Dlaczego kable zasilające "grają"

Zaczęty przez malg, Czerwiec 22, 2017, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

bum1234

Nie ma.

Bo jak może coś takiego istnieć, skoro w audio główną rolę odgrywa psychika słuchacza, czyli coś co jest bardzo złożone i nieprzewidywalne (są wyjątki ;) ) :)

elem

Cytat: bum1234 w Czerwiec 27, 2017, 10:48w audio główną rolę odgrywa psychika słuchacza

Popadasz w przesadę i nieprawdziwe uogólnienia :)  Na taki wywód można odpowiedzieć "j.bać pomiary, hobby ma mi sprawiać przyjemność".  :P  ;D

Dajmy malgowi szansę, zanim zamknie ten wątek.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

#128
Cytat: bum1234 w Czerwiec 27, 2017, 07:22
Cytat: malg w Czerwiec 26, 2017, 23:58to Ty próbujesz udowodnić że to wszystko to "legenda" i potem ją obalasz.

Czyli przyznajesz mi rację. Kable sieciowe nie "grają" :)

Nie wiem jak ty te wnioski wyciągasz, jakby z kapelusza
co ma to co ja napisałem, do tego co ty wysnułeś ?
Przecież cała sentencja była o Tobie

malg

Cytat: elem w Czerwiec 27, 2017, 11:03
Dajmy malgowi szansę, zanim zamknie ten wątek.

Zaczynam myśleć jak taką analizę wykonać, aby przekonać oportunistów, :)
niestety wymaga albo drogiego sprzętu,  :P albo drogiego oprogramowania :P
poza tym własnie wybieram się na urlop  ;D ;D ;D

malg

Cytat: bubusia w Czerwiec 27, 2017, 08:13
Z kolega bumem zgadzam sie w jednej, ale kluczowej kwestii, music is what really counts, a nie sprzet. A wielu z nas, poszukiwaczy, czasami sie zapetla w probie osiagniecia the best possible quality of sound. I jednak muzyka, muzyka jako taka, schodzi na drugi plan. Czasami, a moze nawet czesciej. Co nie znaczy, ze kable i np lampy(tutaj ogromny)nie maja wplywu na dzwiek.

Jest tez kwestia roznic, dla 1nego troche jasniejszy dzwiek lub np mniej wysycony, bardziej suchy to roznica ogromna, dla 2ego prawie zadna. I stad tez moga wynikac nieporozumienia co do kabli. Oczywiscie sluch i warunki maja rowniez duze znaczenie. Raz slyszymy lepiej, raz gorzej. I znowu te roznice sa roznie postrzegane.
Zgadam się z Bubusia i oczywiście z Bum-em, ze dźwię jest ważniejszy od sprzętu.


Cytat: elem w Czerwiec 27, 2017, 09:09
To prawda, "odbiornik" jest nabardziej nieliniowym, niezbadanym, niemierzalnym, niepowtarzalnym "urządzeniem" w tym łańcuchu pomiarowym. I na dodatek może z własnej woli, z powodu uszkodzenia lub złośliwie przekazać błędne wyniki "pomiarów".  Co gorsza, ciężko mu pomóc. Za cholerę nie może usłyszeć dźwięków zmysłem wzroku skierowanym na ekran analizatora widma.
o słuchaczu i jego uszach ::), też już pisałem,
ale to nie dociera do kolegów oportunistów :o





bum1234

Cytat: malg w Czerwiec 27, 2017, 11:25Nie wiem jak ty te wnioski wyciągasz, jakby z kapelusza
co ma to co ja napisałem, do tego co ty wysnułeś ?
Przecież cała sentencja była o Tobie
Przeczytaj dokladnie to co napisałeś, a potem moją odpowiedź ;)

Cytat: elem w Czerwiec 27, 2017, 11:03Popadasz w przesadę i nieprawdziwe uogólnienia   Na taki wywód można odpowiedzieć "j.bać pomiary, hobby ma mi sprawiać przyjemność".   

Właśnie do tego zmierzam Audiofil chce, by jego hobby sprawiało mu przyjemność. Całe gadanie o możliwie największej wierności odtwarzania to tylko pretekst, bo chodzi o zabawę. w takiej sytuacji wszelkie dyskusje na ten temat tracą sens.

:)

malg

Cytat: bum1234 w Czerwiec 27, 2017, 11:37
Właśnie do tego zmierzam Audiofil chce, by jego hobby sprawiało mu przyjemność. Całe gadanie o możliwie największej wierności odtwarzania to tylko pretekst,.....
jeśli hobby tak traktujesz jak napisałeś,  to nie zazdroszczę ::)
Hobby to bezmiar możliwości nawet absurdalnych - na tym to polega, działanie bez granic, bez uprzedzeń, bez jakich kolwiek zahamowań
nie ma w nim mowy o racjonalności czy sensie.

Cytat: bum1234 w Czerwiec 27, 2017, 11:37
... bo chodzi o zabawę. w takiej sytuacji wszelkie dyskusje na ten temat tracą sens.
:)
przecież można mieć jedno i drugie - i zabawę i odtwarzanie rzeczywistości,
ale Ty chcesz odebrać innym tę druga cześć, bo sam jej nie używasz (nie stosujesz)
uprzedzając Twoją odpowiedź - odtwarzanie rzeczywistości poprzez dobór elementów i zastanawianie się, który ma większy lub mniejszy oraz jaki  wpływ, jest faktem czy tego chcesz czy nie.

jacek-k-wawa

Cytat: malg w Czerwiec 26, 2017, 22:35Próbuję nakierować kolegów-oponentów na techniczno-fizyczne tory - zaprosić do laboratorium,
poprowadzić rozmowę na jakieś argumenty konkretne, ale coś mi się nie udaje 

@Malg - bo moze kierujesz na ślepe tory :-).
Nie potrzeba jakiegoś wypasionego laboratorium żeby zdać sobie sprawę z faktu, że (teoretyczna) możliwość indukowania zakłóceń w ostatnim metrze przewodu zasilającego jest oczywiście możliwa ale wpływ tego zjawiska będzie raczej mierny w porównaniu z ogólna ilością zaklóceń z sieci energetycznej.

Al Capone

Cytat: malg w Czerwiec 27, 2017, 11:30o słuchaczu i jego uszach , też już pisałem,
ale to nie dociera do kolegów oportunistów

Warto poznać znaczenie słowa "oportunista" zanim się je zastosuje bo będzie tak jak z tymi kablami. :)

Piterski

To ja zapytam tak czy parametry elektryczne kabla zasilającego mogą wpływać na dynamikę i głośność odtwarzanej muzyki. Pytam bez przekory, bo ostatnio porównuje dwa wzmacniacze. Każdy inaczej buduje scenę i dlatego dziś pomierzę jaki dają poziom w V sygnału do kolumn tak by wyrównać w nich poziomy głośności od strony elektrycznej, a nie tylko pomiaru akustycznego, na ucho.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

bubusia

Cytat: Al Capone w Czerwiec 27, 2017, 13:00
Cytat: malg w Czerwiec 27, 2017, 11:30o słuchaczu i jego uszach , też już pisałem,
ale to nie dociera do kolegów oportunistów

Warto poznać znaczenie słowa "oportunista" zanim się je zastosuje bo będzie tak jak z tymi kablami. :)


Moze chodzi o tych, ktorzy chca skorzystac z okazji i dokopac komus:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Al Capone

Cytat: bubusia w Czerwiec 27, 2017, 13:10Cytat: Al Capone w Dzisiaj o 13:00
Cytat: malg w Dzisiaj o 11:30
o słuchaczu i jego uszach , też już pisałem,
ale to nie dociera do kolegów oportunistów

Warto poznać znaczenie słowa "oportunista" zanim się je zastosuje bo będzie tak jak z tymi kablami.


Moze chodzi o tych, ktorzy chca skorzystac z okazji i dokopac komus:)

To i tak nie podchodzi pod definicję "oportunizm" ponieważ wcale to nie byłoby korzystne.
Ja rozumiem, że trzeba jakoś interlokutorów dyskredytować ale róbmy to przynajmniej nie narażając się na śmieszność :)

bum1234

Cytat: bubusia w Czerwiec 27, 2017, 13:10Moze chodzi o tych, ktorzy chca skorzystac z okazji i dokopac komus:)

Przez takie zdania, nawet okraszone uśmiechem dyskusja zamienia się w kłótnię.

bum1234

Cytat: Piterski w Czerwiec 27, 2017, 13:02
Każdy inaczej buduje scenę i dlatego dziś pomierzę jaki dają poziom w V sygnału do kolumn tak by wyrównać w nich poziomy głośności od strony elektrycznej, a nie tylko pomiaru akustycznego, na ucho.

Słusznie. Ciekaw jestem rezultatu.

Piterski

Cytat: bum1234 w Czerwiec 27, 2017, 13:24
Cytat: Piterski w Czerwiec 27, 2017, 13:02
Każdy inaczej buduje scenę i dlatego dziś pomierzę jaki dają poziom w V sygnału do kolumn tak by wyrównać w nich poziomy głośności od strony elektrycznej, a nie tylko pomiaru akustycznego, na ucho.
Słusznie. Ciekaw jestem rezultatu.

Prościej było by zmierzyć poziom dźwięku ale nie mam odpowiedniego mikrofonu pomiarowego.
Wyszedłem więc z założenia, że muszę tak ustawić wzmocnienie na obu końcówkach by napięcie dla sygnału testowego np 1000Hz było jednakowe z obu końcówek bo jak ocenić czy nie oszukuje sam siebie pewnymi różnicami w czytelności. Zauważyłem, że drobna różnica w głośności potrafi namieszać w odbiorze tym bardziej, że lampa gra inwazyjnie do przodu, a tranzystor buduje scenę z pewnym dystansem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

bum1234

Poziom oczywiście pod obciążeniem kolumnami, na których słuchasz ;)

paul_67

O co kruszyć kopie? Jeśli ktoś nie słyszy to jego problem :)

vasa

Cytat: paul_67 w Czerwiec 27, 2017, 13:52O co kruszyć kopie? Jeśli ktoś nie słyszy to jego problem
Zawsze mi się wydawało że problem powstaje wtedy kiedy ktoś zaczyna słyszeć.
Głosy, kable, podstawki.
No i bezpieczniki, oczywiście
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

bum1234

Cytat: paul_67 w Czerwiec 27, 2017, 13:52
O co kruszyć kopie? Jeśli ktoś nie słyszy to jego problem :)

A ktoś kruszy?

W tytule wątku jest dlaczego .....

paul_67

Cytat: bum1234 w Czerwiec 27, 2017, 14:04W tytule wątku jest dlaczego .....
Powinno być : dlaczego ktoś nie słyszy? I tu trzeba się zastanowić :)

bum1234

Cytat: paul_67 w Czerwiec 27, 2017, 14:07
Powinno być : dlaczego ktoś nie słyszy? I tu trzeba się zastanowić :)
A nad czym?

paul_67


bum1234

Cytat: paul_67 w Czerwiec 27, 2017, 14:10
Nad stanem słuchu, to oczywiste.

Z jakiego powodu? Bo nie słyszy głosów?

paul_67

Sam napisałeś,że kable nie wpływają na dźwięk z małymi wyjątkami (lampa), to ja się naprawdę obawiam o stan Twojego narządu słuchu.Nie jest dobrze :) Nawet na średniej jakości sprzęcie zmiany są dostrzegalne.A Ty tu zaraz wyjeżdżasz z wątkiem psychiatrycznym o słyszeniu głosów...