Vinius z Polski rodem.

Zaczęty przez Pboczek, Wrzesień 09, 2021, 19:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Dzięki uprzejmości Jacka dostałem na chwilę do osłuchana Viniusa. Nie z obowiązku tylko z satysfakcji słuchania tego pre coś skrobnę, bo jestem już i dopiero po jednej sesji odsłuchowej i wiem świetnie, że jest bardzo fajnie. Trójmiejska manufaktura wyprodukowała pasywny przedwzmacniacz, o czym przekonałem się kiedy nie znalazłem na obudowie gniazda zasilania. To że pre może zrobić taką robotę przy dźwięku mojego wzmacniacza, jest sporym zaskoczeniem. Znam jego dźwięk dość dobrze i go lubię ale teraz nie mogłem się od niego oderwać. Słucha się z tego na innym sporo wyższym levelu prezentacji muzycznej. Oferuje inny udział w spektaklu muzycznym i wciągnięcia przez muzykę od tego który oferuje sam wzmacniacz. 

Pudełko, rozpakowane, ustawione, lekko zadomowione, idę zara osłuchiwać.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

To przygoda z Viniusem rozpoczęta. :)

Wyszło nam z rozmowy z Piotrem po rozpakowaniu przedwzmacniacza, że pokrętła jakby plastikowe?
Tak myślał w pierwszej chwili Piotr i to nie dziwi, bo są lekkie.
Pokrętła są jednak drewniane, polakierowane.

Pboczek

Po wczorajszej sesji pojawiło się klika przymiotników, wśród nich transparentność i gładkość. Lecę ulubionymi płytami i żeby odsłuchać jak najwięcej, podaję po jednej stronie. Porównuję to co znam, z tym obrazem i już trochę się przyzwyczaiłem.

Jest to przedwzmacniacz który pokazuje tak dużo, że kiedy demaskuje nagrania, można odnieść wrażenie że chyba za dużo. Muzyka z niego płynie wygładzona, nie pozbawiona werwy ale słyszałem też brutalne przestery jakiejś nieudanie nagranej gitary, i zaczęła mnie po nich boleć głowa. Nie jest on dla wszystkich płyt.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi


Kangie

Tak jest. Przester gitarowy nie zawsze jest miękki i gładki jak piersi narzeczonej ;)

wiki

Bardzo myślałem o tym przedwzmacniaczu.... ale cena jest dla mnie zaporowa, na dzień dzisiejszy....
Choć z chęcią bym go posłuchał w moim systemie..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Coraz bardziej mnie zaciekawiacie..... 😀😀😀😀
A to niedobrze..... zwykle dla portfela...... Hihihi....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Kangie, to była zwyczajnie źle wysterowana gitara, przedobrzyli z tym co chcieli uzyskać, być może efekt spotęgowało kiepskie ściągnięcie dźwięku, masakra. Polski współczesny zespół, trio, grające stylowo lata 70, ładna płyta ale fragmenty z tymi gitarami, ja wysiadłem.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

Słucham teraz bardzo wymagającej płyty Mieczysława Karłowicza: duża orkiestra i solista.
Vinius w systemie.
Dobrze słychać wiele instrumentów, skoki dynamiczne i impresjonistyczne światło-cienie.
Jest szczegół bez rozpadania się dźwięku na atomy i tych wiele instrumentów tworzy całość: muzykę.


Pboczek

Była w sobotę jeszcze jedna sesja w KChA. Wszystko co usłyszałem dopiszę ale żadnych korekt wcześniejszych wpisów nie będzie. Pre gra na poziomie.

Jacek, gdzie mam go słać?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Cytat: Pboczek w Wrzesień 10, 2021, 19:12Kangie, to była zwyczajnie źle wysterowana gitara, przedobrzyli z tym co chcieli uzyskać, być może efekt spotęgowało kiepskie ściągnięcie dźwięku, masakra. Polski współczesny zespół, trio, grające stylowo lata 70, ładna płyta ale fragmenty z tymi gitarami, ja wysiadłem.
OK, rozumiem. Ja wtedy zatykam uszy i szukam gdzie są drzwi ;)

KonradK

Z ciekawości: jaką to ma impedancję wejściową?

jafi

Cytat: KonradK w Wrzesień 15, 2021, 12:13
Z ciekawości: jaką to ma impedancję wejściową?
Powyżej 10 kOhm.

jafi

Cytat: Pboczek w Wrzesień 15, 2021, 12:01
Była w sobotę jeszcze jedna sesja w KChA. Wszystko co usłyszałem dopiszę ale żadnych korekt wcześniejszych wpisów nie będzie. Pre gra na poziomie.

Jacek, gdzie mam go słać?
Kangie, wiki?
Może zapytam jeszcze raz: kto?

wiki

Cytat: jafi w Wrzesień 15, 2021, 12:44
Cytat: Pboczek w Wrzesień 15, 2021, 12:01
Była w sobotę jeszcze jedna sesja w KChA. Wszystko co usłyszałem dopiszę ale żadnych korekt wcześniejszych wpisów nie będzie. Pre gra na poziomie.

Jacek, gdzie mam go słać?
Kangie, wiki?
Może zapytam jeszcze raz: kto?

Jeżeli jest taka możliwość to ja na kilka dni z chęcią zagoszczę to pre w moim systemie....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Ja odpuszczam. Mierzę siły na zamiary... Ale dziękuję za pamięć.

jafi

Cytat: wiki w Wrzesień 15, 2021, 13:10
Cytat: jafi w Wrzesień 15, 2021, 12:44
Cytat: Pboczek w Wrzesień 15, 2021, 12:01
Była w sobotę jeszcze jedna sesja w KChA. Wszystko co usłyszałem dopiszę ale żadnych korekt wcześniejszych wpisów nie będzie. Pre gra na poziomie.

Jacek, gdzie mam go słać?
Kangie, wiki?
Może zapytam jeszcze raz: kto?

Jeżeli jest taka możliwość to ja na kilka dni z chęcią zagoszczę to pre w moim systemie....
Podaj namiary na PW.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Ostatnie wrażenia pojawiły się po odłączeniu pre i powrocie do dźwięku mojego systemowego wzmacniacza, chodzi ok. 5x tańszą integre Sansuja 607MP. Vinius gra przestrzenniej, lepszymi planami i głębokością, wyraźniej rysuje źródła. Jest to efektowniejsze, jakby sfotografować większy kawałek powietrza wokół każdego z muzyków, instrumentów i takie obrazy przenieść do pokoju. Dźwięk wydobywa się z przestrzeni delikatniejszej, przez co więcej go słychać wraz artefaktami. Można przez tą subtelność i obszerność prezentacji odnieść wrażenie przeźroczystości, braku zarysowania nut ale po dokręceniu gałki, to w pełni się zmienia. Nabiera wypełnienia, energii, bez strat dla wrażliwości. Pre lubi grać głośno i wtedy dopiero pokazuje, u mnie najlepiej wychodziło mu około godz. 2/3. Przeleciałem na nim wiele ulubionych płyt i niektóre pokazały mi się zjawiskowo, grały pierwszoligowo, a kilka nie zyskało, zagrało bez pierwotnego czaru. Na pewno pokazuje więcej niż moja integra, jest lepiej zniuansowany i gładszy.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

Vinius i 5x tańsza integra jak piszesz. Wiadomo, że nikt nie zestawi tak systemu, ale
to doświadczenie jest cenne. :)
Dlaczego?
bo pokazuje jak ważna jest rola pre lub pokrętła głośności w systemie.
A tyle się dzieje już ze stosunkowo niedrogim wzmacniaczem po wpięciu Viniusa...

tomcio

Bardzo chętnie posłuchałbym Viniusa. Może ktoś z okolic Poznania będzie miał go na odsłuchach, chętnie bym wpadł na małą godzinkę.
Pozdrawiam
Tomasz

wiki

Dziś dojechał....
Vinius Audio TVC-03
Zapakowany w pudło potrójne, to zewnętrzne ze sklejki..... 😀

Niedługo będę wychodził na Love Polish Jazz Festiwal.... więc dziś sobie pobrzdąka tylko jak wrócę...

Na główne słuchanie jestem nastawiony na jutro popołudniu.... Kolega ma dojechać to sobie obadamy co i jak....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Czekamy na wrażenie "pokoncertowe" i  "poviniusowe" ;)

wiki

Ogólnie fajnie wygląda w rzeczywistości....
Na zdjęciach mi się wogóle nie podobał....
U mnie wygląda zajefajnie.....
No i zdziwiłem się ciężarem..... Jest ciężki....

Jedna rzecz, i chyba ostatnia jaką znajdę (tak mi podpowiada mój nos), która mnie się nie podoba to regulacja głośności, jest taka jakby "siermiężna"....
Jest to regulacja skokowa co raczej oczywiste w tym rozwiązaniu ale to przełączanie fizycznie/manualnie mi się nie podoba.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka