Micro Seiki MA-505 - ustawienia i regulacja

Zaczęty przez GregWatson, Listopad 22, 2015, 13:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Tyle co wróciłem z roboty. Coś wrzucę i zajmę się tym szczegółowo.  Wajcha jest,  ustawić można, tylko muszę zobaczyć czy manipulowanie wajchą nie wpływa na obracanie się ramienia wokół własnej osi.mam jeszcze ramię MA-202L i tam też jest wajcha.  Porównam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

W DD-40 mam na sprężynie, ale jak to płynnie chodzi. Jak jakiś tłok olejowy. Ja jestem zadowolony. Mam zrobione szablony z kart kredytowych. Regulacja VTA to wg mnie bajka.
Life is too short for boring HiFi.

zeroqll

Cytat: GregWatson w Listopad 18, 2021, 15:29
Tyle co wróciłem z roboty. Coś wrzucę i zajmę się tym szczegółowo.  Wajcha jest,  ustawić można, tylko muszę zobaczyć czy manipulowanie wajchą nie wpływa na obracanie się ramienia wokół własnej osi.mam jeszcze ramię MA-202L i tam też jest wajcha.  Porównam.

Chodzi o to czy ta wajcha która jest w MK3, czy ona powoduje zluzowanie ścisku i wtedy jest możliwość złapania ramienia i ustawienia wysokości ręką (takie rozwiązanie jest np w DD8), czy tak jak w mk1 obracanie wajchą powoduje posów ramienia góra/dół (regulacja w locie).

GregWatson

W MKIII wajcha nie ma blokady, można regulować wysokość ramienia podczas grania. W wewnętrznej części ramienia są rowki pionowe po których ramie porusza się swobodnie góra-dół bez przesuwania ramienia w poziomie czyli kąt przesuwu zostaje nienaruszony innymi słowy igła zostaje w rowku.

W ramieniu MA-202L jest wajcha i jest blokada tej wajchy. Próbowałem zmieniać wysokość podczas odsłuchu płyty i można to robić w locie. Czyli podobnie jak wyżej.

O ile dobrze zrozumiałem intencje pytających.
Trochę tego i trochę tamtego też.

zeroqll

Nie do końca o to pytam. Wiem, że na rurce ramienia w środku jest wycięcie i że przez to ramię porusza się jedynie w kierunkach góra/dół, a nie swobodnie wokół własnej osi. Pytam o to czy ta wajcha, jej ruch wokół osi ramienia, zwalnia nacisk na rurkę pionową (blokadę) i można regulować wysokość ręcznie (tak jak w DD8), czy jej ruch zgodnie z ruchem wskazówek zegara to ramię idzie w dół, a w stronę przeciwną w górę (tak jest w wersji mk1 i X) tak jak np w ramieniu Sony PUA 7, czy też Victor 7045.

Nie pytam o blokadę wajchy- w DD8 nie ma, w mk1 i X jest.