Magnetofon DAT

Zaczęty przez GregWatson, Październik 16, 2017, 11:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

No Soniak sprawuje się rewelacyjnie.  No i wygląda jak trzeba. Polecam póki są jeszcze na rynku.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Magnetofon sprawuje się na tyle fajnie że dokupiłem sobie jeszcze 41 kaset DAT okazyjnie zresztą.  Kilka ulubionych winyli sobie nagram i będę słuchał jesiennymi wieczorami.
Co ciekawe trafiłem kasety zupełnie nowe z czystymi kartonikami ino pudełka lekko używane.

Ktoś ten format jeszcze słucha z audiomaniaków?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Cytat: GregWatson w Październik 28, 2021, 08:21
Magnetofon sprawuje się na tyle fajnie że dokupiłem sobie jeszcze 41 kaset DAT okazyjnie zresztą.  Kilka ulubionych winyli sobie nagram i będę słuchał jesiennymi wieczorami.
Co ciekawe trafiłem kasety zupełnie nowe z czystymi kartonikami ino pudełka lekko używane.

Ktoś ten format jeszcze słucha z audiomaniaków?
Ja słyszałem kiedyś DAT u kolegi Neomamut, grało to z jakością CD, ale materiały nagrywał z cyfrowego źródła, nie zauważyłem wtedy czegoś takiego jak dosycanie średnicy jak to mam miejsce przy szpuli.
Generalnie mi się podobało ale osobiście nie mam tyle czasu na słuchanie by powielać ilość źródeł.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Jest różnica między analogiem i cyfrą. Zupełnie inne brzmienie niezależnie jak klasowy jest DAT. Ale im więcej zabawy tym więcej radości z życia i hobby.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Greg, ja słyszałem w swoim życiu cyfrę grającą bardziej analogowo niż nie jeden analog oraz analog grający z precyzją dobrej cyfry. Zabawa jest przednia.

Jednak wielu ludzi mówiąc "gra analogowo" ma na myśli "zamułkę", zmiękczanie, gładzenie do tego stopnia, jakby podczas koncertu jazzowego na statku rejsowym zejść pod pokład do toalety, zamknąć drzwi i słyszeć dźwięk wyprany z wyższej średnicy i góry o nawet 10-12dB. Nie tędy droga. Gramofony potrafią zagrać pełnopasmowo, jednak łatwe to nie jest.

Wracając do tematu - nie jestem kolekcjonerem. Słucham muzyki z popularnych nośników, typu CD. Kolejne winyle są dla mnie zbyt drogie. Druga sprawa to krzywe placki. Szkoda mi czasu na ich odsyłania i czekanie na płaskie egzemplarze. Pilków od lat nie słucham, chociaż mam dwa DACki (które chodzą tylko z laptopem). Myślę o wejściu w streaming. Kaseciak chodzi kilka razy w roku.
W szpulę ani w żadne DATy nie wchodzę, bo nie mam żadnego nagrania na tym nośniku.

kefas

Ja mam takie coś i czasem słucham i nagrywam sobie coś  8)

GregWatson

Kiedyś miałem Pioneera D-07 i po jakimś czasie sprzedałem bo miałem lekki kryzys płynności finansowej. Później długo żałowałem bo mogłem sprzedać coś innego. Od kilku dni testuje sobie najwyższy model jaki Pioneer kiedykolwiek wypuścił tj. D-07A.
Wersja ta jest (była) przeznaczona tylko na rynek japoński. Inne napięcie zasilania (100 V) ale i też bogatsze wyposażenie.

Dodatkowa literka A w nazwie określa model tylko na rynek Japoński. Różni się tym od wersji europejskiej że ma funkcje  DAC ( bez ruchu głowicy i bez funkcji nagrywania staje się po prostu DACiem do 96kHz. Funkcja ta widoczna jest na zdjęciu przycisk-  DAC MODE. Funkcja ta wyświetla się także na wyświetlaczu .  Tej funkcji nie oferuje wersja europejska. Dodatkowo posiada Legato Link Conversion S a nie jak wersja europejska Legato Link Conversion. To ostatni i najlepszy model magnetofonu DAT firmy  Pioneer. Wesja europejska produkowana była od 1993 roku i kosztowała 140.000 JPY a wersja na rynek japoński była produkowana od 1995 roku i kosztowała 160.000 JPY.

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

GregWatson, ładny kolejny sprzęt sobie zakupiłeś.
Brawo, brawo.... 👏👏👏

Nie napiszę, że zazdroszczę... ale wiecie.... chciałoby się... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Czy ktoś z Was spotkał się ze sprzętem Sony DAT po modyfikacji w Swoboda Audio Modification?
Jaka jest Wasza opinia po takiej modyfikacji?

Pytanie również wpisane jest do działu marki sprzętu - Sony.
Trochę tego i trochę tamtego też.