Klub szeroko- i pełno-pasmowców

Zaczęty przez tomekkk1, Wrzesień 03, 2018, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Jak masz taką możliwość to niech ta firma to wykona mdf i fornir nie jest złe jak ktoś  dobrze poskleja.  A klejonka dębowa jeszcze lepsza..

Mikut1982

Mam kolumny, przetworniki philips ale ile ohm.i jakiej mocy jest to nie wiem.  Może ktoś kojarzy?

Mikut1982

Były w gratisie do radia


Mikut1982

Dzięki sprawdze sobie.  Czasem ciężko samemu coś znaleźć. 

Mikut1982

Kefas.   Poczytaj sobie o tym oleju.   Jeszcze go nie testowałem.   Olej plus utwardzacz.
Olej eukula euku oil 1 fs
Utwardzacz do oleju euku master fs

Mikut1982

Litr mam... mogę ci dać..  tylko musisz o nim poczytać.   Wiesz typu, ile schnie, ile warstw można dać czy jest twardy.. 

tomekkk1

https://allegro.pl/oferta/kolumny-szerokopasmowe-audio-nirvana-8559477620 ktoś w Polsce próbuje sprzedać kolumny posługując się wizerunkiem moich kolumn. Dodatkowo dowiedziałem się, że pyta o zaliczkę osoby zainteresowane odsłuchem.
W chwili obecnej nie ma nawet jednej pary moich kolumn w Polsce.

Uwaga na oszusta!

kefas

Ja chciałem zgłębić wiedzę osmo którą Ty i Paul rekomendowaliście tylko jeszcze chodzi o kolor który byłby jak najbardziej zbliżony do plinty mojego Ad Fontes ale i o tym też poczytam.


Mikut1982

Zawsze możesz zamówić próbkę koloru.

rudy-102


Mikut1982


Mikut1982

Kurczę miałem przestać..  kupiłem głośniki szerokopasmowe saba greencone.    Może coś z nich skręce jak przyjdą sprawne i nie zniszczone.  Ogólnie projekt jest, narazie to tajemnica.  Muszą mnie zaskoczyć..  mieć w sobie to coś.   Zrobie odgrody i sprawdze czy jest sens brnąć dalej.. bo szerokopasmowe saba permadyn od spalon grały u mnie i mi sie to podobało. Coś takiego.  Miał ktoś styczność. Cena była przystępną..

Piterski

Cytat: Mikut1982 w Październik 17, 2019, 20:34Zrobie odgrody i sprawdze czy jest sens brnąć dalej...[...]
Z basem będziesz miał krucho. Do odgrody potrzebna jest konkretna powierzchnia membrany.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982


vasa

Cytat: Mikut1982 w Październik 17, 2019, 22:57A obudowy typu lowther?
Są duże i skomplikowane. Efekt na innych głośnikach trudny do przewidzenia. A basu z takiego np Fidelio też wiele nie będzie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Hmm.  Nie chodzi mi o bas.   Czasem lubie posłuchać samej gitary.  Bo szukałem projektu i znalazłem na przetwornikach greencone. Sa wszystkie dane i wymiary.  Chciałem sobie takie zrobić..  czy zrobienie jednej dla sprawdzenia,  czy w ogóle przypadnie mi do gustu ma sens.  Tak na próbę, zawszy bylo by o połowe taniej jakby coś poszło nie tak.

wiki

Mikut1982, rób i relacjonuj....
Jak się nie spodobają to sprzedasz dalej, głośniki maja dobrą opinię, nie powinieneś stracić...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Zawsze były by nowe doznania i doswiadczenie.  Głośniki  55e z wysyłka wyszły.   Myślę ze nie jest zle...spróbować zawsze można może akurat będzie git lub kompletne dno.  Tak czy siak chodzi to za mną już od roku i nie daje mi spokoju.  Najpierw musza przyjść  i muszą być sprawne.  Bo ostatnio mam coś pecha. 

vasa

Cytat: Mikut1982 w Październik 17, 2019, 23:09Hmm.  Nie chodzi mi o bas.   Czasem lubie posłuchać samej gitary.
Mikut, ja Cię nie chcę zniechęcać. Sam se skleciłem kilka hornów i nie robiłbym ich gdyby nie fajny dźwięk :)
Ja tylko w kwestii basu ... :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Spoko wiem....  spróbować zawsze można.

Mikut1982

Na początek myślę o takiej opcji...

Mikut1982


Piterski

#274
Ciekawe jak to Ci zagra, powodzenia w realizacji pomysłu.

Lampizator stosował filtry w tej konstrukcji.
http://lampizator.eu/SPEAKERS/PROJECTS/P17/Endorphine%20from%20Kingston%20Kitchen.html

Na sąsiednim forum też coś z tymi głośnikami mieszali i modyfikowali zwrotnice.
https://www.winyl.net/viewtopic.php?f=65&t=12657
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.