Menu główne

HECO

Zaczęty przez muda44, Kwiecień 29, 2018, 11:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Witam i zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami z Waszym kontaktem z kolumnami tego producenta .

Firma będąca gdzieś tam w cieniu " uznanych " firm ale czy słusznie ?
Kiedyś niewiele brakowało żebym kupił model Statement a dzisiaj używam modelu Aurora 1000 .
Najtańsze kolumny jakie miałem a w wielu aspektach lepsze od takich kosztujących kilka , kilkanaście razy więcej .



marekw 76

A co z Kefami??? :o
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

miniabyr

Nieźle firma Heco funkcjonuje od 1946 roku . To o czymś świadczy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

muda44

#3
Cytat: marekw 76 w Kwiecień 29, 2018, 11:56
A co z Kefami??? :o

Cieszą innego właściciela .
Wyprzedzając pytanie , R900 z modem grają lepiej . Bardziej audiofilsko z wszystkimi zaletami i wadami takiego grania .
Niżej schodzą na basie , grają równiej zwłaszcza na basie , lepiej układają scenę , plany i lokalizację a kontury dźwięku mają wyraźniej nakreślane .
Dzięki temu im lepsza płyta tym lepiej grają ale gorzej w drugą stronę .
Tylko że cena samych części do modyfikacji wychodzi więcej niż nowe Aurora 1000 .

W pewnym momencie powiedziałem sobie STOP !
Jak doszło do tego że zacząłem kupować wzmacniacze w cenach do 34000zł ,  miałem kable głośnikowe za 14800zł , RCA za 9600zł , czy sieciówki w cenach 6-8000zł uzmysłowiłem sobie że gdzieś się zapędziłem i trzeba coś z tym zrobić , starać się żeby grało prawie tak dobrze ale odzyskując ile da się kasy co już się udało .

Pierwsze kupiłem Dynaudio Focus 140 jako że mają więcej basu niż standardowe monitory , dobry tweeter i midwoofer ...
Grały u mnie około 10minut . W stosunku do R900 z modem nie szło ich słuchać .

W międzyczasie też trafiłem na test M.Lackiego w AV Heco MS 900 i tam była taka fajna wzmianka ...

Postanowiłem zaryzykować z nowszym i najwyższym modelem a teraz nie mogę wyjść z podziwu jak kolumny za takie " grosze " mogą tak dobrze grać .

Wracając jeszcze do R900 , gdybym miał kupić te Kefy fabryczne to bym wolał Aurory 1000  :)

Czarne .
Aparat trochę zniekształcił obraz .

muda44

#4
I obecnie białe .

Zamiast Luxmana gra teraz NAD C356BEE ( nowy , bez modyfikacji ) a piszę to dlatego że te kolumny z tym wzmacniaczem nawet w fabrycznej wersji plus bdb źródło grają WYBITNIE :)


muda44

Da się te fotki jakoś wyprostować ?


Białe na zdjęciach nie wyglądają tak dobrze jak w rzeczywistości .
Oczywiście boki to sztuczna okleina ale mi to nie przeszkadza mimo tego że zawsze dążyłem do kolumn z naturalnym fornirem .

tomekkk1

Gratulacje Marcin :)

To są zamknięte budy czy mają BR z tyłu? Jeśli to drugie, to czy nie stoją za blisko ściany?
Jak przechodzisz odwyk od "punktowego źródła dźwięku" - jaki daje Uni-Q? Ja chyba podświadomie tęskniłem, dlatego cieszę się, że z Audio Nirvana będę miał ten problem z głowy ;)

frywolny trucht

Da się. Buzi będzie?  8)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomekkk1

Cytat: muda44 w Kwiecień 29, 2018, 19:23
Da się te fotki jakoś wyprostować ?

Zainstaluj programik Irfan View, otwórz foto tym programem daj Shift+J i zaznacz ustaw wedłóg EXIF (acording to EXIF jeśli bez spolszczenia) i gotowe. Nawet nie trzeba zapisywać fotki po ;)

tomekkk1

Ooo, te białe z drewienkiem jeszcze fajniejsze niż czarne z drewienkiem! :D

MalcolmX

Gratulacje decyzji, kierunku i zadowolenia.
Pioneer PLX 1000, LAR LPS-1, Ortofon 2m Bronze | CD Pioneer PD-50 | Yaqin 100b + mod muda44 | Alize - Norte |

muda44

#11
Cytat: tomekkk1 w Kwiecień 29, 2018, 19:23
Gratulacje Marcin :)

To są zamknięte budy czy mają BR z tyłu? Jeśli to drugie, to czy nie stoją za blisko ściany?
Jak przechodzisz odwyk od "punktowego źródła dźwięku" - jaki daje Uni-Q? Ja chyba podświadomie tęskniłem, dlatego cieszę się, że z Audio Nirvana będę miał ten problem z głowy ;)

BR z tyłu i jeszcze dwie rury na dole i co z tego :)
Bas ma  mięcho ale jest sprężysty i szybki . To co zadziwia to praktycznie nie słychać dudnienia z bud na co jestem uczulony i co się zdarza w kilka razy droższych kolumnach .
Postawiłem je na oko a i tak GRAJĄ ;)
Jak sobie pograją a popsuje się pogoda to się pobawię z ustawieniami .

Nie ma jakiegokolwiek dudnienia czy wzbudzania .
Czystość i naturalność średnicy też zachwyca . Obawiałem się góry . Miewałem kolumny na porządnych Seasach czy drogich Scan Speakach a tu niezłe zdziwienie .


Coaxial z Kefów R czy LS jest świetny ale żeby R900 zagrały trzeba wpompować w nie kupę kasy a te bez niczego grają jak kilka razy droższe paczki .
Piszę celowo R900 chociaż miałem R300 czy R700 bo te mają namiastkę basu jakie dają Aurory 1000.

Da się ?
Ano jak widać DA SIĘ tanio i BARDZO DOBRZE a została duża kupka forsy :)
Gdyby miały inny znaczek na froncie i cenę x3 to bym napisał i tak że są rewelacyjne .

Co też ważne mają wysoką sprawność . Producent podaje 93db . To słychać



muda44

#12
Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 29, 2018, 19:25
Da się. Buzi będzie?  8)

Ty mnie nie strasz z tym " buzi " he he ...
A tak poważnie to większość kolumn " audiofilskich  "do powiedzmy kilkunastu tysięcy to jakieś " podłogówki  " po 85-90cm ważące po 16-19kg , 2way z jedną siedemnastką albo mniej lub bardziej mikre monitory czyli proteza na basie , dynamice itd .


Cytat: tomekkk1 w Kwiecień 29, 2018, 19:26
Cytat: muda44 w Kwiecień 29, 2018, 19:23
Da się te fotki jakoś wyprostować ?

Zainstaluj programik Irfan View, otwórz foto tym programem daj Shift+J i zaznacz ustaw wedłóg EXIF (acording to EXIF jeśli bez spolszczenia) i gotowe. Nawet nie trzeba zapisywać fotki po ;)

Dziękuję , ale już Mod poprawił - dziękuję .

Cytat: tomekkk1 w Kwiecień 29, 2018, 19:27
Ooo, te białe z drewienkiem jeszcze fajniejsze niż czarne z drewienkiem! :D

Czarne z boku dla mnie są ładniejsze ale od frontów takie jakieś smutne i widać na nich paluchy bo to farba mat .


Cytat: MalcolmX w Kwiecień 29, 2018, 19:29
Gratulacje decyzji, kierunku i zadowolenia.

Dziękuję .

marekw 76

Cytat: muda44 w Kwiecień 29, 2018, 19:07
Cytat: marekw 76 w Kwiecień 29, 2018, 11:56
A co z Kefami??? :o

Cieszą innego właściciela .


Troszkę mnie zawiodłeś sprzedając je innemu... :'(

Czyli twierdzisz, że fabryczne Kefy R 700 lub 900 grają gorzej niż te Aurory?

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Cytat: muda44 w Kwiecień 29, 2018, 19:07W pewnym momencie powiedziałem sobie STOP !
Eeeeee, już to kiedyś słyszałem od Ciebie ;)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

muda44

Cytat: marekw 76 w Kwiecień 29, 2018, 20:46
Cytat: muda44 w Kwiecień 29, 2018, 19:07
Cytat: marekw 76 w Kwiecień 29, 2018, 11:56
A co z Kefami??? :o

Cieszą innego właściciela .


Troszkę mnie zawiodłeś sprzedając je innemu... :'(

Czyli twierdzisz, że fabryczne Kefy R 700 lub 900 grają gorzej niż te Aurory?



Zdecydowanie TAK .
R300/700/900 uważam że są celowo " zepsute " . Chodzi o kubek głośnika coaxialnego ( źle zrobiony i wygłuszony ) przez co grają sterylnie a im głośniej tym bardziej wrzeszczą .
R300 maja bułę na basie a R700 sztucznie podbity , twardy bas .
Aurory mają też większą rozdzielczość i naturalną barwę . Górą ustępują co prawda Dynaudio Spec 25 ale u mnie te Dynki nie zagrały . Zresztą 20cm midwoofer w monitorach to też kompromis .

Warto wypożyczyć i samemu posłuchać .
Niekoniecznie Aurora 1000 , może mniejsze modele bardziej się wpasują albo starsza seria Music Style ?
Dlatego temat jest jako o firmie Heco .


Cytat: marekw 76 w Kwiecień 29, 2018, 20:49
Cytat: muda44 w Kwiecień 29, 2018, 19:07W pewnym momencie powiedziałem sobie STOP !
Eeeeee, już to kiedyś słyszałem od Ciebie ;)


Wiem , nie raz ale kasę ładowałem i coś tam było raz lepiej , raz bez zmian a czasami gorzej .
Nie lubię marnować pieniędzy a jeżeli da się ciut gorzej a dużo taniej to dlaczego nie ?
:)





Jakub

Porównywałeś je może z Tannoy xt8f?

muda44

Cytat: Jakub w Kwiecień 29, 2018, 23:09
Porównywałeś je może z Tannoy xt8f?

Nie

lolo2

#18
Cytat: muda44 w Kwiecień 30, 2018, 15:50
Cytat: Jakub w Kwiecień 29, 2018, 23:09
Porównywałeś je może z Tannoy xt8f?

Nie


Heco to ciekawa pozycja.
Mam Music style 1000 oraz promocyjnie kupilem Celan gt 702

(Koles od ktorego kupilem celany, wymienil je na Revel Performa 206 i zanim celany zdazyly do mnie dotrzec sprzedal Revel i kupil cos od SCM)

Jedne i drugie, (MS i Celan)  na basie sa wysmienite, a najlepsze jest to ze celany mimo ze maja mniejsze glosniki basowe to nie odbiegaja basem.

Juz kilka osob zalecalo mi polaczenie celanow z Lampa cayina a55tp  (unikać cs55)  kusi mnie aby sprobowac.

Kolega Music Style 900 wymienil okazjonalnie na arie 926 mowi ze lepsze kolumny.



Dolujesz mnie stwierdzeniem ze Kef r700 w stosunku do Aurory slabo...  Bo moim cichym marzeniem byla wlasnie wymiana Celanow wlasnie na Kef R700


Tutaj ciekawe porownanje Aurory do b&w
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1459387484173227&id=205641269547861

muda44

Nie słyszałem Celanów ale Aurora 1000 są lepsze od R700 i R900 . Chyba że R900 i włożysz w nie tyle ile kosztują Aurory ;)
Oczywiście to tylko moje zdanie na podstawie tego co miałem , z czym łączyłem oraz moich preferencji .

Ja szukam do swoich wzmacniacza .

Grały już z NADami C356BEE , 356BEE + MOD oraz C350 i C350 + MOD.
Obecnie z takim pancernikiem .
Szkoda że już nieprodukowanym ...

W przyszłym tygodniu będzie lampa , ponoć jeden z najciekawszych lampowców w normalnej cenie .

Któryś z nich zostanie .

lolo2

#20
Cytat: muda44 w Maj 12, 2018, 20:46Grały już z NADami C356BEE , 356BEE + MOD oraz C350 i C350 + MOD.
Obecnie z takim pancernikiem .
Szkoda że już nieprodukowanym ...

Hehe... Jednak Denon :)
Jak wypada na tle Nada?
Czekam z ciekawością z jaką lampą je połączysz. Zdradziłbyś chociaż co to za model.

Koledzy co mają/mieli Heco music style 900 - mają je spięte z denonem 2020ae.
U mnie Celany grają z Denonem 1500ae -- jakoś żal mi tego rupcia pożegnać.

Zrób jeszcze porównanie do Celanów, używki bardzo często się pojawiają na allegro.





image host


Kurna wstyd salke pokazywać. Bałagan z kablami i ...

muda44

PMA-2020AE to genialny wzmacniacz ( seria 2 to całkiem inne konstrukcje i jakość od serii 15 ) . Kiedyś , na innym forum pisałem że to najlepszy wzmacniacz fabryczny poniżej 10 000zł ( brzmienie , moc , jakość elementów i jakość wykonania ) .
Dzisiaj tą kwotę bym jeszcze podniósł , ale my tu nie o Denonie  .

Do Celanów nie porównam . Po co i nie che mi się ;)
Mnie to już nie bawi . Chciałem taniej i jak najlepiej .  Tak jest , dobiorę wzmacniacz , kable i  odpuszczam .
Z czasem jeszcze mod kolumn .

Wkleję fotki lampy jak dojedzie we wtorek ;)

lolo2

#22
Cytat: muda44 w Maj 12, 2018, 21:06Kiedyś , na innym forum pisałem że to najlepszy wzmacniacz fabryczny poniżej 10 000zł ( brzmienie , moc , jakość elementów i jakość wykonania ) .

A Yamaha s2000?  Nie ma polotu do tego denka? Na audiostereo trochę sikają nad tym wzmakiem, że to on jest naj... w rozsądnych pieniądzach.


kapusta7

Ciekawy temat.
Kto by pomyślał, takie heco lepsze od kef?  ::)

Kejup

Witam.
Marcin cieszę się że Heco tak Ci spasowały i gratki :-)
Chyba jednak będe musiał sprawdzić u siebie Celany bo mi nie dadzą spokoju.