Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Kimber odjechał w siną dal. Dzięki Lechu  że mogłem sobie go posłuchać !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

"... audio potrai być proste, tylko my je komplikujemy".

dla osób, które szukają odpowiedzi na pytanie dlaczego - następna sesja z Kimber Kable pod koniec tygodnia.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

miniabyr

Cytat: Melepeta w Maj 02, 2018, 18:08
Niezła źmija :)
Ale nie jadowita ! Budzi respekt  ale w bezpośrednim kontakcie jest niezwykle miluśka  -) ......................Następne kable będą odsłuchiwane. Robię to bo po prostu mam taką możliwość . Chcę wiedzieć co mogą wnieść lub wynieść  drogie kable. Jak na razie to "cena" u mnie gra,  niezależnie od firmy kabla którą dysponowałem. Choć nie bo set Harmonix raczej nie podniósł mi ciśnienia . No i najważniejsze  . Traktuje te moje słuchowiska z dystansem i raczej  jako zabawę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#2929
Wrócił do mnie kabel głośnikowy  Kimber 3033 z czego bardzo się cieszę ;D ;D . Choć wiem że będzie u mnie tylko chwilkę  to frajda będzie wielka . Doszły kolejne kondy Kaisei  do zasilacza , więc dziś je zamontuję . Pozostaną mi tylko 3 sztuki do wymiany i z kondensatorami będzie koniec zabawy .Problem,że Audio Note nie zrobił jeszcze wartości 350V /33uF  ani podwójnego 50+50 uF /500 V. Można byłoby zastąpić ten ostatni dwoma  i pewnie tak się to skończy ale raczej  bez pospiechu podchodzę do sprawy ....Potem czas na rezystory  . A na koniec pozostaną mi końcówki mocy . Jak widać mam już plan .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Kondensatory wlutowałem ( dwa 50V/100uF zasilacz ) . Od wczoraj się wygrzewają . Jest naprawdę OK.  Z czystym sumieniem mogę je Wam polecić . To nie są elementy "przeźroczyste" dla dźwięku i zdecydowanie posiadają swój sznyt brzmieniowy ,który jest po jaśniejszej stronie barwy . Z mojego punktu słyszenia   zdecydowanie lepsza jest wersja bipolarna od wersji  spolaryzowanej . Jest niestety droższa i gabarytowo większa . Te bipolarne wersje Kaisei "brzmią " delikatniej i pełniej .  Jak wiecie nie sprawdziły się u mnie w sekcji katody  4 takie same kondy spolaryzowane ! Musiałem podmienić dwa na bipolarne . To u mnie działa ponieważ te dwie wersje kondensatorów różnią się w barwie miedzy sobą  . Może takie ich zastosowanie nie dubluje tych samych cech brzmienia ,co może dać nieprzyjemny efekt.  Nie miałem obiekcji wlutowania wersji spolaryzowanej  sekcji zasilania . Po prostu słabsze kondensatory ustąpiły miejsce Kaisei . Efekt to poprawienie dynamiki dźwięku . To efekt natychmiast do wychwycenia  i jednoznaczny ! Na pewno Kaisei nie jest brzmieniowym odpowiednikiem Black Gate  mimo wysiłku Audio Note i Rubicone . Wyszło im za to coś zupełnie nowego  coś ,co przypomina w barwie kondensatory PIO  w lekko retro stylu . Czy zdobędą takie uznanie jak   BlackGate ? Poczekamy ! Posłuchamy!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Kimber jest przez kilka dni u Pawła. To, co mogę polecić to, to że chcąc go "posłuchać", warto zabrać własne, dobrze rozpoznane nagrania. Warto przed wyjściem z domu posłuchać ich na własnych głośnikach i zapamiętać tyle, ile jest możliwe.   

Jeśli uznamy, że do krytycznych odsłuchów używamy tylko najlepszych naszym zdaniem nagrań, to możemy założyć, że są to realizacje wybitne. Studio lub rzadziej koncert, dobrzy muzycy i doskonała synergia realizatora z artystami. Do tego praca producenta i dobre tłoczenie: oto przepis na nagranie, które jest referencyjne. Znamy jego każdy szczegół... potrafimy określić szerokość i głębokość sceny, bliskość wokalistów od mikrofonu a w ekstremalnych sytuacjach – bazując na wyobraźni – widzieć oczami skórzaną kusą spódniczkę, która wydaje charakterystyczny dźwięk, gdy wokalistka w studio niecierpliwie kręci się, siedząc przed mikrofonem na wysokim, czerwonym stołku... Na szczęście wszystko rozgrywa się w naszej wyobraźni, a imaginacja studia pozostanie tylko wyobrażeniem. Lubimy zatem zamknąć oczy i wyobrazić sobie swego rodzaju bliskość z artystką czy artystą...

Kimber do tego jest idealny: na dodatek przy odrobinie szczęścia można doznać wrażenia naturalnego mieszania się tego, co w nagraniu z dźwiękami otoczenia. Jeśli lubimy obcować z dźwiękami, cenimy wrażenie osobistej obecności na scenie i lubimy zanurzać się w dzwiękach-to, to jest to! Jestem w stanie wyobrazić sobie przewód jeszcze wyższej klasy, ale jak na razie tak się nigdy nie stało – pozostaje jeszcze kwestia specyfiki systemu, bo być może poprzednio odsłuchiwany Cardas lepiej sprawdziłby się u kogoś innego. U Pawła mamy starannie zestrojone urządzenia. Wymiana w torze niektórych elementów powoduje natychmiastową, słyszalną zmianę. Manipulacje te powodują zmianę bliższą ,,inaczej", a nie ,,lepiej-gorzej" i tak jak pisano wcześniej: ... dźwięk jest obfitszy, jest go więcej, ma więcej masy/dociążenia - jednym się to będzie podobać, a innym nie.

Ktoś pewnie napisze, że ma tak samo... ale tylko do momentu, gdy usłyszy to, co oferuje tu Kimber. Mam wrażenie, że jego równowaga polega na umiejętnym pokazaniu balansu pomiędzy konturem a plamą. Każdy, kto wie, czym jest malowanie akwarelą, będzie wiedział, o co chodzi. Barwa jest delikatna i miękka, ale posiada jasno określony kontur. Niby łączy się z plamą obok, ale pozwala jej tworzyć autonomiczny kształt. Nie rozumiem zagadnienia ,,czarnego tła" – jeśli skupimy się na nagranych dźwiękach i wyobrażeniach artystów, można się zatracić w wyimaginowanym wrażeniu obcowania za nimi... no i jeśli słuchamy psychodelicznych fragmentów muzyki Pink Floyd, warto sprawdzić, czy za sprawą materializujących się muzyków, z lodówki nie znikają zbyt szybko używki.

Ps. niedowiarkom i malkontentom polecam odsłuch Kimbera, a potem samodzielną próbę zmierzenia się z opisem wrażeń.   

miniabyr

#2932
O qufa nie wiem co napisać  ;D . Tak z rana z grubej rury Lechu żeś przywalił . Będę spijał oczami ten tekst jak dobry bimber . Alleluja  . >:D .  A zapomniałem ! Wczoraj  miałem możliwość wpiąć ponownie kabel głośnikowy Harmonix SH 101 GP i porównać go z Kimber 3033 . Źle nie było ,ale po wpięciu Kimber nie było wątpliwości  co jest lepsze.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

JA :) Grubo poszedł kolega. Ale taka jest prawda o tym kablu. Po wpięciu w system zmiana jest zauważalna natychmiast. Tak to było u miniabyra a jak już to gdzieś pisałem, bardzo przezroczysty przewód. Po jego podłączeniu nic nie zaburza równowagi tonalnej natomiast odkrywa w systemie nowe pokłady rozdzielczości oraz dynamiki zarówno tej makro jak i mikro. Dosłownie zabił konkurencję na śmierć :-X

miniabyr

 Michale Flago ten tekst ma u mnie nominację QJP . Doceń  :P :P :P Czyż audiofile nie powinni pisać przemówień politykom ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

QJP to znaczy:
Q..wa Ja Pi.....olę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

#2936
Tak ! ;D A ja przyznaję ją niezwykle  rzadko ! Jesteś wśród innych nominowanych jak Nina Simone , Ela  ,Evans  . Doceń ! Wiecie co , zrobię sobie takie emblematy i będę QJP przyznawać na AudioShow  jak mi będzie się coś baaaardzo podobać ! .................................tylko nie zdradzajcie co ten skrót znaczy . ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

juter22

Kabla nie słyszałem, ale jeżeli jest taki super, cena nowe pow.4k€, to hifishark.com pokazuje go w cenie bardziej rozsądnej...1.7-1.8k€
Warto brać w ciemno?

miniabyr

#2938
Cytat: juter22 w Maj 05, 2018, 21:02
Kabla nie słyszałem, ale jeżeli jest taki super, cena nowe pow.4k€, to hifishark.com pokazuje go w cenie bardziej rozsądnej...1.7-1.8k€
Warto brać w ciemno?
Ja bym taki odważny nie był . Lepiej sprawdzić przed wydaniem pieniędzy  .  U mnie jest super i mówię to na podstawie mojego systemu i gustu .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

juter22

Cytat: miniabyr w Maj 05, 2018, 21:27
Cytat: juter22 w Maj 05, 2018, 21:02
Kabla nie słyszałem, ale jeżeli jest taki super, cena nowe pow.4k€, to hifishark.com pokazuje go w cenie bardziej rozsądnej...1.7-1.8k€
Warto brać w ciemno?
Ja bym taki odważny nie był . Lepiej sprawdzić przed wydaniem pieniędzy  .  U mnie jest super i mówię to na podstawie mojego systemu i gustu .
to mnie trochę zaskoczyłeś, niestety na niekorzyść (kabla rzecz jasna  ;D ), zwyczajowo jak coś jest "oh-ah" i "świetliste-zajebiste" to takie będzie w każdym systemie, tym za 2kPLN i tym za 20kPLN i za 200 też... a tu klops  :( :(

miniabyr

Ja bym po prostu sprawdził . Ok ten drut podobał się i mi oraz jeszcze kilku osobom które u mnie go słuchały .To fakt . Zmiana na Red Eye  czy Harmonix jednoznacznie  pokazywała przewagę Kimber . Jednoznacznie ,wyraźnie  i nikt nie dyskutował . Myślę ,że w starciu z Cardas C R  już nie było by tak prosto wskazać zwycięzcę  Kimber /Cardas . Raczej  wybór opierał by się o preferencje a nie że jest lepiej/ gorzej. Lechu wspominał ,że u mnie słuchając Kimber "usłyszał więcej " z jego charakteru który tak nas poruszył  niż w swoim systemie .Czyli ma to znaczenie gdzie go wpinamy .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

#2941
Cytat: miniabyr w Maj 05, 2018, 09:39Wiecie co , zrobię sobie takie emblematy i będę QJP przyznawać na AudioShow  jak mi będzie się coś baaaardzo podobać !
>:D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

No właśnie coś takiego ! Choć myślałem żeby QJP było bardziej  czytelne . Ale  o to chodzi ! Dzięki .  >:D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Cytat: miniabyr w Maj 06, 2018, 13:35Choć myślałem żeby QJP było bardziej  czytelne
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D I to jest to !!!!  Masz moją nominacje  QJP
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

malg

jaki ładny "znaczek", :)
jak go można zdobyć ? ::)
trzeba coś pokazać ?  ;D ;D ;D
trzeba coś odkryć ? ;D ;D
trzeba coś powiedzieć ? ;D

miniabyr

 Grzegorz musisz być pod takim wrażeniem żeby powiedzieć Qurwa Ja [wulgaryzm].  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Cytat: juter22 w Maj 06, 2018, 06:15to mnie trochę zaskoczyłeś, niestety na niekorzyść (kabla rzecz jasna   ), zwyczajowo jak coś jest "oh-ah" i "świetliste-zajebiste" to takie będzie w każdym systemie, tym za 2kPLN i tym za 20kPLN i za 200 też... a tu klops   

Do tego drogie kable lubią być podrabiane  :o ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: miniabyr w Maj 07, 2018, 11:24
Grzegorz musisz być pod takim wrażeniem żeby powiedzieć Qurwa Ja [wulgaryzm].  ;D
no to może jak złożę Klona Kondo  ;D