Mini Disc - przeszłość i przyszłość

Zaczęty przez GregWatson, Listopad 08, 2017, 22:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Akurat ten zestaw mam wpięty z 8 godzin dziennie. A mam go już może ze 2 lata to powiem szczerze że raczej nie zauważyłem różnic między tym sprzed 2 lat a teraz.
Ale gra za to znakomicie. Mam jeszcze Onkyo FR-435 to tam Minidisc jest cieniutkie w porównaniu z tym.
Ale przyjże się temu zagadnieniu bliżej. Dzięki za uwagę techniczną.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GrzesiekOpowiada

Jakby kogoś interesował jeszcze temat MiniDisc to zapraszam

GregWatson

#52
W ramach wolnych chwil rozpocząłem archiwizację ciekawych płyt różnych zespołów i wykonawców. Mam 3 MiniDisci w tym przenośny więc będzie na czy słuchać.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Kilkadziesiąt minut i już coś tam można wystrugać.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i MiniDisców przybywa z dnia na dzień. Każdego dnia po kilka i z czasem będzie ładny zestawik.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Lipiec 19, 2020, 14:01
No i MiniDisców przybywa z dnia na dzień. Każdego dnia po kilka i z czasem będzie ładny zestawik.

Ale cudeńka... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

kefas

Cytat: GregWatson w Lipiec 19, 2020, 14:01No i MiniDisców przybywa z dnia na dzień. Każdego dnia po kilka i z czasem będzie ładny zestawik.
Kupujesz je, czy produkujesz?

GregWatson

MiniDisci mam a okładki sobie dorabiam. Trochę kopii winyli i nie tylko się przyda.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Greg, piękna kolekcja i świetny sprzęcik. Grałem tylko na słuchawkach i robi robotę!

kefas

Bardzo ładnie to wygląda. Myślę że to fajny pomysł na archiwizację ulubionych płyt na nośnikach trwałych takich których można dotknąć a jednocześnie ze względu na wymiary niezagracania pokoju.  :np:

GregWatson

Opracowałem bardzo prosty wzór okładki w Wordzie i wklejam tylko okładkę przód i tył oraz sam dopisuję boczek.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Ta kolekcja nagrań Niemena to nisza. Nawet na forumie Niemen-Aerolit możliwe, że nikt tego nie ma  :o 8)

GregWatson

Tak to wygląda po wydruku.

Trochę tego i trochę tamtego też.

kefas

Pełna profeska  :np:

To jakiś specjalny papier?

GregWatson

Zwykły biały a4. Taki do ksero. Ale można na błyszczącym i każdym innym. Wydruk z drukarki laserowej domowej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

O kurde ale się nabrałem myśląc ,że Niemen i kilka innych tytułów wyszło na MD. Taki prima aprilis w lipcu  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Lipiec 21, 2020, 20:02
O kurde ale się nabrałem myśląc ,że Niemen i kilka innych tytułów wyszło na MD. Taki prima aprilis w lipcu  ;)
Też się nabrałem, że to oryginały....
GregWatson, super realizacja, jak oryginał... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie


miniabyr

Jak sprawdzałem ceny nagranych nośników MD na Discogs to zdębiałem -są zawrotne ! Zapewne z racji tego ,że tytułów oryginalnie wydanych jest mało .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

#69
Zgadza się. Nośników nagranych jest bardzo mało. Ja osobiście ma jeden taki nośnik i muszę przyznać że dynamika dźwięków jest niesamowita. Aż wierzyć mi się nie chce że tyle można wycisnąć z takiego nośnika.

Na fejsie założyłem grupę o tej tematyce, też tam zapraszam.

Minidisc - urządzenia i nośniki.

https://www.facebook.com/groups/783773078826307/?ref=share
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wracając do projektowania okładek Sony wypuściło bardzo fajny program do projektowania okładek do MiniDisców. Można sobie ściągnąć z neta a program nazywa się
Minidisc Label Projector.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Miałem kiedyś taki tylko srebrny. Sprzedałem. Niedawno kupiłem powtórnie tylko w innym kolorze.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Cytat: GregWatson w Lipiec 25, 2020, 13:22
Miałem kiedyś taki tylko srebrny. Sprzedałem. Niedawno kupiłem powtórnie tylko w innym kolorze.

On tak musi być okablowany?   ;) :P
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Nie. Tak dałem wszystko w kupię. Są tam: słuchawki, pilot przewodowy, kabel USB do połączeń laptop - MD, kabel z zasilacza.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie