Przebudowa SME 3009 do standardu 3012 Mk.I

Zaczęty przez Laga, Listopad 09, 2023, 17:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

Laga

Witam ,
coraz wieksza popularnosc ,,ciezkich" wkladek takich firm jak Ortofon serii SPU, EMT serii OF oraz Shure M3D, przy jednoczesnie niskiej podazy ramion ( a co za tym idzie horrendalnych cenach  takich ramion, np. obecna cena rynkowa SME 3012 Mk.I w dobrym stanie to ponad 3000 € ) , ktore bylyby w stanie wydobyc wszystkie zalety tych systemow , sklonilo mnie do podjecia proby adaptacji (przebudowy) krotkich 9-cio calowych ramion firmy SME do standardu umozliwiajacego stosowanie w pelnym zakresie powyzszych wkladek.

Oto efekty - " ciezka altyleria " TEM -43,45 gr   ( optymalizacja Ortofon SPU Classik Mk.II )
                  - Aluminium            TEM -18,25 gr   ( optymalizacja Denon DL- 103 pierwotna wersja )

Pozdrawiam

Patern

Cytat: Laga w Listopad 09, 2023, 17:39Witam ,
coraz wieksza popularnosc ,,ciezkich" wkladek takich firm jak Ortofon serii SPU, EMT serii OF oraz Shure M3D, przy jednoczesnie niskiej podazy ramion ( a co za tym idzie horrendalnych cenach  takich ramion, np. obecna cena rynkowa SME 3012 Mk.I w dobrym stanie to ponad 3000 € ) , ktore bylyby w stanie wydobyc wszystkie zalety tych systemow , sklonilo mnie do podjecia proby adaptacji (przebudowy) krotkich 9-cio calowych ramion firmy SME do standardu umozliwiajacego stosowanie w pelnym zakresie powyzszych wkladek.

Oto efekty - " ciezka altyleria " TEM -43,45 gr  ( optymalizacja Ortofon SPU Classik Mk.II )
                  - Aluminium            TEM -18,25 gr  ( optymalizacja Denon DL- 103 pierwotna wersja )

Pozdrawiam
Interesujące.
NA czym polega optymalizacja Denon DL- 103 pierwotna wersja?




Laga

Przygotowujac sie do tego projektu wykonalem kilkanascie wersji czesci, ktore zamierzalem wymienic w stosunku do oryginalu, a nastepnie zaczalem to testowac z konkretna wkladka. W przypadku wersji z rurka aluminiowa byl to Denon.

Piterski

Kolego Laga, myślę że nie ma sensu wdawać się w wyjaśnienia i polemikę z kolejnym klonem Gerwazego.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bacek



Marcinus

Czy takie ramiączko można u Ciebie zanabyć?

Laga

Nie chce wykorzystywac tego forum do dzialan komercyjnych , ale jak juz pojawilo sie takie zapytanie to odsylam do szczegolowego opisu na mojej stronie
https://micro-seiki-world.com/przebudowa-ramion-sme-serii-3000/
Jestem otwarty na wszystkie opcje .


Patern

Cytat: Laga w Listopad 10, 2023, 09:00Przygotowujac sie do tego projektu wykonalem kilkanascie wersji czesci, ktore zamierzalem wymienic w stosunku do oryginalu, a nastepnie zaczalem to testowac z konkretna wkladka. W przypadku wersji z rurka aluminiowa byl to Denon.
1. Jak masą efekywną ma ramię dedykowane do wkładki Denon 103?

Laga

Tak jak napisalem na wstepie TEM 18,25 Gr

Patern

Cytat: Laga w Listopad 10, 2023, 20:54Tak jak napisalem na wstepie TEM 18,25 Gr
ME ramienia + Denon 103 = Całkowita masa efektywna około 27g?
Jak dobrze liczę to z wkładką Denon 103 pik rezonnsu powinien być na około 10 Hz -
To niegłupie jest ;)
Ciekawe byłoby wiedzieć, jak duża jest ta amplituda niepożądanego rezonansu z wkładka Denon 103.
Czyli pomiar sygnałem testowym "Przemiatanie pasma 20Hz-20kHz"
 

Marcinus

Niedługo otworzę lodówkę i ten Grzmot - Gerwazy z niej wyskoczy.

Laga

Na temat "pikow ,depresji i plaskowyzow " wykresowych nie czuje sie kompetentny dyskutowac. Z pojeciem masy "efektywnej calkowitej " niestety sie rowniez nie spotkalem.

Patern

Cytat: Laga w Listopad 11, 2023, 08:47Z pojeciem masy "efektywnej calkowitej " niestety sie rowniez nie spotkalem.
Jaka jest masa efektywna ramienia wraz z zamontowną wkładką Denon 103?