Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Był u mnie dzisiaj kolega na 5h słuchaniu. Oj, posłuchali my, posłuchali...

Jako, że od wczoraj męczę biografię Zdzisława i Tomasza Beksińskich (trochę wywiadów na YT oraz audiobook), dzisiaj sięgam po film. Oglądałem go raz. Dzisiaj powtórzę.

wiki

Fotka z filmu...
W trakcie oglądania...

Przerwa bo muszę się przełączyć na słuchawki...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

kazan

Dzisiaj zaliczyłem Osierocony Brooklyn . Nie wiem , może się nie znam , ale dla mnie to była uczta . Czytałem przed seansem "te" niepochlebne recenzje krytyków i cieszę się , że chciało mi się samemu sprawdzić . Świetna muza , dawno nie spędziłem tak miło 140 min  :np:
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

merlin1973

Cytat: Kangie w Grudzień 27, 2019, 21:15dzisiaj sięgam po film. Oglądałem go raz. Dzisiaj powtórzę.
Tylko muzyki podczas oglądania nie zapomnij posłuchać  ;)
Pozdrawiam S.CH.

dino

Znakomity film  :np:

wiki

Cytat: wiki w Grudzień 27, 2019, 20:16
I film następny...
Się zaraz będzie oglądać...
Quadrophenia
Reż.  Franc Roddam

Z muzyką The Who....

Kto chce może obejrzeć... czy znakomity ... oceńcie sami...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

dino


wiki

 Quadrophenia...

Kangie....
Wstrzeliles się w setkę....!

Dialogi i piosenki...Tomasz Beksiński...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

:)

Sławek, nie mam tej płyty, a utwory konkretne!

merlin1973

W Empiku jest chyba za 35zł rok temu mi rodzina przywiozła to mam  ;)
Pozdrawiam S.CH.

wiki

Cytat: Kangie w Grudzień 27, 2019, 21:15Jako, że od wczoraj męczę biografię Zdzisława i Tomasza Beksińskich (trochę wywiadów na YT oraz audiobook), dzisiaj sięgam po film. Oglądałem go raz. Dzisiaj powtórzę.
Czytałem książkę... Ciekawa historia....
Częściowo jestem z nią związany bo słuchałem audycji syna i podziwiam obrazy ojca...

Zapraszam do Sanoka do muzeum.... jest co oglądać....

A na kasetach mam wiele nagranych płyt z audycji syna....


Film też oglądałem... nijak ma się do książki....cienizna jakaś z tego obrazu wyszła...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: dino w Grudzień 27, 2019, 22:28
Znakomity film  :np:
Jeżeli piszesz o "Ostatnia rodzina"...
To po przeczytaniu książki... tego filmu nie da się oglądać....

Ale teraz czasy takie, że ludziska tylko filmy oglądają...łatwo, szybko i przyjemnie... A z rzeczywistością ma się to nijak...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Znam te opinie.

Książki są co najmniej dwie, z czego jedna z nich też ma sporo negatywnych opinii. Chodzi o pozycję Magdaleny Grzebałkowskiej "Beksińscy. Portret podwójny". Jestem w trakcie słuchania darmowego audiobooka na YT.

Jest też książka Wiesława Weissa "Tomek Beksiński. Portret prawdziwy". Ponoć tam są zawarte prawdziwe informacje o życiu rodziny Beksińskich. Możliwe, że ją kupię i przeczytam.

A Ty Wiki, którą książkę czytałeś?

wiki

Cytat: Kangie w Grudzień 27, 2019, 23:28A Ty Wiki, którą książkę czytałeś?
Tę pierwszą....
Czy mowi duzo prawdy, trudno ocenić...
Na czymś się trzeba wzorować, prawda?

Ale film to przegiecie (splycenie) całkowite....W mojej ocenie oczywiście....
Zresztą jak większość filmów, które powstały po książkach...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

moon

obejrzalem Alieniste, troche za malo napiecia przez jakas polowe, na szczescie koncowka sie rozkreca:) Za to nasz rodzimy Rojst, swietny film.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

A ja wasz zaskoczę . Na Netflixie obejrzałem film dokumentalny o Dolly Parton . Tak o  Dolly Parton -  Polecam ,bo parę osób się zdziwi ,że to ona napisała wiele hitów które znamy z innych wykonań. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

axolotl


Kangie

#1368
Cytat: wiki w Grudzień 27, 2019, 23:42
Tę pierwszą....
Czy mowi duzo prawdy, trudno ocenić...
Na czymś się trzeba wzorować, prawda?

Ale film to przegiecie (splycenie) całkowite....W mojej ocenie oczywiście....
Zresztą jak większość filmów, które powstały po książkach...

Spłycenie spłyceniem. Film zawsze spłyci, nie dopowie. W końcu filmy to 1-3h materiału. Książka to już powiedzmy kilkanaście - kilkadziesiąt godzin czytania. To oczywiste, że książka mniej spłyci, co ważniejsze - uruchomi wyobraźnię i nie poda wszystkiego jak na tacy, jak to często bywa podczas oglądania filmów.

W przypadku tego filmu największym problemem jest ponoć niesprawiedliwe i zakłamane przedstawienie osoby Tomasza Beksińskiego - rola grana przez aktora - Dawida Ogrodnika. Tomasza przedstawiono jako totalnego wariata-furiata, demolującego kuchnię. Nagrywa to ojciec na VHS. To nadinterpretacja, wręcz nieprawda. Taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Potwierdzają to przyjaciele Rodziny Beksińskich. Scenariusz filmowy jest mocno naciągnięty i całość miałą chyba sprawić, żeby przyciągnąć widownię do kina.

Tutaj skrobnąłem co nieco o tych książkach.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=154.msg265497;topicseen#msg265497


A tutaj znajomi i przyjaciele rodziny o "prawdziwym" Tomku - w obronie honoru Rodziny Beksińskich.







Piterski

Właśnie wróciłem z seansu kinowego filmu Blade Runner z 1982 roku.
Oglądałem już ten film na małym ekranie, ale nic nie zastąpi magii kina 8)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

Dzisiaj, w ostatnim dniu tego roku, nie polecam filmu, który ostatnio obejrzałem - czyli pozycji "Pan T.". Nie polecam z uwagi na tematykę, tj. ciężkie, ponure klimaty stalinizmu, i te mylące zajawki o tym filmie, jakoby miała to być czarna komedia. Otóż nie jest, dla mnie nie było tam nic śmiesznego... Są dłużyzny, niepotrzebne sceny, scenografia też taka mocno średnia, film mógłby być spokojnie krótszy o 15-20 minut i niczego byśmy nie stracili.

Jeżeli jednak lubicie: 1) znakomite aktorstwo i smakowite, małe rólki wybitnych artystów (Jan Nowicki!), 2) świetną muzykę (Michał Urbaniak w podziemnym klubie jazzowym!), 3) znakomicie wykadrowane i oświetlone ujęcia - to się nie zawiedziecie. Kwestia odpowiedniego nastawienia i może być nieźle... ja go nie miałem, nie byłem w nastroju po świętach, i nie chciałbym już tego filmu ponownie oglądać.

P.s. nareszcie i chyba po raz pierwszy w życiu, na polskim współczesnym filmie, usłyszałem bardzo dobrą realizację dźwięku! Naprawdę, słychać każde jedno słówko wypowiedziane szeptem w tłumie, nikt nie bełkocze, a szum tła nie zagłusza dialogów. Zaiste, dla mnie to było objawienie naszej kinematografii (vide np. obrazy P. Vegi).
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Cytat: miniabyr w Grudzień 28, 2019, 21:37Na Netflixie obejrzałem film dokumentalny o Dolly Parton

Dzięki. Film Dolly Parton: Here i Am jest ciekawy nie w sensie kunsztu reżyserii czy scenariusza, czy zdjęć. On jest ciekawy, bo my Dolly Parton kojarzymy z tandetą, a on nam tłumaczy co, jak i dlaczego. Dolly nie bała się poruszać po ościennych gatunkach muzycznych, jej teksty to opowieści, wcale nie w stylu "przez te oczy zielone". My tu w Polsce widzimy może wierzchołek góry lodowej.

Dziś może wygląda nieco karykaturalnie, ale jaka to była piękna kobieta.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Irlandczyk - hm ....szału nie ma.

vasa

Mimo że Wasze opinie nt Wiedźmina były niespecjalnie entuzjastyczne (eufemizm [emoji6]) to postanowiłem to sprawdzić na własne oczy. Przez pierwsze dwa odcinki byłem skłonny przyznać krytykom rację ale potem zmieniłem zdanie i z przyjemnością skończę sezon. Myślę że drugi sezon ma szansę być naprawdę dobry [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

maniek67

Cytat: dino w Styczeń 01, 2020, 14:12
Irlandczyk - hm ....szału nie ma.
Powiedziałbym - wieje nudą.