Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: maniek67 w Styczeń 01, 2020, 14:59Powiedziałbym - wieje nudą.
Ktoś się wcześniej zachwycał to włączyłem ale nuda szczególnie od połowy. Wcześniej typowa gangsterka. Łącznie z obsadą.

frywolny trucht

Film wymaga czasu i skupienia. Tak po prostu. Jest długi i nikt nie pokazuje pajacyków.

https://www.filmweb.pl/film/Irlandczyk-2019-513794
https://www.imdb.com/title/tt1302006/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Czas był, skupienie (do 2/3) było.
Co niby w tym filmie jest warte zainteresowania ?
Ojciec Chrzestny 1972 z rolą Ala Pacino jakoś mnie bardziej zainteresował niż to "arcydzieło".
Taki film o malowaniu mieszkań ....

rudy-102

Obejrzałem  Sun Ra -Space Is The Place.
Albo byłem zbyt trzeźwy podczas oglądania, albo jestem ogólnie za mało inteligentny.

Therion

Oglądam z żoną Mesjasza. Póki co, do 6go odcinka, nie spieprzyli.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

U nas 4 odcinki czeskiego "Pustkowia", no i nieco wieje nuda.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dino

Coś mnie "filmowo" napadło.
Wczoraj "Dwóch Papieży".
Jak dla mnie rewelacja. Nie jest to jakieś arcydzieło ale ogląda się świetnie.

Co jeszcze warto obejrzeć z filmów 2019 ?
Odpaliłem wczoraj z powrotem Kodi więc mamy fazę na oglądanie.

Therion

Nie wiem, jak bardzo jestes w tyle. Jezeli bardzo, to machnij dom z papieru. Zajebisty.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Od dzisiaj w kinach.
Birth of the Cool


nikhil

Cytat: Therion w Styczeń 02, 2020, 10:57
Oglądam z żoną Mesjasza. Póki co, do 6go odcinka, nie spieprzyli.
Nie spieprzyli do końca i oczywiście będzie kontynuacja. ;)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

rudy-102

#1385
Byłem wczoraj na Motherless Brooklyn. Ten film trzeba koniecznie zobaczyć. 

jacek-k-wawa

Faktycznie dobry film, zdecydowanie wart obejrzenia. Również ze wzgledu na muzykę.

Piterski

Cytat: Piterski w Grudzień 22, 2019, 16:31
Kupiłem już sobie bilet na Osierocony Brooklyn, ciekawa jaki film mnie czeka.
Oglądałem i również daje mu gorącą rekomendacja. Kupie go sobie na bluray by móc wyłapać to wszystko co umknęło mi w trakcie śledzenia dialogów, które ze względu na sposób niewysławiana się głównego bohatera, były dość absorbujące.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

W kinie dostałem bardzo ładny plakat do filmu, a płyta z muzyką za tydzień przyjdzie pocztą  :) .

Old Man Kensey

Jeśli jesteście fanami, lub choć tylko lubicie sagę Star Wars, to mocno polecam i rekomenduję serial "The Mandalorian". Wszystko super, zdjęcia, muzyka, efekty, scenariusz... moim zdaniem lepiej nawet od filmów kinowych. Tylko odcinki mogłyby być trochę dłuższe, ale naprawdę warto!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bartolo

Cytat: Old Man Kensey w Styczeń 04, 2020, 14:12
Jeśli jesteście fanami, lub choć tylko lubicie sagę Star Wars, to mocno polecam i rekomenduję serial "The Mandalorian". Wszystko super, zdjęcia, muzyka, efekty, scenariusz... moim zdaniem lepiej nawet od filmów kinowych. Tylko odcinki mogłyby być trochę dłuższe, ale naprawdę warto!
Tylko w Polsce nie można go obejrzeć.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

moon

Cytat: Bartolo w Styczeń 04, 2020, 15:01Tylko w Polsce nie można go obejrzeć..

dziwne, niejeden moj znajomy w Polsce ma to juz obejrzane:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Old Man Kensey

Nie jest tak źle, w Lublinie wyświetlają 😁
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

moon

The Spy, fajny w starym klimacie serial o agencie Mossadu z lat 60.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jjacek

Jezeli chodzi o " kino ambitne" to...ostatnio widzialem w IMAXE - GWIEZDNE WOJNY: SKYWALKER. ODRODZENIE i poprawilem 2  (10 odcinkowym sezonem) netfixu -ZAGINIENI W KOSMOSIE. :-X :D Oczywiscie nie omieszkalem ogladnac calego 1 sezonu  "The Mandalorian" :pij:

frywolny trucht

Skończyliśmy z żoną z wiedźminem ;) Albo nam się tak wydaje, bo zapowiadają drugi sezon. No więc tak, jest trochę baboli, niekonsekwencji, niedopatrzeń, ale coś nam się ubrdało, że jest 10 odcinków, a było 8- poczuliśmy niedosyt. Ale jak to? Już koniec? Ja mam tę przewagę, że Sapkowskiego czytałem daaawno temu i nic już w sumie nie pamiętałem, a żona w ogóle nie czytała. Rozumiem jednak, że ortodoksi prozy Sapkowskiego mogą czuć się źle. Mam też wrażenie, że pierwsze dwa odcinki nie są jakieś gorsze, one służą po prostu widzowi jako bufor do złapania konwencji. Polubiłem odtwórcę Geralta, nawet gdy udaej, że myśli i robi "hmm". Najmniej mi pasuje rola Yennefer, która dzięki czarom przeobraziła się z Quasimodo w seksbombę pierwsza klasa. Wszystko zrozumiem, ale czy Sapkowski przewidział w świecie, który stworzył kliniki wstrzykujące botoks w usteczka? Ta aktorka tam w ogóle nie siedzi.

No i na koniec- "Wiedźmin nie jest jednak już wg mnie biedną wersją Gry o Tron. To jest krok w bok. To fantasy i tamto fantasy.

Drakula- Netflix- 2019- 3 x 1,5h. Świetne, zaskakujące i takie w klimacie serialu Sherlock z Benedict'em Cumberbatch' em. Ale czego się spodziewać, jak to ci sami twórcy?

https://www.youtube.com/watch?v=gCbbaund1es
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Zaczynamy 3 sezon The Crown  8)

moon

Dracula, doskonaly pierwszy odcinek z totalnie moim humorem, dwojka troche slabsza, ale dobra, najgorszy trzeci odcinek, ale wrazenie zdecydowanie "in plus". Ale nie wszystkim musi sie podobac taka koncepcja:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Dokładnie też tak uważam :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Mesjasz - super wymyślone. Nie mogłem się oderwać.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite