Listwy zasilające - testy, opinie

Zaczęty przez kangie, Marzec 05, 2015, 11:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

kefas




kefas

Aha, czytałem o tym swego czasu.

kefas

To takie coś to będzie to samo ?
Tomanek DCB-1 - Reduktor składowej stałej sieci zasilającej 230V

Piterski

kefas, gdybyś zamierzał coś takiego kupić to Bartolo ma to na zbyciu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

A co dokładnie ma na zbyciu i za ile?

Piterski

Ma na sprzedaż Tomanek DCB-1. Za ile nie wiem, trzeba by go zapytać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas


moon

#134
Mam zagwostkę, dostałem Tagę PF600, mam watpliwosci, czytajac instrukcje, czy wskaznik nieprawidlowej fazy wskazuje tylko nieprawidlowosc podlaczenia w gniazdku sciennym, czy rowniez przy podlaczeniu urzadzenia do tej listwy? Mam wrazenie, ze na pusto dioda sie nie swiecila, a pod podlaczeniu paru urzadzen juz tak.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: moon w Grudzień 28, 2022, 15:27
Mam zagwostkę, dostałem Tagę PF600, mam watpliwosci, czytajac instrukcje, czy wskaznik nieprawidlowej fazy wskazuje tylko nieprawidlowosc podlaczenia w wtyczce sciennej, czy rowniez przy podlaczeniu urzadzenia do tej listwy? Mam wrazenie, ze na pusto dioda sie nie swiecila, a pod podlaczeniu paru urzadzen juz tak.
Nie wiem jak Taga ale u Furutecha wskazuje zapięcie w gniazdku i trzeba przytrzymać guziczek by zamknąć obwód do sprawdzenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

tak mysle, odepne wszystko i zobacze ponownie, czy 'pusto' nadal sie swieci - bylem przekonany, ze nie palila na poczatku .
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Może masz jakąś pętle masy i jak podłączysz odbiorniki to zaczyna świecić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

moge to jakos wykryc? tzn. pewnie wyjdzie, jak ktores urzadzenie wylacze. ale cos z tym zrobic mozna/powinienem?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Trudno mi jednoznacznie się do tego odnieść. Nie wiem kiedy powinna świecić Ci ta dioda a kiedy nie. Może w instrukcji są jakieś informacje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Śladu o pętlach masy w instrukcji nie ma, mogę się domyślać, że dioda świeci się, jeśli w gniazdku jest źle podłączone. Nie wypiąłem jeszcze kabli, ale jeśli na pusto nie świeciła się, a po dołączeniu wzmaków, gramofonu itp. zaczęła, to jak piszesz, musiała powstać pętla masy. Moje pytanie tyczyło, jak ją namierzyć, zniwelować? Zakładam, że jak podępnę po kolei urządzenia, to namierzę chociaż gdzie to jest
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: moon w Grudzień 29, 2022, 09:53Zakładam, że jak podępnę po kolei urządzenia, to namierzę chociaż gdzie to jest
Tak bym spróbował zrobić. Po kolei wpinać i sprawdzać kiedy się zaświeci.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Pierwsze wpięcio-wypięcia wskazują, że po wpięciu do gniazdka,w którym już jest wpięta Taga (dioda o nieprawidłowej fazie się nie świeci), do drugiego podłączam drugą listwę, pojawia się sygnalizacja diody. Drugie podejście, gdy jest sama listwa Tagi w gniazdku, dioda się nie świeci, podłączam wszystkie sześć wtyczek i jedna z nich, od telewizora, znów powoduje świecenie. O ile rozumiem, poprawa podłączenia w gniazdku tam powinna pomóc (chyba, bo może to coś z drugą listwą), jakieś gniazdka schuko przy okazji sobie zamówiłem z tej okazji, to co z telewizorem? wypinanie po kolei kabli, gdzie się łączy z konsolą, dekoderm czy DAC i sprawdzanie, gdzie przestaje się świecić dioda? czy jakiś inny sposób mogę zastosować?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Tylko metodą odłączenia wszystkiego i wpinania po kolei, ewentualnie sprawdzania polaryzacji gdy zaświeci. Innej drogi nie widzę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

tyle ze telewizor to jedynie jedno wpiecie i wypiecie, jedyne co przychodzi mi do glowy, ze to idzie po reszcie polaczen, czyli np. po kablu hdmi do dekodera czy konsoli?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Odłącz od niego peryferie i dopiero go włącz
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.