przez lokalnego dostawcę wody, czyli sami sobie fundujemy tę imprezę goląc się codziennie, myjąc zęby, biorąc prysznic  :)
Impreza plenerowa w parku Jana Pawła na Łęgach Dębińskich, czyli niezła miejscówka...spacerowa.
Repertuar jest na plakacie, wykonawcy, czyli filharmonicy podchodzą do tego na luzie, atmosfera jest bardzo sympatyczna. Takie muzyczne spotkanie bez spinania się. Bardziej piknikowe spotkanie ze znajomymi przy muzyce niż wyrafinowany koncert.
Ponieważ Łęgi są też miejscem spacerowym dla posiadaczy piesełów organizatorzy zapowiedzieli, że w tym roku grają ciszej, żeby zwierzaków nie straszyć. Miło. I co? I na koniec odpalili fajerwerki. I tyle  :)

 

tomekkk1

Jak dla mnie bomba... Osobiście uważam, że gdy muzycy nie czują spiny to efekt zawsze jest wybitny ;)

Alexander

Fajna impreza w parku, wiec chodzę słuchać. Od 2015 roku chodzę. Dodatkowy atut to to, że mam bardzo blisko ;)

vasa

Cytat: Alexander w Czerwiec 23, 2019, 23:54Dodatkowy atut to to, że mam bardzo blisko
I gdybyś nie poszedł to i tak nie daliby zasnąć :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

We Wrocławiu odbyły się koncerty plenerowe Traviaty Verdiego organizowane przez Operę Wrocławską .
Wydarzeniu towarzyszyła wielka akcja promocyjna, tył budynku opery robił za tło a Grażyna Szapołowska reżyserowała.
I okazało się że warto się znać na tym co się robi i doświadczenie z Lalki, Wielkiego Szu lub Dekalogu nie wystarcza żeby wyreżyserować OPERĘ :(
Klapa na całej linii. Poprzednie superwidowiska były bardzo dobre lub świetne. Mam nadzieję że to tylko potknięcie a nie zjazd po róni pochyłej w niebyt.
Zresztą oceńcie sami.
https://www.youtube.com/watch?v=vlaVl1IZ-i0

Ale jest też dodatkowy przykry zapaszek. Otóż równolegle do przedstawień Opery pojawiły się bilety (w wyszukiwarce pojawiały się jako pierwsze) na przedstawienie Traviaty wystawiane w Katedrze Marii Magdaleny we Wrocławiu :o organizowane przez Opera da Camera di Roma. Jeden z kolegów wybrał się na to przedstawienie i nie wytrzymał do drugiego aktu. Za orkiestrę robiło pianino i parę smyczków, pogłos zabijał muzykę a wykonanie było na poziomie przedszkolnym. Ale wszystkie miejsca zajęte, sukces finansowy osiągnięty a że na bazie podpięcia się pod cudzy marketing i z żadnym wkładem własnym to bez znaczenia. Kuria wrocławska popisała się również wyjątkowym wyczuciem udostępniając obiekt na to fejkowe wydarzenie.
Przyznam że z podrabianym przedstawieniem operowym spotkałem się po raz pierwszy.
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/36494/Wroc%C5%82aw/La+Traviata/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Zapraszam do Tomaszowa Mazowieckiego....😀
Love Polish Jazz Festiwal 2019.... 06-08.09.2019

Program:
http://lovepolishjazzfestival.pl/program/
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Alexander

Dzisiaj w krakowskim ICE Philippe Jaroussky. W Piwnicy pod Baranami Summer Jazz Festival i dzisiaj/jutro Adam Baldych, pojutrze Śmietanę zagrają Karolak, Dębski, Baron, Napiórkowski i sporo innych godnych uczestnictwa koncertów  :)