Szablony i przyrządy do kalibracji wkładek

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 19, 2014, 19:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: Jakub w Marzec 23, 2018, 18:21
Na oscyloskopie też masz wizualizację  >:D

Wiem... ale skoro ma kosztować tyle co Feickert to wybieram oprogramowanie na kompa :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Jak wiecie ja mam i program i protractor Feickerta . Dla mnie niezbędnik przy winylu .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Cytat: moon w Marzec 23, 2018, 12:15
Firma Acoustical Systems opracowała uniwersalne narzędzie, dzięki któremu możemy w bardzo dokładny sposób ustawić wkładkę "zawieszoną" na naszym gramofonie. Jest to Smart Tractor.


Acoustical Sytem ma też w ofercie UNITRACTOR - ale to juz ponad 10K zL

Mam smartractora który może kalibrować wkładki na ramionach  16" i wiecej, czyli AD Fontes-a też

Hubertrs

Dzisiaj postanowilem sprawdzic ustawienia fonciaka, w sumie to wyczyscic, przesmarowac i ustawic wkladke.
Jakies dwa miesiace temu kupilem protractor od dr feickerta ale nie mialem kiedy tego zrobic, no i sie okazalo ze ustawienia jakich dokonalem za pomoca geodisku i poziomicy laserowe rok temu sa idealne.
Takze da sie ustawic dobrze przysieg i wkladke bez wielkich nakladow, oczywiscie bez azymutu.

Pboczek



Jakich protraktorów używacie i co Wam się w nich nie podoba?
Kosztują nie mało, więc nie chciałbym zaliczyć wtopy. Podzielcie się proszę uwagami z ich użytkowania.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite


Old Man Kensey

 Całkiem fajny jak za te pieniądze. Kąta prowadzenia wkładki nie ustawisz, ale już azymut i VTA jak najbardziej.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

#132
Coś podobnego ma Ortofon za 5 Euro. Z jednej strony do azymutu i VTA nie użyjesz, ale pokazuje dwa punkty pomiarowe, których na tym z aukcji nie widzę. Dokładności też nie jestem w stanie ocenić. Może sprzedawca jest w stanie wyjaśnić jak on to sobie wyobraża.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Zależy co chcesz na tym ustawiać. Jak wkładki z szlifem sfercznym bądź eliptycznym to możesz się bawić.
Jak ostrzejsze szlify to lepszy jest szablon łukowy. Precyzja ustawienia na nim igły jest znacznie większa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

masza19

Taką fajną poziomiczkę dzisiaj znalazłem w robocie. 29mm  :)

Pboczek

Masz kupiłeś protactor? Nic nie piszesz, jak to działa.

Piotr Piterski, to czego używa?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite


Pboczek

A, nie widziałem. Wygląda że da się z tym żyć.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

Ale co to za życie... Wyprane z barw...

;)
Life is too short for boring HiFi.

Pboczek

Sprzedawca szablonów Legendary Audio, sprzedający skądinąd bdb wyrób, poszalał z cenami. Liczy sobie za karton do SME 160-170 zł + 40-60 zł koszty przesyłki. Tu już robi się kwota. Kupiłem od niego ze trzy szablony ale chyba trzeba będzie na tym poprzestać i zaopatrzyć się w jakieś narzędzie.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Chinczyki robią Feickerta. Trochę taniej ale ja bym im chyba co do dziesiątych części milimetra nie ufał.  ::)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

Cytat: Pboczek w Luty 22, 2022, 08:12
Chinczyki robią Feickerta. Trochę taniej ale ja bym im chyba co do dziesiątych części milimetra nie ufał.  ::)
Oryginał w tej samej fabryce strugany.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Chińczycy mogą to zrobić nawet lepiej.
Life is too short for boring HiFi.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

CNC zapodać, 50 000 kompletów wykonać i sprzedać z dużą marżą, nawet 60-80%.
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: kangie w Luty 22, 2022, 08:34
Chińczycy mogą to zrobić nawet lepiej.
Że o kosztach nie wspomnę.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Taa.. właśnie przyjechał wałek precyzyjny fi3mm. Zaraz wrzucę foto.
Life is too short for boring HiFi.

Pboczek

Nie wiem, nie wiem, trochę boje się takich chińskich kotletów. Myślicie że to dobre?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite