Telegazeta audio - radio i TV

Zaczęty przez merlin1973, Czerwiec 21, 2014, 19:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

TVP Kultura - Sobota, 17 stycznia godz. 19:40 - Królowe popu (5) - serial dokumentalny | Niemcy | 2011

Sylwetki 8 królowych popu, na które w plebiscycie z 2011 roku głosowali widzowie telewizji Arte. Ich nazwiska wybrano spośród 50 pozycji. Na temat każdej artystki zrealizowano film dokumentalny. Wybrano: w kategorii lat 60. XX wieku - Dianę Ross, 70. - Donnę Summer i Debbie Harry, 80. - Madonnę, 90. - Britney Spears i Mariah Carey. Lata 2000-2010 to z kolei czasy Lady Gagi i Beyonce. Serial kładzie nacisk na wgląd w historię kultury i analizę kariery kobiet, które ukształtowały muzykę popularną ostatnich 50 lat.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - Niedziela, 18 stycznia godz. 16:15 - Placido Domingo live at Loreley- koncert | Niemcy | 2013 | 43 minuty


Światowej sławy hiszpański tenor, Plácido Domingo, wystąpił na koncercie nieopodal skały Loreley, miejsca związanego z wieloma legendami. To pod nią, w najwęższym miejscu rzeki Ren, został ukryty skarb opisywany w teatrologii Ryszarda Wagnera, "Pierścień Nibelunga". Śpiewakowi towarzyszą dwie sopranistki - Angel Blue oraz Micaëla Oeste. Orkiestrą Filharmonii Baden-Baden dyryguje Eugen Kohn. W programie koncertu znalazły się m.in. utwory Wagnera, Verdiego, Straussa i Lehára.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Polonia - Sobota, 17 stycznia godz. 15:00 - Czesław Niemen - film dokumentalny | Polska | 2007 | 57 minut

Dwa etapy życia Czesława Niemena - lata młodzieńcze oraz czasy kariery estradowej. Muzyk wychował się na Białorusi w miejscowości Stare Wasiliszki. Początkowo przyszły artysta śpiewał w chórze kościelnym, a następnie kształcił się w Pedagogicznym Liceum Muzycznym w Grodnie. Pierwszy okres kończy się, kiedy jego rodzina postanawia wyjechać do Polski i osiąść w Białogardzie. W drugiej części śledzimy przebieg scenicznej kariery Czesława Niemena w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, kiedy to powstają przeboje: "Dziwny jest ten świat", "Czy mnie jeszcze pamiętasz?" oraz wiele innych. W finale przenosimy się do prywatnego studia muzyka, w którym najchętniej tworzył w ostatnim okresie swej artystycznej drogi.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - Sobota, 24 stycznia godz. 1:05 - Solidarity of Arts 2014 - Esperanza+ (2/3) - koncert | Polska | 2014 | 210 minut

Koncert młodej basistki i wokalistki jazzowej, zdobywczyni czterech nagród Grammy, Esperanzy Spalding. Podczas widowiska zostanie wykonany 25-minutowy utwór "Gaia", napisany przez Wayne'a Shortera specjalnie na orkiestrę i by wykorzystać w pełni możliwości wokalne Esperanzy. Na scenie Plenerowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku wspólnie zagraj Herbie Hancock, Milton Nascimento, Wayne Shorter, Esperanza oraz Terri Lyne Carrington, a także dwie oddające tony pozytywnej energii grupy: Pedrito Martineza (jazz tradycji afro-kubańskiej rumby) i Oumou Sangaré (afrykańska muzyka Wassoulou). Ponadto wystąpią Wojciech Waglewski i Voo Voo z orkiestrą PFB, Kapela ze Wsi Warszawa oraz bohaterowie minionych edycji: Leszek Możdżer, Marcus Miller, Alex Han, Louis Cato oraz Zohar Fresco.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - Niedziela, 25 stycznia godz. 16:10 - Erwin Schrott - "Rojotango" - koncert | Niemcy | 2013 | 58 minut

Zwycięzca międzynarodowego konkursu wokalnego Placida Dominga z 1998 roku, Erwin Schrott, wraz z zespołem Rojotango Ensemble pod dyrekcją pianisty Frantiska Janoski zaprasza na muzyczną podróż przez świat tanga i muzyki latynoamerykańskiej, pochodzącej wprost z ulic Buenos Aires. W repertuarze koncertu znalazły się utwory m.in.: Astora Piazzoli i Pabla Zieglera.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - Niedziela, 25 stycznia godz. 20:30 - Skazany na bluesa - dramat biograficzny | Polska | 2005 | 97 minut

Biografia legendarnego wokalisty formacji Dżem - Ryszarda Riedla. Tychy, 1976 rok. 20-letni Rysiek (Tomasz Kot) poza podstawówką nie ukończył żadnej szkoły i nie ma stałej pracy. Jest zafascynowany kulturą hippisowską. Postawa życiowa chłopaka nie podoba się jego ojcu (Adam Baumann). Między mężczyznami wciąż dochodzi do konfliktów. Rysiek od dzieciństwa przyjaźni się z Indianerem (Maciej Balcar). Ich wspólną pasją jest muzyka. Razem też eksperymentują z narkotykami. Nawet po ślubie z Golą (Jolanta Fraszyńska) i narodzinach dwojga dzieci Riedel nie myśli o stabilizacji. Wówczas jest już wokalistą bluesowego zespołu Dżem. Zdobywa coraz większą popularność i staje się idolem dla rzeszy fanów. Niestety uzależnienie od narkotyków nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Umiera w wieku zaledwie 37 lat. Film w 2005 na FPFF w Gdyni zdobył trzy nagrody (kostiumy, Złoty Klakier dla najdłużej oklaskiwanego filmu, Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za najlepszy debiut dla Tomasza Kota)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - Sobota, 7 lutego godz.22:15 - Bryan Ferry - "Dylanesque" - koncert | | 48 minut |

Występ brytyjskiego piosenkarza, muzyka i kompozytora. Artysta był głównym wokalistą zespołu Roxy Music, po opuszczeniu go rozpoczął karierę solową. Podczas koncertu zaprezentuje utwory z wydanej w 2007 roku płyty "Dylanesque".
Trochę tego i trochę tamtego też.

masza

Dzisiaj w nocy był koncert Danki K z Paryża z 2001 roku na Kulturze.
Może będzie powtórka?

gratefullde

Jeśli o przeszłości już mówimy to wczoraj na Planete+ był Bob Dylan, koncercik, po godzinie 19:00. Ale nie oglądałem bo Dylan mnie drażni, dlatego nie napisałem Wam o tym bo być może Was też by drażnił i mogli byście mieć kiepskie samopoczucie objawiające się przemocą rodzinną na przykład. Więc po co?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

TVP Kultura - Sobota, 14 lutego godz. 22:15 - Iron Maiden: Rock in Rio - koncert | Wielka Brytania | 2002 | 90 minut


Iron Maiden na festiwalu Rock in Rio zgromadził na jednym koncercie największą publiczność w swojej historii - 250 tys. ludzi. Występ heavymetalowego zespołu zaowocował również albumem, "Rock in Rio", piątym w karierze nagranym wspólnie z wokalistą Bruce'em Dickinsonem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Cytat: GregWatson w Luty 14, 2015, 20:24piątym w karierze nagranym wspólnie z wokalistą Bruce'em Dickinsonem.

Piątym? Nie chce mi sie liczyć ale na pewno było dużo więcej z Brucem przed 'Rock In Rio"
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

Mialem niezlego bzika na punkcie IM. 5 koncertow zaliczylem  8)

elem

O tak, była jazda, ze Spodka prawie głuchy wyszedłem. Za chwilę sie zaczyna, TV przez lampę, dawno tego nie robiłem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Na Mezzo Andy Bey, wokalista i pianista, rocznik 1939, od 1994 HIV-positive. Piękny koncert.
Powtórka we wtorek o 3:40 i środę o 3:20. Ulubiony wokalista Johna Coltrane'a a dzis dopiero go poznałem  :-[
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

Cytat: elem w Luty 14, 2015, 22:16
O tak, była jazda, ze Spodka prawie głuchy wyszedłem. Za chwilę sie zaczyna, TV przez lampę, dawno tego nie robiłem.
To juz drugi koncert na ktorym bylismy razem :-) W Spodku. na Stadionie w Chorzowie, Wroclaw... Ciekawe ile jeszcze takich bylo. Bylem jeszcze 3 albo 4 razy na Metallice - Wawa, Spodek... i wielu innych koncertach roznej masci, nie tylko metalowej.

elem

he, he , pewnie na wielu :) Ironów zaliczyłen jeszcze na pewno na Śląskim, w Gdańsku. Metallę tez kilka razy. Może przenieśmy sie w wolnej chwili do watku o koncertach?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

Mozemy poplotkowac na temat koncertow. Teraz rodzinne spotkania, za jakis czas trasa, powrot do domu, wieczorem koncert jazzowy w nowootwartym klubie Vertigo. Moznaby poplotkowac od poniedzialku.  :)

jamówię

Cytat: GregWatson w Luty 14, 2015, 20:24
TVP Kultura - Sobota, 14 lutego godz. 22:15 - Iron Maiden: Rock in Rio - koncert | Wielka Brytania | 2002 | 90 minut


Iron Maiden na festiwalu Rock in Rio zgromadził na jednym koncercie największą publiczność w swojej historii - 250 tys. ludzi. Występ heavymetalowego zespołu zaowocował również albumem, "Rock in Rio", piątym w karierze nagranym wspólnie z wokalistą Bruce'em Dickinsonem.



Że jak proszę?
The number
Piece
Powerslave
Live after
Somewhere
Seven son
No prayer
Fear of
Potem Bruce odchodzi,po powrocie
Brave new i dopiero rocki in rio
To ile mamy płyt?:)

kangie

Rzeczywiscie dali ciala. Tych albumow z Brucem bylo sporo. Wiadomo, ze nie byl pierwszym wokalista IM, ale 5 to za malo.

jamówię

Cytat: kangie w Luty 15, 2015, 12:50
Rzeczywiscie dali ciala. Tych albumow z Brucem bylo sporo. Wiadomo, ze nie byl pierwszym wokalista IM, ale 5 to za malo.


Na całą dyskografię Dickinson nie zaśpiewał tylko na 4 albumach studyjnych,napisałbym że we wszystkich, ale coś mi się tam tli jeszcze jakaś epka z Paulem.

GregWatson

TVP 2 - Wtorek, 17 lutego godz.22:55 - Sen o Warszawie (film o Czesławie Niemenie) - film dokumentalny | Polska | 2014 | 106 minut |


Pierwszy pełnometrażowy film poświęcony życiu legendarnego artysty, który w 1999 roku w plebiscycie tygodnika "Polityka" został wybrany na wykonawcę wszech czasów. W czasach PRL-u Czesław Niemen zdołał podnieść muzykę rozrywką do rangi prawdziwej sztuki, zdobył popularność nie tylko w kraju, lecz także za granicą. Jego piosenki obecnie stanowią kanon polskiej muzyki i stanowią inspirację dla młodszych artystów. O Czesławie Niemenie opowiadają członkowie jego rodziny oraz wszyscy, którzy mieli okazję go poznać lub z nim pracować: zaprzyjaźnieni muzycy, krytycy oraz dziennikarze muzyczni. Przy realizacji wykorzystano nieznane materiały archiwalne oraz najpiękniejsze przeboje artysty.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Oglądałem wczoraj film o Czesławie Niemenie od deski do deski no i muszę powiedzieć, że miał kilka takich nieznanych wątków których nie było w innych dokumentach. Natomiast zrealizowany dynamicznie i z wielkimi postaciami, które wniosły znakomitą narrację w cały dokument. Wypowiadała się także córka z pierwszego małżeństwa, która była we wcześniejszych dokumentach pomijana - natomiast nie było mowy o późniejszej żonie (Małgorzacie) ani córce (Natalii Niemen) - mogę jedynie tylko przypuszczać dlaczego.

Film zrealizowany w całkowicie odmiennym kontekście niż poprzednie realizacje dokumentalne i to było widać, wykorzystano fragmenty pojawiające się w innych filmach. "Sen o Warszawie" to dobry wciągający film dokumentalny. Zachęcam do jego obejrzenia.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Chciałem obejrzeć. Żałuję, że nie oglądałem. Dla mnie było za późno. Kto rano wstaje...

GregWatson

Mogę Ci płytkę wysmażyć bo nagrywałem na dysk.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

No to jeśli można to poproszę. Dzięki, że nagrałeś.